Vyřešte problém zakřivené podlahy: suchý potěr. Výhody a nevýhody, recenze, cena materiálů

Rozdíly v zakřivené podlaze lze vyrovnat různými způsoby. Nejčastěji se používá betonový potěr, ale existují situace, kdy výplň nelze provést. V tomto případě pomůže pouze suchá podlaha potěru. Výhody a nevýhody, recenze, cena tohoto typu pokrytí, vlastnosti instalace a doporučení odborníků - v tomto materiálu.

Sypká směs udržuje podlahu teplou

Technologické vlastnosti

Suchý potěr se v porovnání s litím betonu považuje za nejekonomičtější způsob vyrovnávání. Kromě toho je technologie suchého podlahového potěru považována za jednodušší při provádění. Nevyžaduje specifické dovednosti ani rozsáhlé stavební zkušenosti. Takovou práci může provádět domácí mistr, bez účasti kvalifikovaných odborníků.

Na prodej můžete najít hotové suché směsi pro podlahové potěry. Ceny za ně jsou mírně vyšší než u běžného hliníku

Podlahové zpracování se provádí pomocí malých sypkých materiálů: expandovaného jílu nebo hrubozrnného perlitového písku.Zásyp zhutněný a přikrytýsádrovláknitý materiál pro trvanlivost. Po vrchu se instaluje čistá podlaha.

Listy GFL

se používají k pokrytí zásypu.

Počet vrstev a možnosti plnění mohou být různé v závislosti na konkrétních požadavcích místnosti.

Suchý potěr lze použít nejen na betonových podlahách, ale i na zpožděných podlahách

Při použití suchého potěru:

 • rozdíl v úrovni podlahy je větší než čtyři centimetry;
 • inženýrské komunikace v ochranném plášti jsou prováděny nad povrchem podlahy;
 • pro opravy starých dřevěných nátěrů, včetně dřevěných podlah;
 • , pokud je nezbytné provést opravy co nejdříve;
 • při práci v interiérech při teplotách pod nulou, když se beton nevylévá.

Rychlá suchá podlaha potěru: klady a zápory, recenze, cena hotové směsi

Pro volbu směsi, přezkumů a cenových záležitostí. Suchý potěr na podlahu, klady a zápory:

Tabulka 1. Nevýhody technologie

\ t
Nedostatek Popis
Netoleruje kontakt s vodou Tento způsob vyrovnávání nelze použít na podlahách koupelny, vany, kuchyně. Vlhkost způsobí skvrny od plísní a růst plísní. Je nežádoucí uspořádat systém ohřevu vody i za předpokladu spolehlivé izolace.
Má schopnost absorbovat vlhkost z atmosféry Inv chladném suterénu, na balkóně nebo v místnosti bez vytápění, bude suchá směs postupně absorbovat vlhkost a vlhkost ze vzduchu, což nevyhnutelně poškodí základ.
Netoleruje mechanické namáhání Zásyp nefunguje dobře v oblastech s konstantním mechanickým namáháním. Pokud nestačí k pevnému utěsnění povrchu, objeví se opět nerovnosti podlahy, což povede k deformaci laminátu nebo parket. Pod vlivem těžkých kusů nábytku, příček, podlahy se suchým potěrem mají sklon být protlačovány.
Výrazně snižuje výšku místnosti Před suchým potěrem by mělo být provedeno zvláště pečlivé měření místnosti. V opačném případě se může výrazně snížit plocha místnosti.
Zvýšený hluk v místnosti Vzhledem ke zvláštním vlastnostem hliníku se nejprve při šmrncení podlahy budou podlahy šustit. Po konečném smrštění materiálu by mělo dojít k jeho zastavení.
Reprodukce hlodavců a hmyzu pod podlahouV venkovských domech je tato nevýhoda poměrně běžná. Zvířata není obtížné uspořádat pohyby a hnízda pod podlahou. V takové situaci bude muset pravidelně dezinfikovat.

Všechny tyto nuance by měly být vzaty v úvahu a měla by být přijata vhodná opatření při provozu areálu.

S jistotou lze říci, že výhody suchého potěru nejsou nižší než mínusy, a jeho použití je ve většině složitých oblastí oprávněné.případy

Tabulka 2. Výhody

To je na první pohled nevýznamná výhoda, kterou lze posoudit pouze ve srovnání s litím betonu.
Výhody Popis
Snadná instalace Dokonce i začínající mistr může tuto práci udělat. Pokládka nevyžaduje použití speciálního vybavení nebo nástrojů.
Rychlost Samotná zásyp netrvá dlouho, není třeba čekat, až se materiál vytvoří. Ihned po vyrovnání a podbírání můžete položit čistou podlahu a provozovat místnost.
Nedostatek nečistot během instalace
Nízké náklady na materiál Úspora při instalaci suchého podlahového potěru v bytě není jen kvůli nedostatku potřeby najímat kvalifikované pracovníky. Nízké ceny hliníku a písku, sádrovláknité desky jsou k dispozici každému vývojáři.
Nízká hmotnost Tento faktor je důležitý pro budovy s omezenými podpůrnými strukturami. Nízká hmotnost potěru umožňuje použití i v budovách s dřevěnými trámy.
Vynikající tepelná a zvuková izolace Betonový nátěr je vždy studený a suchý potěr dokonale udržuje teplo v místnosti a izoluje všechny zbytečné zvuky.

Potěry pro suché podlahy: cena za metr čtvereční

Ceny za pokládku suchého potěru začínají na 200 rublů na metr čtvereční. Za cenu můžete jednat se známým mistrem. Pracovníciod oficiální společnosti prasat od 500 rublů, v závislosti na objemu.

Je levnější nakupovat běžný expandovaný jíl na stavebním trhu. K prodeji jsou hotové směsi.

Tabulka 3. Průměrné náklady na expandovaný jíl

Obrázek Jméno Výrobce Objem, l Frakce, mm Cena, tření
Suchá zásyp pro podlahu Ecoblocks 40 0-5 134
Zásyp expandované hlíny pro prefabrikované podlahy AKZ AKZ 40 0-5 140
Expandovaná hliněná výplň RDS RDS Stroy 50 0-5 190
Zásyp Knauf Knauf 40 0-5 40

Tabulka 4. Průměrné náklady na sádrovláknité desky

Obrázek Jméno Výrobce Objem, l Frakce, mm Cena, rub
Podlahový prvek odolný proti vlhkosti Knauf Knauf 1200x600 20 269
Knauf Gypsum Fiber Sheet Knauf 2500x1200 10 463
KNAUF GVL Superfloorové sádrové vlákno Knauf 2500x600 20 312
Sádrové vlákno KNAUF GVL Knauf 2500x1200 12,5 499
Sádrovláknitá deska GSPV odolná proti vlhkosti SZP 2500x1250 10 575

Vzorky podlahových potěrů RDS, Compavit a Knauf. Cena různých výrobců je téměř stejná

Recenze

Andrey, Engels:„V celém domě jsme udělali suchý potěr. Mnohem rychlejší, jednodušší a kvalitnější než „mokrý“ povrch. Došlo k neúspěšným zkušenostem - v bytě vylévali beton, dělníci se rozcuchali, všechny stěny byly zašpiněné a kromě toho byly křivé. Na vrcholu všech neštěstí v hale, potěr šel popraskané. Takže v domě se rozhodli, že to zaplní. Žádné problémy, všechno je hladké, podlahy jsou teplé. “
Igor Sergeevič, Uljanovsk:„Vyplnili byt. Jen koupelna se neodvážila takto se vyrovnat, a myslím, že marně. Pokud provedete vysoce kvalitní hydroizolaci a položíte na horní dlaždici, můžete ji tam použít. Obecně jsou dojmy dobré. První týden se moje žena obávala, že podlahy jsou hlučné, teď se všechno usadilo, o tom si ani nepamatujeme. “
Olga, Moskva:„Sousedé shora naplnili byt takovým způsobem, že nábytek vznášel. V jedné místnosti byl betonový potěr, ve druhém - suchý. Na betonu za měsíc se objevila forma, nemůžeme nic korodovat. A jen změnil sucho. Otevřeli podlahy, vyčistili vlhkou hlínu, vysušili a nalili novou. Žádný problém.

Montáž suchého nátěru

\ t

Pro pokládku nátěru budou vyžadovat materiály a nástroje:

 • hliník a písek;
 • GVL listy;
 • polyethylen ahrany;
 • stavební lepidlo;
 • samořezné šrouby;
 • profil a majáky.

Sled prací:

 • Stupeň - hydroizolace

Podlahy musí být pokryty fólií

Počet polyethylenových fólií se vypočítá na základě plochy místnosti. Je nutné poskytnout povolenky ve výši asi patnácti procent délky a šířky. Polyethylen se prodává v trubkách o průměru tří metrů. Řez je podélně a položen na podlahu.

Užitečné informace!Místo polyethylenu lze použít jiné vodotěsné materiály.
 • Fáze - montáž majáků

Pomocí kovového profilu určete výšku zásypu

Je žádoucí instalovat majáky, ale ne nezbytné. Můžete si položit na profil podlahy a navigovat. To je výhodnější a spolehlivější volba.

 • Fáze - zásyp směsi

Je lepší naplnit směs po etapách a ihned na ni umístit několik vrstev sádrokartonové desky.Jinak se nohy zaseknou v zásypu a nečistoty a prach se rozptýlí po místnostech.

Směs je rozdělena

 • Stupeň - pokládání plošného materiálu

Listy by měly být vkládány střídavě, ne příliš tvrdě po povrchu potěru. Hmotnost plechu přibližněsedmnáct kilogramů, pro jeho umístění je lepší přilákat asistenta. Chcete-li extrémní list není pohřben v zásypu, musíte snížit záhyb podél zdi.

Každý list bude potřebovat asi deset šroubů. GVL se pokládá s přesazením na lepicí podklad.

Švy jsou také lepené a listy samy jsou dodatečně upevněny šrouby

Užitečné informace!Pro práci s plechy GVL potřebujete speciální upevňovací prvky, které mají kuželovou drážku.

Jak udělat suchý potěr na podlaze vlastníma rukama: video od odborníků

Užitečné věci.

 • Je-li v kuchyni stále naléhavá potřeba udělat suchý potěr, měli byste použít dvě vrstvy hydroizolace: nad a pod zásypem.

Schéma potěru suché podlahy

 • Dlaždice mohou být upevněny přímo na plechy GFL pomocí stavebního lepidla.

Na suchou výplň je možné instalovat samonivelační podlahu

 • Linoleum na horní straně suchého potěru je vyplněno tmelem.
 • I když je suchá zásypová hmota připravena pro provozní zatížení ihned po instalaci, je lepší dát jí alespoň jeden den, aby „ležela“ tak, aby lepidlo mohlo správně spojit plechy.

Suchý zásyp je vhodný pro uspořádání elektrických podlah

Shrnutí

Zvažovali jsme klady a zápory, ceny a recenze používání suchého potěru na podlahu. Je to nemožnéjednoznačně uvádět, že tato metoda vyrovnávání je nejlepší. Stejně jako každá technologie má i své speciální požadavky. Pokud je vezmete v úvahu a připravíte se předem na možné potíže, můžete dosáhnout vynikajících výsledků. Suchý potěr se stane spolehlivým tepelným izolátorem, nedovolí pronikání cizích zvuků.

Keramické dlaždice lze pokládat na takovou podlahu

Není těžké ho namontovat, a to i osoba bez stavebních zkušeností. Takové pokrytí bude mnohem levnější než zbytek a bude trvat desetiletí.