Zařízení WC mísy

H Navzdory široké škále konstrukčních řešení zůstal hlavní prvek mísy pro WC, splachovací nádrž, beze změny po dobu sto padesáti let. Jeho hlavní funkcí je poskytovat intenzivní proudění vody, které zajišťuje rychlé spláchnutí a tvoří zátku čisté vody, blokující pachy. To vše je nejdůležitějším prvkem toaletního cisterny a jeho design závisí na konfiguraci toalety a designu toalety.

Moderní odvodňovací nádrže mohou napodobovat širokou škálu materiálů

Moderní vypouštěcí nádrže

Navzdory své jednoduchosti zůstává vypouštěcí nádrž nejdůležitějším hygienickým prvkem. Jeho úkolem je udržet požadované množství vody a její sestup podle zadaných parametrů. Externě je odtoková nádrž malá nádoba namontovaná nad toaletou a vybavená tlačítkem. Pro zajištění akumulace vody a nuceného splachování se používají odtokové armatury - systém ventilů a pák. Vypusťtetoaletní mísa zařízení a funkce, které se neliší od různých modelů - to není jen nádrž, je to jednoduchý a spolehlivý systém, který bude fungovat bezchybně pouze v případě správné instalace.

Je-li proplachovací systém ve všech nádržích stejný, mohou se metody jejich provedení, vzhledu a umístění značně lišit.

WC a nádrž ve stylu Hi-Tech

Oddělené

Nádrže nejsou zásobovány čerpacími systémy, voda je odváděna gravitací. To znamená, že výkonový tok závisí na dvou věcech - výšce vodního sloupce a objemu nádrže. První modely toaletních mís byly instalovány v předrevolučních domech, kde vodovody a kanalizace nebyly zdaleka dokonalé. Obyvatelé si nemohli dovolit vypouštět velké množství vody kvůli nutnosti šetřit, ale pro kvalitní splachování musel být průtok vody velmi intenzivní.

Samostatné systémy, které byly namontovány ve Stalinových domech

Řešením problému byla stavba, která se někdy nachází dnes. Vypouštěcí nádrž malého objemu je zavěšena ve výšce lidského růstu nebo vyšší a je připojena k vodnímu potrubí. Cisterna na toalety, jejíž zařízení předpokládá horní umístění, je dodávána s dlouhou šňůrou. V moderních toaletách nemůže být taková konstrukce vždy z technologických důvodů instalována, avšak v retro interiérech, podobné modely vypadajíúžasné. Obrovským plusem těchto cisteren je kvalitní mytí malým množstvím vody. Nedostatek zvýšeného hluku, navíc retro modely jsou vzácné designové předměty, které jsou drahé.

Moderní varianty samostatných nádrží

Kompaktní

Pohodlný, známý a velmi funkční způsob instalace cisterny je přímo na záchodě. Taková nádoba je připevněna šrouby a mezi oběma fajánsovými díly je instalováno těsnění. Tento design je vhodný pro použití a údržbu. Maximální výška tlačítka cisterny je menší než jeden metr, proto s ním dítě i dospělý zvládnou stejně dobře. Víko nádrže se obvykle používá jako přídavná police. Tuto kapacitu lze otevřít, v případě potřeby zkontrolovat díly.

Kompaktní toaleta

Monoblok

Toaletní monoblok je variace kompaktní záchodové mísy. V tomto případě všechny výhody, které jsou obvyklé u obvyklého kompaktu, zůstávají, navíc není třeba montovat. Nevýhodou je, že v případě poruchy, odštěpení a jiného fyzického poškození nebude možné WC nebo nádrž samostatně vyměnit, budete muset celou sadu demontovat najednou. Cisterna pro WC mísy, jejíž zařízení nevyžaduje další upevnění, je nejvhodnější při instalaci.

Monoblock - systém, kdy jsou mísy s toaletou a cisterny kombinovány

Instalace

Instalace je kovovákonstrukce, která umožňuje, aby byla nádrž na odpad zabudována do zdi a držena tam. Nejmodernější varianta je vhodná pro ty, kteří chtějí ušetřit místo, stejně jako vytvořit si toaletu stylovou a jedinečnou.

Design toalet

V tomto případě jsou veškeré komunikace, včetně místa pro montáž nádrže, skryty ve zdi a demontáž takového zařízení je spojena s hlavní opravou. Klasické zařízení WC cisterny s tlačítkem naznačuje jeho umístění na zdi, zatímco nádrž samotná není viditelná. Odtokové armatury a oční linky zůstávají k dispozici pro běžnou údržbu a můžete také zkontrolovat zdravotní stav prvků systému přes přední panel.

Takto vypadá postup údržby vestavěné vypouštěcí nádrže

Konstrukce a princip provozu odtokového systému

Schematický diagram vypouštěcího mechanismu je následující: ventil uzavře otvor, který je tlačen hmotností vody výše. Po stisknutí tlačítka se ventil zvedne, otvor se otevře a voda se odtáhne gravitací.

Vypouštěcí ventil - sada

Uzavírací ventily

Kromě proplachování musí nádrž také shromažďovat předem určené množství vody. K tomuto účelu se používá plovákový mechanismus, který zastaví průtok vody při dosažení určité úrovně.

Příjem

Systémy dvou tlačítek

Průměrný objem vody v odtokové nádrži je 8 - 10 litrů, což je dostatečné množství na úplné vymytí výkalů a čisté vody sifonu. Situace nemusí vždy vyžadovat velkou spotřebu vody, někdy stačí několik litrů. Důležitým rysem jakéhokoliv drenážního systému je, že čím menší je objem kapaliny, tím klidnější je nádrž. Moderní kování je vybaveno membránovým mechanismem, který umožňuje rozdělit proud vody. Aby bylo možné vypustit malé množství vody, může zařízení splachovací nádržky se dvěma tlačítky otevřít pouze část membrány, zatímco objem proplachovací kapaliny je od 4 do 6 litrů. Pokud je stisknuto jiné tlačítko, veškerá voda z nádrže klesá, protože membrána otevírá celý otvor.

Tlačítko pro dvojitý odtok na vestavěné nádrži

Výhody a nevýhody nádrží různých typů

\ t

Je nesprávné hodnotit jeden nebo jiný model nádrže. Ve většině případů se volba ve prospěch konkrétního typu zařízení provádí ze subjektivních důvodů, jako je návrh, celkové rozměry a možnost oprav. Obaly samy o sobě nepodléhají vážnému poškození. Existuje však kritérium, které stojí za to věnovat pozornost - kvalitě komponentů. Spolehlivá a trvanlivá nádrž je zárukou, že zaprvé majitelé a jejich sousedé nebudou zaplaveni kvůli blokovacímu mechanismu, který nefungoval. Druhý problém, který může nastat v důsledku vadné výztuže -přenos vody. V nejkritičtějším okamžiku může být nádrž prázdná, kromě toho se významně zvyšuje spotřeba vody v důsledku takového výpadku. Kvalita armatur musí být potvrzena technickým pasem a zárukou prodávajícího.

Vyberte nádrž

Kvalitní a spolehlivý zásobník splňuje tyto požadavky:

  • Odtokové armatury obsahují velký počet kovových dílů;
  • Tlačítka
  • jsou stisknuta, mechanismus zpětného chodu funguje;
  • Nádrž nemá žádné třísky, škrábance ani jiné poškození.

Video: WC záchodové mísy