Nejpotřebnější zařízení v každém domě: jak si vybrat dobrou lednici a nikdy nelitovat nákupu

Když jsme konfrontováni s úkolem vybrat si takovou důležitou jednotku jako lednici, není třeba se zabývat a běžet do obchodu a snažit se koupit spotřebič se slevou. Pojďme odmítnout spěch a společně s HomeMyHome se naučíme, jak si vybrat chladničku podle jejích vlastností a vlastností.

Každé kritérium pečlivě studujeme: šetří peněženku z nesmyslného plýtvání penězi

Vlastnosti chladniček: je důležité zvážit počet komor

.

Velikost samozřejmě záleží, každý to ví, ale počet a rozměry kamer jsou také důležité. Výrobci nabízejí čtyři typy kamer, z nichž každá má svůj vlastní účel.

První typ kamery je vhodný pro produkty, které nejsou určeny pro dlouhodobé skladování.

Výrobky různých typů jsou chlazeny a zmrazeny ve zvláštních odděleních. Pokud je nutné něco zmrazit během 1-2 hodin, musí být pro tento účel v jednotce dodán nárazový mrazicí prostor

.

Počet komor ovlivňuje zóny s rozdílnými teplotami v samotné chladničce.

Důležité!Při zvažování otázky počtu kamer by nebylo zbytečné se ptát na užitečný objem každého z nich.

Jednokomorový a dvoukomorový

Obvyklý typ chladničky zahrnuje mrazničku a chladničku samotnou.

Existují však také jednokomorové modely, kde je k dispozici pouze jedno oddělení pro chlazení a skladování. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří mají mrazničku pro zmrazení výrobků.

Tříkomory a vícesložkové komory

Má-li jednotka chladicí, mrazicí a univerzální prostor, nazývá se tříkomorový nebo vícekomorový. Pokud je v chladničce a mrazničce všechno jasné, pak účel univerzálního prostoru někdy vyvolává otázky. V této komoře se teplota blíží nule, takže vše, co je v ní uloženo, zůstává čerstvé po delší dobu.

Počet dveří není vždy vztažen k počtu kamer, jedná se o návrh jednotlivých modelů

Side-by-side

Systém Side by Side získává na popularitě z nějakého důvodu: v takových jednotkách jsou mrazničky a chladicí komora umístěny v blízkosti, cožvelmi pohodlné použití. To je však možné pouze u velkých přístrojů s objemem nad 400 litrů.

Ve ​​skutečnosti se jedná o jeden celek, ale někdy jsou pobočky odděleny. V případě potřeby jsou kombinovány do jedné jednotky

.

Výrobci poskytli příležitost ke koupi modelu, který dokonale kombinuje klasiku a Side by Side. Tento vzorový model byl nazýván „francouzskými dveřmi“: v nich má chlazené oddělení dva dveře a pod ním již bude mraznička se třetími dveřmi.

Související článek:

Může být chladnička přepravována ležet : možné důsledky takového rozhodnutí, jak určit bezpečnou polohu pro přepravu, řádně zabalit a přepravovat jednotku, když lze chladničku zapnout přeprava - přečtěte si článek.

Jak si vybrat chladničku: několik důležitých kritérií

Výběr chladničky v obchodě, především design a materiál výrobku spěchá do očí. Ale kromě toho existuje několik dalších důležitých vlastností, které nelze ignorovat. Jedná se o rozměry, spotřebu energie, způsob řízení a další zábavné funkce.

Podle provedení a materiálu

\ t

Je nepravděpodobné, že by bylo mnoho lidí ochotných každoročně přestavět a přestavět kuchyň, pokaždé si kupovat novou chladničku. Obvyklé barvy jednotek jsou univerzální bílé a stříbrné, ale nebude těžké najít modely, jejichž tělo je natřené v jiných barvách. Stalo se módou tisknout na dveře originálního vzoru nebo tisknout.

Zrcadlové těleso zajímavévypadá kvůli vizuálnímu rozšíření prostoru. Takový interiér se zdá být rafinovaný a drahý

.

Výsledkem navržených her jsou modely s integrovaným LCD televizorem.

Začněme s možností rozpočtu: plast je cenově dostupný pro každého. Kvalita výrobku však nebude schopna soutěžit s kovovým povlakem, který bude trvat mnohem déle než plastový protějšek. Pokud je tělo vyrobeno ze dřeva, je často doplněno vinotékou.

Ten, kdo má to štěstí, že si koupí modely se skleněným zapalováním, si všimne, že tělo zůstává mnohem déle čisté. Při nákupu byste si měli ujasnit, zda jsou pro vybraný produkt vyměnitelné panely, které mohou změnit vzhled jednotky.

Pokud jde o vnitřní zařízení ve formě polic a mřížek, jsou vyrobeny ze skla nebo kovu

.

Plast, jako výrobek s krátkou životností, je lepší nezvažovat.

Péče o skleněné police nebude obtížná a kovové police nebudou zasahovat do volného oběhu vzduchu. To pomáhá udržovat optimální teplotu v celé komoře. Mínus takových mřížových polic ve volné propustnosti není jen pro vzduch, ale také pro kapaliny rozlité z horních polic, které pravděpodobně zašpiní další výrobky umístěné na podlaze níže.

Související článek:

Jak umýt chladničku zevnitř, aby se zničil zápach :užitečná doporučení, důvody vzniku nepříjemného zápachu, jak se rychle zbavit cizích příchutí pomocídomácí chemikálie a lidové prostředky, pravidla pro péči o mrazák a prevence pro lednici - přečtěte si publikaci.

Pokud jde o velikost a užitečný objem

Rozměry i těch nejlepších chladičů mohou snadno rozrušit kupujícího s nesrovnalostmi s očekáváním a požadavky. Proto je nutné určit budoucí umístění jednotky a plochu, která je pro ni požadována ještě před nákupem. Při výpočtu, že zařízení je vloženo do kuchyně, vypočítejte přibližný objem produktu.

Průměrná plocha obyčejné kuchyně v moderních apartmánech je 6-12 m², pro ně je jednotka o šířce 60 cm považována za vhodnou i hloubkou.

60 cm - tradiční hodnota pro všechny spotřebiče v kuchyni

Hloubka 60 cm pohodlná pro většinu lidí. Takovéto standardy jsou vyrobeny dokonce i desky. Pokud je model vložen, je jeho hloubka již menší a rovná 55 cm.

Samozřejmě výrobci zohledňují různá přání zákazníků a poskytovali modely s různými parametry. Nejde jen o chuť, ale také o ergonomii prostoru.

Většina změn je ve výšce chladniček. V podstatě se bere v úvahu průměrný růst osob. Použití jednotky by mělo být pohodlné jak pro vysokou, tak pro vysokou osobu

.
Poradenství!Pokud je volba určena pro zapuštěné modely, nejprve změřte výšku kuchyňské linky. Znáte-li tento parametr, můžete si bezpečně vybrat chladničku.

U malých kuchyní se vyrábějí malé chladicí spotřebiče.Obvykle je jejich šířka 45 cm, mraznička v těchto jednotkách často chybí.

Objem - velmi důležitý parametr při výběru chladničky

S dimenzemi je vše jasné. Podívejme se nyní na užitečný objem chladničky. Zde stojí za to připomenout tipy a doporučení pro skladování výrobků, které by neměly být přeplněné, jako cestující metra ve špičce.

Výpočet užitečného objemu je založen na počtu uživatelů chladničky. Pokud v domě bydlí pouze 1-2 osoby, budou mít dostatečný objem 250 litrů. Tři sta litrů postačí pro tři, pokud je rodina velká, objem se také zvyšuje. U 4-5 osob musí odpovídat nejméně 350 litrů.

Existují modely, jejichž objem přesahuje 500 litrů

.

Domníváme se, že existuje koncept celkového objemu, který je již rozdělen na kapacitu chladicích a mrazicích komor. Obvykle je mrazák menší než dvojnásobek chladicí komory nebo dokonce třikrát.

Podle polohy kamer

Pokud jsou v chladničce umístěny mrazničky a jiné typy komor, je jejich uspořádání důležité pro pohodlí majitelů. Typické umístění mrazničky je nad nebo pod chladničkou. Pokud lednička není vysoká a nemá velký použitelný objem, pak by měla být mraznička prohledána nahoře.

Vysoké modely jsou navrženy tak, aby v horní části byla lednice, která je nejčastěji navštěvovaná

.

Při nákupu je třeba zkusit, zda je vhodné kamery otevřít, zda se to ukáže tak, že se budete muset při hledání správného produktu natáhnout nebo ohnout.

Spolu s kamerami je zohledněno umístění dveří: je důležité, kde se otevírají, a zda jim něco zabrání

Nejlepším řešením je nákup chladniček s univerzálními dveřmi: závěsy jsou na druhé straně jednoduše převažovány a problém zmizí. Ale u některých modelů nejsou věci tak snadné a jednoduché, v tomto případě volejte specialistu na domácí spotřebiče.

Podle typu odmrazování a zmrazování

Pokud jednotka plní své základní funkce v dobré víře, nízké teploty pomohou udržet vaše potraviny čerstvé.

Výkon každé chladničky může rozpoznat značka sněhové vločky (hvězdička). Sněhová vločka je známkou toho, že teplotu lze snížit o 6 stupňů:

  • 1 vločka odpovídá –6 ° C;
  • 2 sněhové vločky sníží teplotu o 12 ° C;
  • 3 sněhové vločky se rovnají - 18 ° C;
  • 4 sněhové vločky - 24 ° C.

Kdo potřebuje dlouhodobé skladování, měl by zvážit možnost s velkým počtem sněhových vloček

.

Takový parametr, jako je mrazicí výkon, ukáže, kolik výrobků (v kilogramech) jednotka zmrazí na teplotu −18 ºC za 24 hodin. Každý, kdo se nezajímá o to, že je třeba naplnit mrazničku velkým množstvím potravin najednou, se o tento indikátor nemusí bát: mrazicí výkon neovlivňuje každodenní používání chladničky.

Jaká je situace při odmrazování? Existují tři možnosti systémů odmrazování:

  • pokles;
  • Ne. Frost;
  • manuál.

Manuální metoda je poněkud zastaralá a časově náročná: lednice je vypnuta, vše je z ní několik hodin vyjmuto, s postupným rozmrazováním se voda a led odstraní.

Systém bez mrazu

Systém No Frost neznamená rozmrazování, jedná se o samočisticí funkci. Faktem je, že pracovní ventilátor neumožňuje výskyt zón s různými teplotami.

V tomto případě se voda neusadí na stěnách komory, ale je odeslána do výparníku. S periodickým nezávislým odstavením kompresoru a zahrnutím systému krátkodobého vytápění se voda získává z mrazu. Systém ji z mrazničky odstraní speciálně navrženou hadicí pro tento účel do oddělené nádoby, ze které se kapalina rychle odpaří.

Poradenství!Vzhledem k tomu, že produkty No Frost ztrácejí vlhkost rychleji, jsou baleny v nádobách, papíru nebo polyethylenu.

Odkapávací systém se nazývá pláč. I zde se shromažďuje led ve výparníku a vypnutý kompresor pomáhá otáčet se do vody a proudit do nádrže. Bohužel je takový systém dodáván pouze s chladicí komorou, takže je někdy nutné odmrazit mrazničku.

Pokud jde o spotřebu energie a třídu klimatu

Každý viděl značení s písmeny na zařízení: chladničky mají také taková označení, i když existují zařízení označená A, B, C, dnes jsou častěji modely označené A +, A ++ a A +++, což ukazuje jejich energetickou účinnost. Nejekonomičtější jsou chladničky se třemivýhod

Spotřeba energie bude v pokynech označena poznámkou s celkovou kWh. Chcete-li zjistit, kolik bude požadovaný model „jíst“, vynásobte parametr uvedený v návodu cenou 1 kWh vaší oblasti. To bude číslo, které bude ukazovat náklady na celou práci jednotky za rok.

Je nepravděpodobné, že v obchodech vaší osady najdete produkt s nevhodnou klimatickou třídou pro region, ale přesto byste měli znát označení: N, T, SN, ST.

Třída N se doporučuje pro práce v klimatických podmínkách od + 16ºC do + 32ºC, což je vhodné pro většinu oblastí Ruské federace. Teplé klima je doporučeno pro třídu T, pro subtropické ST je vhodné, pro oblasti s nižší teplotou můžete zakoupit třídu SN.

Další funkce

Existují modely, které doslova informují majitele, že všechno již vychladlo, že dveře nejsou pevně uzavřeny a že byla zjištěna závada.

Často je možné splnit chladničky s dálkovým ovládáním prostřednictvím smartphonu

Stále častěji můžete najít modely s dálkovým ovládáním spojené s mobilní aplikací. Tato technika dokonale žije v takzvaných inteligentních domech.

Podle typu a počtu kompresorů

V minulosti pracoval jeden kompresor ve všech chladničkách, podle potřeby se zapínal a vypínal, aby udržoval požadovanou teplotu. Nyní se snaží vytvořit modely s invertorovými kompresory, které regulují výkon, snižují nebo zvyšují jeho výkon. Plusem je praktická bezhlučnost takového zařízení a jeho úspory energie.

Poradenství!U takových chladniček stojí za to koupit regulátor napětí, protože kompresor není zvláště odolný vůči poklesu napětí v síti.
​​

Existují modely s jedním kompresorem a se dvěma kompresory.

V zařízeních se dvěma kompresory je každá komora vybavena samostatným kompresorem

.

Druhá možnost pracuje na každé kameře, chladničce a mrazničce, což umožňuje co nejpřesnější teplotu a odmrazení komor odděleně.

Pokud jde o spolehlivost každého systému, je třeba tuto otázku adresovat výrobci a jeho svědomí, pro spotřebitele neexistuje žádný rozdíl, jeden kompresor pracuje, nebo dva.

Metoda řízení

U jednoduchých modelů se ovládání provádí pomocí mechanického knoflíku, který nastavuje teplotu uvnitř jednotky poměrně přibližně. S elektronicky řízeným nastavením teploty je mnohem přesnější, protože displej odráží stav chladničky.

Z hlediska hluku a ergonomie

Chcete-li zjistit, jak bude vaše zařízení fungovat, podívejte se do přiložené dokumentace. Pokud je indikována hodnota 40 dB, pak je tato hladina hluku průměrná, která je vybíravá, může najít klidnější produkty.

Co jiného při výběru chladničky hledat

Výběr chladničky, kromě základních parametrů a vlastností, můžete věnovat pozornost méně důležitým ukazatelům.

Stojí za to zjistit, jak dlouho v chladničcezima bude trvat

Můžete se zeptat prodávajícího, jak dlouho bude zima v jednotce trvat, pokud náhle vypne elektřinu. Tato otázka je důležitá zejména pro ty, kteří často nejsou doma, nebo pro použití v zemi.

Pokud malé děti vyrůstají v domě, je třeba projevit zájem o funkci, která neumožňuje příliš zvědavému dítěti hrát s režimy zařízení.

Ti, kdo milují ledové nápoje, si zamilují funkci generátoru ledu. Existují modely, které samy odebírají vodu z vodovodu.

Kromě těchto dalších funkcí, s nákupem byste měli věnovat pozornost osvětlení a kvalitu rukojeti. Bez ohledu na to, jak dobrý model vypadal, špatné osvětlení a nespolehlivé pero by negovaly všechny výhody nákupu.

Přední výrobci a oblíbené modely

Nabízíme Vám seznámit se s robustními produkty známých výrobců, kteří si ve výrobě chladicích zařízení vydobyjí slávu.

Pokud hledáte levné chladničky, měli byste věnovat pozornost společnosti Candy, která nabízí nejtišší zařízení. Kdo nechce pochopit nastavení jednotky, je lepší zvolit model z Hanzy. Soudě podle recenzí, chladničky značky ATLANT zůstávají nejlepší mezi ostatními z hlediska trvanlivosti.

Z drahých funkčních modelů vynikají značky Bosch a Liebherr.

Stále jsou dobré recenze o chladničkách Veko a Indesit.

ATLANT XM 4425-049 ND

Chladnička Atlant XM 4425-049 ND získala právo na vstuppočet nejlepších modelů z hlediska parametrů: je funkční, prostorný, s volbou No Frost, funguje velmi tiše, nemůžete se obávat rozmrazování,

Model vypadá stylově a moderně

ATLANT XM 4425-049 ND

Candy CCDS 5140 WH7

Kompaktní jednotka se slušným objemem 204 litrů. Všechno ostatní, potěší dobrou kapacitu mrazničky v 38 litrech.

Elektromechanické řízení, řídicí systém s nejmodernější technologií

Candy CCDS 5140 WH7

Pozorně si prostudujte všechny vlastnosti chladniček, pak vás nákup potěší svou službou po mnoho let!

Video: která chladnička je lepší zvolit a koupit