Jak vyrobit wigwam pro děti vlastníma rukama: krok za krokem fotografie s podrobným popisem procesu

Kdo v dětství nesnil svůj vlastní koutek ukrytý před zvědavýma očima? V našich časech byla role takových míst pro osamocené hry prováděna stoly nebo posunutými židlemi s přikrývkou nad nimi. Vigvam, který dobře zapadá do celkového interiéru místnosti, může být skvělou alternativou k těmto domácím chatám. Jak postavit wigwam pro děti s vlastními rukama s krok za krokem fotografie a popis všech fází procesu montáže, řekneme v naší recenzi.

Odlehlá oblast, která udržuje tajná tajemství

Co je to wigwam pro děti: studium principu

Každý, kdo sledoval film o Indech nebo o nich četl v knihách, ví, co je to vigvam. Jedná se o dům postavený z podpěrných tyčí pokrytých hmotou. Jak se liší dům vigvamu pro děti od domova domorodého Američana? Ve skutečnosti jen ve velikosti a zjednodušeném provedení. Nepotřebujeme design chránit před deštěm a chladem nebo být stabilní v nárazech větru. Požadavky na domácí vigvam jsou, že je to bezpečné a zajímavé pro dítě. Proto musí být design dostatečně trvanlivý, materiály výroby - šetrné k životnímu prostředí, a dekor - veselý.

Dobrá rada!Když přemýšlíte o výrobě domu, je třeba vzít v úvahu rozměry místnosti, ve které bude stát, a věk vašeho dítěte. Dítě by nemělo být přeplněné, ale wigwam by neměl zabírat většinu místnosti.

Wigwam pro děti: studujeme varianty konstrukcí na fotografii

Design koutku pro vaše dítě může mít různé tvary a rozměry. Často je zde jednoduchá konstrukce stanu se čtyřúhelníkovou základnou a příčkou v horní části (na obrázku níže) nebo s rámem ve tvaru pyramidy.

Základ tohoto modelu může být čtvercový nebo protáhlý

Méně běžně používané jsou modely se třemi, pěti a šestihrannou základnou. U domácích útulných domů je nejlepší volbou považována konstrukce ve tvaru pyramidy se čtvercovým nebo obdélníkovým tvaremzákladny.

Jak a od čeho udělat dětský paruka vlastníma rukama

Jak vyrobit paruku pro děti? V první fázi je nutné rozhodnout o typu stavby. Konstrukční prvky mohou ovlivnit řadu faktorů.

  1. Věk a výška dítěte. Čím starší je vaše dítě, tím více prostoru bude potřebovat. Výška závisí na výšce výrobku.
  2. Místo instalace. Uliční modely mají zvýšené požadavky na pevnost a stabilitu konstrukce.
  3. Počet dětí. Pokud má vaše dítě často hosty stejného věku, mělo by být zřejmé, že nejen vaše dítě bude chtít navštívit vigvam. Tato skutečnost ovlivní jak velikost vigvamu, tak jeho pevnostní charakteristiky.

Ve druhé fázi existuje výběr materiálů a výroba vhodného vzoru pro markýzu. Poté následuje příprava konstrukčních prvků a jejich montáž. Poslední fáze bude vyžadovat, abyste ukázali představivost, protože musíte výrobek ozdobit a vybavit.

Výběr materiálů

\ t

Budoucí wigwam se bude skládat z rámu, markýzy natažené přes něj, upevňovacích prvků, matrace a ozdobných ozdob. Podrobněji, každý detail návrhu, zvažujeme v této sekci.

Rám: tyčinky, trubky a další nástroje pro vigvam

\ t

Dřevěné hole se stanou nejpřirozenějším a nejpřirozenějším materiálem pro rám. Jsouby měly být dostatečně silné, aby se neohýbaly pod hmotností výrobku a udržovaly tvar dobře. Současně byste si neměli vybírat těžké tyče. Je pravděpodobné, že vaše dítě se díky svému vzrušení z hry otočí. V tomto případě může těžký rám způsobit značné škody. Na tyčce by neměly být žádné štípací a ostré konce - mohou poranit dítě.

Bambusové podpěry pro rostliny vhodné tloušťky jsou také vhodné pro rám

PVC trubky mohou být praktičtější možností. Jsou trvanlivé, hladké a ne moc váží. Je také důležité, aby spoje potrubí byly snadno spojeny pomocí speciálních prvků. To značně zjednodušuje proces spojování stěn rámu s jeho základnou.

Materiály vhodné pro stan a koberec

Tkaninu pro paruku si můžete vybrat podle svých osobních preferencí a vkusu. Vše bude záviset na zvoleném stylu. Pro východní stan vezměte lehké hedvábí a transparentní organzu. Romantický styl se vzduchovým šifonem je ideální pro koutek malé princezny. Wigwam z tlustého plátna bude napodobovat národní obydlí amerických indiánů a oblíbené místo mladého kovboje.Dobrá rada!Vigvam je uzavřený, dostatečně těsný prostor, ve kterém vaše dítě stráví velkéčasu. Proto, pro výrobu markýzy, vyberte pouze přírodní bezpečné materiály, které jsou dobře prodyšné.

Ostatní montážní díly

Pro spojení hlavních částí konstrukce budete potřebovat spojovací materiál a nástroje. Upevněte rám v horní části, což pomůže povrazu nebo jinému silnému lanu.

Na podlaze uvnitř paruky bude zapotřebí měkká matrace. Jeho roli lze snadno provádět běžnou přikrývkou nebo přikrývkou. Kosmetika může přidat dekorativní polštáře. A pokud se rozhodnete vytvořit produkt od nuly, doporučuje se vyrobit matraci. K tomu potřebujete syntetický winterizer nebo jiné plnivo. Matrace musí odpovídat materiálu markýzy. Pokud je stan vyroben z lehké tkaniny, bude matrace vyžadovat odolnější materiál, který bude kombinován s materiálem nahoře.

Barva materiálu může být vybrána podle vašich představ

Jak vytvořit rámec pro wigwam

Rozhodli jsme se tedy o materiálech nezbytných pro výstavbu nového sídla dítěte. Dále popíšeme, jak udělat z těchto částí wigwams pro dítě vlastníma rukama.

Důležité!Bezpečnost dětí je na prvním místě! Pro výrobu rámu je nutné zvolit nevláknitý materiál a pevně ho upevnit tak, aby byla konstrukce co nejstabilnější.

Markýzy vzorů

Vzor markýzy wigwam pro děti může být vyroben ručně, na základě jednotlivých velikostí, nebo si stáhněte odpovídajícíhotový vzor z online zdrojů. Představujeme vaší pozornosti několik variant, které jsou nejoblíbenější.

Jak sešít markýzu pro dětský wigwam

Po výběru vzoru dětského vigamu, který se vám líbí, rozdělte jej na tkaninu, s přihlédnutím ke vzoru, pokud existuje, a směru nití. Položení hlavních detailů vzoru by mělo být striktně podél vazby hlavních nití tkaniny, jinak se spoje projeví nerovnoměrně a šikmo.

Při pokládání kusů vzoru ponechte asi 2 cm na povolených švech. Doporučujeme shromažďovat detaily budoucího stanu a matrace pomocí šicího stroje.

Podrobný návod pro montáž vlaku pro děti vlastníma rukama s fotografiemi

V této sekci naleznete podrobné pokyny pro šití paruky s fotografií. Budeme uvažovat kroky vytvoření produktu na příkladu modelu se čtyřmi stěnami, který bude 120 × 120 cm u základny a asi 150 cm na výšku.

Ilustrace Popis akce
Vyřízněte 3 části ve tvaru rovnoramenných trojúhelníků se stranami 120 × 170 × 170 cm z tkaniny, v jedné z částí vytvořte čtvercový otvor pro okno 25 × 25 cm
Pro čtvrtou stranu - vchod do domu - budete muset rozdělit trojúhelníkovou část (120 × 170 × 170 cm) na tři části: horní a dva „dveře“, opuštěnípřídavky švu. Například „dveře“ o šířce 60 cm na základně + 2 cm na každé straně pažby. Výška vrchu je asi 35 cm
​​ Střih 4 proužky dlouhé 165 cm pro pásky pod tyčemi z tkaniny. Šířka pásu závisí na průměru tyče
Vyřízněte pás, aby se upevnily kolejnice libovolné délky
Vyřízněte prázdný čtverec a 2 proužky - rám pro okno a čtverec 30 × 30 cm - závěs
Řez 6 malých proužků na struny (2 na každé dveře, 2 na okno)
Šité pásky pro rám okna, struny a pásek pro upevnění lamel ve formě trubek, zatroschiv jeden z hrotů, otočení a železo. Šité okenní lišty ve tvaru kříže
Výzdoba okna: na nesprávné straně dílu s předříznutým otvorem dejte obložení okna dovnitř
Šijte obložení ke stěně vigvamu a ponechte 4 otvory, které nejsou nařízeny pro navlékání rámových nosníků do nich
Odšroubujte obložení na přední straně stěny teepee. V levých dírách v rámu upevněte pojistnými kolíky, steh podél okraje.
Ohněte boční a dolní otevřené hrany čelní strany dovnitř a steh, aniž by dosáhl horního okraje, asi 1 cm.záclony: jedna směřuje nahoru - pod čelem; další směrem dolů - shora
Sešívejte spodní a boční okraje závěsu uzavřeným švem, žehlete horní ohyb. Záclonu položte na horní hranu obložení tak, aby surový okraj obkladu a kravata dolů byly uvnitř záhybu. Připevněte závěs k obkladu a stěně paruky se dvěma náplastmi
Ošetření obou polovin vchodu do vigvamu dokončovacím švem s uzavřeným řezem podél vnitřního a dolního okraje a žehličky. Poloviny položte na sebe a zajistěte nahoru
V horní části vchodu umístit trojúhelníkovou část (horní část přední stěny), steh
Odšroubujte trojúhelník, železo, uložte cílovou čáru
Roztáhnout hlavní části vigvamu, přichycení na detaily vstupního kravatu strun
Pro šití částí by mezi stěnami měly procházet lamely. Poslední strana kolejnice by neměla být připevněna. Boční švy na železo ve směru kolejnic. Pro zpracování spodní části markýzy s cílovou čarou se zavřeným řezem by měla být horní část markýzy ošetřena šikmou vložkou. Udělejte poslední boční šev spojující lištu a stěnu
Šijte trubkové tyčinky. Linka by měla jít podél švu spojujícího kolejnici se stěnou
Vyvrtejte horní část tyčinek rámuprůchozími otvory, provlékněte je lamelami. Přetáhněte provázek skrz otvory, zatáhněte a upevněte. Křižovatka tyčinek na obvaz pásu látky.
Wigwam je připraven!

Video: master-class na vytvoření koberečku pro wigwam pro děti s názvem Bombon

Jak vyrobit vigvam pro děti vlastníma rukama

Zdobení je jedním z nejzajímavějších momentů v procesu vytváření něčeho. Za prvé, protože hlavní práce je již hotová. Za druhé, právě v této fázi můžete svou představivost uvolnit a plně zobrazit své tvůrčí schopnosti.

Dekorační prvky

Důležitou součástí zdobení výrobku bude správná kombinace materiálů. Šperky a doplňky by měly být podřízeny obecnému tématu vigvamu. Výrobek v moderním stylu může být ozdoben pompoms, vlajkami, lemováním okrajů markýzy ozdobným copem. Pokud je výrobek vyroben v romantickém stylu, bude vhodné stan ozdobit výšivkou, luky a krajkou. V indickém domě umístěte lovce snů a k palicím připojte barevné peří.

Girlandy a malé lampy přinesou atmosféru magie a útulnosti

Jak šít vlajky, bambule a jiné vigvamové ozdoby pro děti vlastníma rukama

Vlajky, bambule a dekorace jsou zcela unikátní prvky výzdoby, záleží výhradně na vaší fantazii a možnostech. Část dekoru lze zakoupit v obchodech a na trzích s tkaninami. Další položky lze provéstna vlastní pěst.

Na níže uvedeném videu se můžete dozvědět, jak šít různá dekorace vigvamu pro dítě:

Kupte si vigvam pro dítě nebo si to udělejte sami?

Je na vás, abyste si pro své děti udělali lóže vlastními silami nebo abyste je koupili. Internetové obchody ručně vyráběných výrobků nabízejí širokou škálu vigvam různých velikostí, barev a tvarů. Níže je uvedena tabulka s informacemi o některých ruských modelech.

Název modelu Obsah balení Rozměr základny, cm Výška, cm Materiál markýzy /rám Cena, rub.

„Žluté koruny“
Rám, markýza s oknem a vnitřní kapsou, spojovací materiál, instrukce 110 × 110 165 Bavlna /Borovice 2900

„Malý rytíř“
Rám, markýza s oknem a vnitřní kapsou, spojovací materiál, instrukce 110 × 110 165 Bavlna /Borovice 3190

"Trojúhelníky"
Rám, markýzy, spojovací materiál, instrukce 130 × 130 170 Bavlna /bříza 5080

"Princess & amp; Unicorn
Rám, markýza, spojovací materiál, instrukce 130 × 130 170 Bavlna /Bříza 7980

Z tabulky je zřejmé, že šití vigvamu vás bude stát mnohem méně. Bude to však nějakou dobu trvat a bude také vyžadovat představení představivosti.

Závěrem bychom chtěliChtěl bych doporučit, abyste začal dělat vigvam s vaším dítětem. Vaše dítě bude určitě zajímat proces výstavby domu. A později hrdě řekne svým přátelům, že se podílel na procesu vytváření vlastního vigvamu.