Jak si vybrat strop v koupelně: typy materiálu a nuance designu

D K dekoraci koupelny jsou zapotřebí speciální dokončovací materiály. Tato malá plocha se vyznačuje vysokou vlhkostí a teplotními výkyvy. Jak si vybrat strop v koupelně tak, aby se výkon pokoje shodoval s estetikou? Při výběru vhodného pokrytí byste měli zvážit vlastnosti místnosti, její design a plánovaný rozpočet.

Strop by měl být v souladu s okolím a vybraným stylem interiéru

Jak si vybrat strop v koupelně: možnosti úpravy materiálů

Při rozhodování o tom, který strop je v koupelně lepší, je třeba vzít v úvahu technické vlastnosti budoucí dekorace. Strop by měl mít následující parametry:

 • odolnost a odolnost proti vlhkosti;
 • estetika;
 • absence plísní a skvrn;
 • bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí;
 • odolnost proti korozi;
 • schopnost instalovat svítidla.​​

Hodnota má vzhled konstrukce. Osvětlení lze použít jako dekor

Strop musí být odlišen odolností proti vlhkosti a kombinací s obecným vnitřním stylem. Měla by se seznámit s vlastnostmi různých možností povrchové úpravy a rozhodnout, která z nich je lepší zvolit strop v koupelně.

Typy stropů

Existuje velké množství povrchových úprav. Můžete si vybrat klasické možnosti rozpočtu nebo vyzvednout ultra moderní dýhu.

Reflexní plochy dokonale rozšiřují prostor

Srovnání tradičních a moderních úprav

\ t

Tradiční strop má bílý a hladký povrch. Může se jednat o nátěr, suspenzi nebo napínací strukturu. Je snadné se starat o podobný strop. Je univerzální a kombinuje se s většinou stylů.

Tradiční verze nepřetěžuje prostor, ale pouze doplňuje vytvořené prostředí

V některých případech je ozdobena LED osvětlením a bodovými světly. Při rozhodování o výběru stropu v koupelně s texturovaným povrchem stojí za zvážení panel, modulární a dlažba. Hlavní výhodou takovéKonstrukce je výměna jednotlivých modulů v případě rozbití. Modelované modely jsou prováděny s použitím víceúrovňových povlaků ze sádrokartonu.

Uvedené modely jsou nádherně doplněny různými bodovými zdroji světla

Stropy v koupelně mohou být zdobeny barevnými nátěry. Původní řešení je považováno za natřené nebo potažené skleněnými povrchy.

Vlastnosti stropního nátěru

Pokud je základna stropu v dobrém stavu, může být natřena barvou odolnou proti vlhkosti. Tato možnost se týká nejrozsáhlejšího rozpočtu a jednoduchosti. Materiály musí být odolné proti vlhkosti. To platí nejen pro nátěry, ale také základní nátěr s tmelem.

Malované povrchy vždy zůstávají v módě a neztrácejí svou relevanci

Akrylátové barvy na bázi vody jsou vhodné do koupelny. Mohou být tónovány, aby se získala požadovaná barva.

Užitečné informace!Ve spojích betonových desek jsou trhliny, které je třeba rozšířit a očistit od starých nátěrů a tmelu.

Uspořádání lemovaných a zavěšených konstrukcí

Před opravou je nutné rozhodnout, které stropy v koupelně si vybrat. Populární a volné modely jsou populární. Skládají se z lamel, na kterých jsou upevněny krycí plechy. Rámový systém je vyroben ze dřeva nebo ocelového materiálu. Je obalena panely nebo odpovídajícími moduly.

Pozastavenonávrhy mohou být vytvořeny v různých variantách designu

Pro místnost s vysokou vlhkostí budete potřebovat sádrokartonové desky odolné proti vlhkosti. Při jeho výrobě se používají formulace hub a hydrofobních složek. Takový materiál se nezhroutí a hnije. V takovém provedení můžete připojit podsvícení a vytvořit víceúrovňový strop.

Potah sádrokartonových desek se vyznačuje univerzálností a praktičností

.
Užitečné informace!Pro obkladačské práce je lepší zvolit sádrokarton s vysokou odolností proti vlhkosti. Takový materiál lze identifikovat pomocí speciálního označení a zelené barvy.

Stropy v koupelnách z plastových panelů: možnosti fotografování a designu

Pokuste se nainstalovat strop v koupelně z plastových panelů. Tyto prvky jsou jednoduše přilepeny k základně nebo namontovány na rámu.

Plast má mnoho užitečných vlastností

Plastové díly se vyznačují přijatelnou cenou a mají také následující výhody:

 • zvýšená odolnost proti vlhkosti;
 • nízká hmotnost konstrukce;
 • dlouhá životnost a praktičnost;
 • velký výběr textur a barev;
 • snadnost péče a atraktivní vzhled;
 • speciální hardware umožňuje maskovat spoje mezi deskami.

Rámkonstrukce umožňuje vytvořit jakýkoliv povrch hladký

Užitečné informace!Při plánování instalace bodových světel je třeba rámeček předznačit.

Stretch strop v koupelně: foto - řešení pro vysoce kvalitní opravy

Podhled v koupelně je považován za jedno z praktických řešení. Výhody a nevýhody materiálu umožní lepší pochopení výkonu.

Podobné stropy jsou vhodné i pro velmi malé místnosti

Napínací konstrukce mají rovný a hladký povrch. Pomáhají chránit před možnou povodní shora. Tento materiál vydrží až 70 litrů vody.

Stretch plátno může být vytvořeno se složitými a neobvyklými konstrukčními možnostmi

Související článek:

Fotografie stoupajících stropů. Co je to plovoucí strop? Jaká je jedinečnost tohoto designu? Spousta fotografických příkladů a nuancí editace ve speciální publikaci.

Tato plátna mohou mít jakoukoli barvu, která s časem nevybledne. Jsou to zařízení z PVC nebo tkaniny. Stretch strop dokonale zapadne do každého interiéru. Látka nepřitahuje prach a snadno se čistí.

Většina moderních interiérů je doplněna podobnými konstrukcemi

Užitečné informace!Mělo by se mít na paměti, že plátno se může roztrhat, pokud se jedná o nedbalé zacházení.Instalace se provádí pomocí speciálního vybavení.

Související článek:

Strop v koupelně. Výhody a nevýhody používání tohoto typu stropů, tajemství instalace a doporučení péče v samostatné publikaci našeho portálu.

Strop v koupelně: fotografické a dekorační techniky

Racková konstrukce je stále populárnější. Po obvodu na stejné úrovni jsou namontovány lamely. Před odesláním. Pod osvětlením speciálně řezané otvory. Na samořezné šrouby připevněte panely. Toto provedení nevyžaduje další barvení. Mezi stěnami a stropem je třeba uzavřít mezeru pomocí sádrokartonu.

Rackované obrazy se zrcadlovým odrazem umožní zvětšit i malý prostor

Nože stojanu nejsou ovlivněny změnami vlhkosti, teploty nebo vlhkosti. Jsou dvou typů:

 • Hliník odpuzuje prach a je odolný proti korozi. Liší se spolehlivostí a trvanlivostí. Rackové prvky mohou napodobovat jakékoli materiály;

Hliník umožňuje montáž robustní konstrukce

 • Plastové díly se vyznačují nízkou cenou. Bodová světla mohou být umístěna v libovolném místě.

Tuto možnost lze použít proomezená finanční kapacita

 • Nejběžněji používané regálové konstrukce z plastu jsou bílé. Dobrý vzhled v interiérových prvcích německého designu. Vyznačují se čistými čárami a mají pravoúhlý tvar. Modely italského designu mají zaoblené tvary. Často se montují s uzavřenými spoji.

Zakrytí spojů může být stylovým designovým prvkem

Rackové konstrukce nekorodují a nehnijí. Mohou sloužit více než 20 let. Zároveň pro takový strop nevyžaduje komplexní péči. Velmi zřídka se musí čistit vlhkým hadříkem. Pro instalaci struktury nevyžaduje pomoc odborníků. Reiki lze zavřít, otevřít nebo s vložkami. Materiál lze řezat pomocí speciálních nůžek nebo pilových nožů.

Před prací stojí za to studovat ilustrativní výkresy a diagramy

Konstrukční provedení se týká také profilu stěny, který zajišťuje přilnavost pláten ke stěnám.

Užitečné informace!Nastavitelné závěsy se používají pro spolehlivé upevnění stropu ke stropu. Pružinový mechanismus umožňuje nastavit polohu jednotlivých prvků.

Nestandardní způsoby zdobení stropu

K neobvyklým řešením zdobení stropu v koupelně patří dřevo. Desky nebo panely mohou být lepeny nebo upevněny na rámu. V tomto případě je dřevo impregnováno speciálnímochranné komponenty. Tento strop je vhodný pro pokoje ve venkovském stylu, Provence nebo klasicismu.

Dřevo může být hlavním zaměřením v interiéru

Kompozice z barevného skla se považují za neobvyklou variantu. Toto je výkres, který je aplikován pomocí barvy nebo filmu. Často používá plexisklo s vitráží vzory.

Vitrážová okna umožňují kombinovat moderní a klasický styl společně

Dekor z barevného skla je vhodný pro místnost v gotickém stylu nebo v secesním stylu. Zajímavou konstrukční technikou je použití zrcadlového povlaku. Namísto skutečných zrcadlových tkanin lze použít kovové desky.

Zrcadlové povrchy vyžadují pečlivou údržbu

Velitelé provádějí jedinečné malované povrchy. Používá speciální nátěr. Po zaschnutí je nátěr pokryt polymerním filmem.

Obraz vám umožní vytvořit individuální styl v interiéru

Při výběru jakékoli varianty stropního provedení je třeba vzít v úvahu velikost koupelny a celkový styl interiéru. Pomocí vysoce kvalitního stropního oříznutí můžete vytvořit nádherný interiér koupelny a chránit povrch před vlhkostí a teplotními extrémy.

Video: volba stropního materiálu