Obrubovací páska pro zahradní postele: krásná, pohodlná a jednoduchá

Moderní zahradnická kultura poskytuje nejen pěstování půdy k získání největšího výnosu, ale také vytvoření esteticky atraktivní zahrady, v níž jsou krásy a přínosy jedno. Dobře udržovaný prostor s krásnými cestičkami, zahradní sochařství a postavené postele - to je dokonalý příklad dachy. Tato krása vyžaduje neustálou péči, takže každý letní obyvatel bude potřebovat malé triky a moderní materiály, které tento úkol usnadní. O jednom takovém materiálu a bude diskutován v článku. Seznamte se s obrubníkem pro postele. Jaké je to užitečné, jaké typy obrubníků pro zahradu jsou v prodeji a jak správně nainstalovat toto zařízení?

Úhledný pruh z odolného plastu jasně ohraničuje hranice květinové zahrady

.

Barvy a textura

Šířka pásu může být od deseti centimetrů do půl metru. Vysoké obrubníky se používají k vytvoření vícevrstvých struktur. Tloušťka materiálu od jednoho do dvou milimetrů.

Čím silnější je páskový materiál, tím silnější drží objemnou půdu

.

Obvodová páska pro lůžka je balena v rolích. Metrická plocha může být od deseti do padesáti metrů. Textura pásů se také liší. S páskou se můžete setkat s vlnami nebo vlnitými, jako je akordeon, existují možnosti s tvarovaným a vyřezávaným okrajem. Nejjednodušší a nejběžnější texturou je obvyklá přímka. Obrubníky jsou zelené, hnědé, žluté, šedé a černé.

Pro spolehlivé upevnění pásu použijte kolíčky

Hnědá stuha vypadá nejvíce přirozeně. Nezachytí oko a jemně omezuje. Bílé, zelené a žluté kopie budou velmi nápadné, takže se použijí v případě, že je vytvořen květinový záhon se speciální výzdobou.

Výhody použití

Jaké jsou výhody používání pro lůžka pro obrubníky?

\ t .
Důstojnost Popis
Uspořádání květinových zahrad komplexního uspořádáníStuha je extrémně pružná, s její pomocí činí nejen čtvercové nebo zaoblené záhony, ale i postele složitého tvaru
Nízké náklady na vypořádání Plast je levný, zejména ve srovnání s betonem, cihlami a kovemhranic
Snadná instalace Pro montáž pásky není nutné zapojovat specialisty, je to jednoduše instalováno ručně během několika minut. V případě potřeby je páska také snadno a rychle odstraněna
Trvanlivost Plastové okraje nejsou hniloby, nevyblednou a udržují si svůj tvar po mnoho let
Víceúčelové použití Plastové pásky lze použít nejen pro návrh zeleninových výsadeb a květinových záhonů. Jsou instalovány pro ochranu kolejí a bednění budov před vlhkostí, jsou to uzavřené skleníky.

Kde lze použít dekorativní okraje květin

.

Z vlnitých plastových pásů se vytvářejí záhony různých struktur, včetně vícevrstvých struktur.

Tip!Chcete-li vytvořit odstupňovanou květinovou zahradu, proveďte postupné vyrovnání.

Zaprvé, první vrstva je uzavřena páskou, pak se ve středu vrstvy vytvoří nový obrubník a zakryje se zemí. Pro tyto účely použijte pásmo od dvaceti centimetrů do půl metru široké.

Vznik vícevrstvého záhonu

Místa použití plastových hran:

 • Květinové zahrady.S pomocí pásky jsou vytvořeny jasné hranice a květinový záhon se po deštích nerozšíří.

Květinová zahrada s plastickým plotem

 • Skalky a vícevrstvé záhony a postele.Páska je nezbytná, je-li to nezbytné pro zvýšení úrovně půdy.Díky své flexibilitě vypadají víceúrovňové návrhy velmi přirozeně.

S pomocí pásky se pro vyplnění barev vykreslí jasné hranice

 • Pro oplocení trávníku.Jasné hranice zelené zóny, ohraničené zelenými plastovými pásky, vypadají atraktivně a elegantně.

Příklad použití oplocení trávníku

 • Pro výzdobu lůžek.V horkých dnech vysychá půda tak, že voda během zavlažování se rozprostírá za hranice výsadby, aniž by se časem ponořila do země. Plot vám pomůže udržet vlhkost uvnitř postele.

Registrace výsadby v zahradě s plastem

 • Skladby.Vytváření skladeb s páskou neznamená jen, že jsou elegantní a krásné. Páska nedovolí, aby štěrk nebo jiný dekorační obvaz šel za stopu. Kromě toho bude chránit cesty před plevelem.

Příklad konstrukce kolejnice

 • Další obchodní potřeby.S pomocí plastu, můžete zavřít trhliny na dně plotu, uspořádat kompost, zvýšit bobule zahradní jahody nad zemí.

Oblast použití pásky je velmi široká. Můžete si koupit obrubníky pro záhony v každém zahradním obchodě.

Související článek:

Krásné zahradní postele v zemiudělej to sám Jak aplikovat vědecký přístup a budovat krásné postele v zemi vlastníma rukama, fotografiemi a popisem procesů - v tomto článku.

Jak si vybrat obrubníkové zahradní pásky

Než si koupíte stužky s obrubníky, měli byste se rozhodnout, pro jaké účely je plánujete použít. Šířka pásů je 10, 15, 20, 28 50 cm. Chcete-li vytvořit inscenované skladby, je lepší získat pruhy širší, čím hlouběji budou vykopány do země, tím spolehlivěji bude vrstva držet.

Pruhy pro květinové zahrady vyrábí čínští, polští, německý a ruský výrobce. Podle uživatelů je čínský a polský materiál příliš měkký a pevně nedrží hranice lůžek. Domácí plasty nejsou kvalitní a mohou být křehké.Německé hranice s vyztuženými hranami jsou považovány za nejvyšší kvalitu.

Všechny obrubníky jsou odolné vůči srážkám, odolávají teplotním poklesům z minus na padesát stupňů. Jejich materiál nerozkládá a uvolňuje toxické látky do půdy

Jak instalovat plastové okraje pro květinové záhony

Plastová páska je extrémně elastická. To může ohnout, opakovat nejsložitější formy. Poměrně tenký, snadno se řezá běžnými domácími nůžkami. Pásy mohou být upevněny dohromady svařením běžnou páječkou nebo dokonce spalovacím zařízením.

Pásku můžete také nainstalovat doje to mnohem pohodlnější, je to s partnerem

Instalační algoritmus:

 • S pomocí pásky, šňůry a kolíků je označena budoucí květinová zahrada.
 • Drážka je podél značkovacích čar vykopána do požadované hloubky. Pokud je páska úzká - 10 centimetrů, není nutné kopat drážku, stačí ji uvolnit podél kontury. Květinový záhon s trvalkami by měl být omezen na výšku obrubníku nejméně pětadvacet centimetrů, dvacet by mělo být pohřbeno v zemi.
 • Páska se instaluje do připraveného výkopu. Úzká stuha je jednoduše přilepená na okraji uvolněné země. Pro správné natažení pásu použijte kolíky. Jsou instalovány na ohybu země. Okraj pásu by měl vyčnívat nad povrch o dva, maximálně pět centimetrů.
 • Po instalaci se páska pokropí zeminou. Pokud je květinový záhon kulatý, hrany obrubníku se zapínají jeden po druhém a překrývají se.

Montáž plastového oplocení

Zakoupíte-li okraje pro postele vyrobené z plastu s jednou zesílenou hranou, je při instalaci umístěna na vrchol.

Údržba obrubníků pro plastové postele

Není těžké se o pásku starat. Je odolný vůči změnám teploty a je odolný vůči vlhkosti. Pružný plast uložený v rolích. Je třeba dbát na to, aby se páska během skladování nepoškodila.

I když se plastový obrubník nebojí mrazu, v zimě je lepší ho pokropit sněhemspolu s záhonem. Takže si zachránit a oplocení, a trvalky z mrazu. Německí výrobci připouštějí pásky odolné vůči sekačkám na trávu. Je však lepší riskovat a pečlivě řezat trávu v oblasti plotu. Snažte se nepostupovat na pásku, může se dostat příliš hluboko pod váhu vaší váhy nebo se jen zlomit.

Alternativa: pozinkovaný obrubník

Pozinkovaný kov, jak je známo, je odolný vůči korozi a vysoké pevnosti. Výrobky z ní mohou sloužit dvacet třicet let. Jedinou nevýhodou tohoto materiálu je, že agresivní zinek reaguje s jinými chemickými sloučeninami a jeho sulfát se dostává do půdy a poté do rostlin.

Aby se předešlo podobné reakci, moderní výrobci vyrábějí pozinkované obrubníky, dodatečně potažené polymerní sloučeninou. Takto chráněný materiál se nebojí hnojiv a kyselé půdy.

Polymerní povlak může mít jakoukoliv barvu: od žluté po černou

Hranici můžete vyzvednout pomocí polymerového povlaku, napodobujícího tkaní, kamene nebo dřeva. Životnost takového materiálu je v průměru asi čtyřicet let.

Výhody pozinkovaných obrubníků:

 • dlouhá životnost;
 • kompaktnost;
 • výška od 20 cm;
 • snadná instalace;
 • vynikajícívzhled.

Pozinkovaná hranice se stane nepřekonatelnou překážkou pro hlodavce v okolí skleníku a chrání místo před pronikáním malých zvířat pod plot. Dokáže bezpečně upevnit zavlažovací hadice a upevnit geofabric.

Recenze a ceny obrubníku pro postele

\ t

Jak již bylo zmíněno, u zahradních záhonů si můžete zakoupit plastové okraje v každém zahradním obchodě. Cena role závisí na záběrech a šířce pásky. Zde jsou průměrné ceny rolí 10 metrů:

\ t \ t
Šířka, cm Účel Cena za roli 10 metrů, rub
10 Pro omezování objemových cest a plošin, vytváření horních vrstev v záhonech, vytváření krajinných kompozic 320
15 Pro rozlišení lůžek vytvořte alpské skluzavky 470
20 Územní uspořádání krajinných kompozic, omezující růst kořenového systému stromováním stromů a trvalých rostlin620
30 Tvorba vícevrstvých konstrukcí, instalace podél plotu, aby se zabránilo pronikání malých zvířat a plevelů930

Mnoho zahrádkářů již dlouho používá obrubníky pro zahradní postele. Zpětná vazba na tento materiál poukazuje na pozitivní a negativní aspekty použití:

Irina, 34, Rostov-na-Donu:„Plastovou pásku pro postele používám dlouho na pozemku. Nevyžaduje žádnou zvláštní péči, občas si to třímám,obzvláště po dešti a jinak žádné problémy. “
Yana, 40, Tver:„Nelíbilo se mi použití plastové pásky. Často sečení trávníku zastřihovačem. Po celou dobu, kdy se dotýkáme, se hrany rozpadly, nevypadá to dobře. Musel jsem ho úplně odstranit a nahradit ho cihlovým okrajem. “
Olga, 26 let, Kaluga:„Dacha byla zakoupena poměrně nedávno a já jsem začal tvořit záhony. Nejprve je udělaly malé a postupně se zvyšovaly. S páskou je vše jednoduché - vytažené ze země a zvětšené na požadovanou velikost. Nedokážu si ani představit, jak velké problémy budou s cihlovým nebo betonovým obrubníkem. “
Susanna, 37, Belgorod:„Použila jsem stuhu na výsadbu tulipánů. Někteří hlodavci začali na pozemku, jedli téměř všechny cibule. Každá cibule se zasadila do prstence stuhy. Druhý rok kvetou všechny tulipány. “

Jak vytvořit hranice pro záhon s vlastními rukama: fotografické nápady

Květinovou zahradu je možné plout bez plastové pásky. Existuje několik možností uspořádání plotů:

 • Okraje záhonu jsou zdobeny drážkou . Je vykopán do hloubky deseti centimetrů, očištěn od kořenů a zbytků a potažen dekoračním materiálem: barevnými kousky, oblázky, skořápkou. Pro takový plot se musí neustále starat.

Pro návrh květinových záhonů můžete vyzvednout barevný materiál

 • Mozaikový plot . Můžete na to použít střepy barevných lahví,rozbité desky. Pro upevnění částí směsi cementu a písku používaného v mozaice.

Mozaiková výzdoba záhonu mini květu

 • Kamenné oplocení.Pro jeho vytvoření stačí najít ploché kameny a kopat je po obvodu záhonu. Tato hranice vypadá velmi přirozeně a je vhodná pro všechny typy květinových zahrad. K ochraně záhonu může být mramor, žula, pískovec a vápenec. Kameny nejsou nutně spojeny s cementem, ale pomáhají pevně fixovat prvky plotu a nedovolí, aby se půda probudila prasklinami.

Velké kameny dávají květinovým zahradám zvláštní chuť

 • Tkaní.Proutěné ploty vypadají velmi barevně. Make a není těžké. Je nutné, aby se do pozemních dřevěných kolíků najížděly ve stejné vzdálenosti od sebe. Pak je jednoduše otočte vrbovými větvičkami. Ke špičkám vinic nevyčnívají různé strany, jsou navzájem spojeny nebo upevněny malými šrouby. Pro dlouhodobou ochranu stavby je možné jej lakovat.

Proutěné skříně vypadají jako koše

 • Živý plot.Květinový záhon je možné plout s vysokými rostlinami s živým plotem. Je tvořen z nízkých rostlin, až čtyřicet centimetrů. Jsou vysazeny v hustém rozsahu. Vypadá krásná kompozice kontrastující s hlavními rostlinami v květinové zahradě.

živý plot zasadil levandule, zimostráz, hostitelé, hřebíček

Vytvoření hranice pro zahradní záhony ze šrotu

Hlavní požadavek v designu květinových záhonů - dobře upravený. Objednané výsadby zcela mění vzhled zahrady. Pokud po výstavbě řeziva zůstal - mohou být použity pro oplocení přistání. Zbytky desek lze rozřezat na stejné segmenty nebo propojit.

Tyto ploty pokryté skvrnou nebo barvou spolehlivě zpevní stěny lůžka

Pro tento účel můžete použít staré pevné cihly. Musí se nejprve důkladně vyčistit. Aby cihly vypadaly esteticky, mohou být natřeny v jedné barvě nebo z vícebarevné.

Postele starých cihel

Dalším stavebním materiálem, který je často na dosah ruky, je břidlice. Jeho segmenty jsou nastaveny tak, aby byly okraje zarovnané. Pro elegantní vzhled mohou být hrany břidlice natřeny.

Příklad použití břidlice

Kaučuk z pneumatik pro osobní automobily. Malé postele lze vyrobit přímo v pneumatice a naplnit ji zemí. Pokud chcete odříznout gumovou pásku, lze ji použít i pro tvarované postele.

Záhonu pneumatik

Pro návrh lůžek lze použít zbytky polykarbonátu. Je nakrájena na pásy požadované šířky. Polykarbonát není tak měkký jako plast.pásku, ale je docela možné plout na správném formuláři.

Nejvhodnějším materiálem pro letní řemesla jsou plastové láhve. Obvykle jsou posíláni do koše, ale ukázalo se, že mohou být použity pro postele. Nádrže by měly být naplněny pískem a položeny v jedné řadě.

Tuto hranici lze natřít v libovolných barvách

Poradenství!K zakrytí nepoužívejte kusy plechu. Mohou se náhodně rozřezat a navíc, bez polymerového povlaku, železo rychle rzi. Sluneční paprsky, odrážející se od lesklého kovu, mohou způsobit popáleniny v jemných listech rostlin.

Příkladná postel

Úhledný design zahradního lůžka ji činí atraktivní. Plastová obrubníková páska je levný materiál, který se snadno instaluje sami. Takový plot bude trvat dlouho, pokud budete pečlivě používat sekačku na trávu a pokrývat postel na zimu sněhovou pokrývkou.

Pásek z plastu je neviditelný a spolehlivý plot

Alternativy k plastovým páskům mohou být okraje z pozinkované oceli s polymerním povlakem.Je možné vyrobit ploty ze šrotu: staré pneumatiky, řeziva, břidlice a cihly.Uvolněte svou představivost a zahněte nudnou zahradu do parkové zóny!

Video: zarámovaná lůžka obrubníku