Uděláme koupelnu více funkční: vybíráme pohodlný a krásný nástěnný skříň

Proč trpět nepříjemností, když je vše vyřešeno jednou cestou do obchodu s nábytkem nebo dokonce jedním kliknutím myši v internetovém obchodě? HomeMyHome nabízí řadu tipů, jak si vybrat nejvhodnější skříň v koupelně.

Objednávka v koupelně kvůli přítomnosti funkčního úložného prostoru v místnosti

Různé materiály při výroběnástěnné skříňky do koupelny

\ t

Při výrobě nástěnných skříněk se používají prvky z kovu, plastu, polyvinylchloridu, akrylového skla nebo kamene, polyuretanu, jakož i všech obvyklých dřevotřískových desek a MDF.

Kov se v těchto výrobcích stal vzácným návštěvníkem, protože způsobuje spojení s továrnami. To bude relevantní pouze pro styl podkroví. V koupelně je místnost s vysokou vlhkostí, ani galvanizovaný kov s polymerovým povlakem se mu vůbec nebude líbit.

Materiály se často kombinují a vytvářejí zajímavější vzhled

.

Sklopné plastové konstrukce lze na trhu s nábytkem nalézt poměrně často. Výroba polymerů nabízí vlastní konstrukční řešení problematiky nábytku.

Pro ty, kteří chtějí najít nejekonomičtější variantu, vhodné produkty z polyvinylchloridu. Ale pamatujte, že průměr, v tomto případě, platí jen dvakrát. Faktem je, že to není nejodolnější materiál pro každodenně používaný nábytek. I když se takovéto návrhy při vysoké vlhkosti dobře cítí, barva se časem změní na žloutnutí.

Polyuretanový povlak nábytku ho činí mnohem odolnějším a odolnějším proti kondenzaci. Potěší i pevnost konstrukcí.

Polyuretan - materiál pro různá konstrukční rozhodnutí při navrhování nábytku v koupelně

MDF potažený akrylovým filmem. Ukazuje se na krásný lesklý povrch, zároveň zvyšuje odolnost výrobku proti vlhkosti. ToOtisky prstů se bohužel neustále objevují na dveřích, protože nábytek z takového materiálu bude třeba čistit poměrně často.

Kdo je připraven na velké finanční náklady, můžete zvážit možnost nákupu nábytku s akrylovými panely. Takové skříně a vysoké teploty klidně přecházejí a vodní pára. Obsah tohoto nábytku bude vždy skrytý před pohledem. Je zajímavé podívat se na modely zdobené pomocí akrylových obložení "mramorované", "malachit" a další kameny.

Fasáda může být vyrobena z MDF s vysokou hustotou a těleso z dřevotřískové desky odolné proti vlhkosti

.

Pokud je skříň vyrobena z dřevotřískové desky, může být uskutečněn nákup rozpočtu. Dnes je to materiál s dobrou impregnací s vodotěsnými kompozicemi a PVC filmovým povlakem. Externě, tento model, kopírující strukturu stromu. Trvanlivost takové konstrukce neohrožuje, dříve či později vlhkost způsobí její destruktivní obchod.

Často najdete zrcadlové a skleněné skříně. Pokud se jedná o jednoduché sklo, nebude to skrývat obsah, ale vždy na něm bude kondenzace a skvrny. Je lepší najít spolehlivý model s matným, tónovaným nebo vzorovaným panelem.

Zrcadlová skříň vypadá dokonale a stylově

Masivní dřevo je chráněno před vlhkostí lakovým nátěrem. Náklady na tyto produkty jsou vysoké díky kvalitě a praktičnosti.

Související článek:

Zajímavé koupelnové doplňky : zrcadla, záclony, mýdlové nádobí, držáky, koberce, koše, svíčky a rostliny,pravidla pro výběr příslušenství pro koupelnu - přečtěte si publikaci.

Jaké jsou příslušenství pro závěsné koupelnové skříňky

S rozhodnutým materiálem budeme podrobněji zvažovat příslušenství modelu, který se vám líbí.

Armatury z chromové oceli jsou považovány za nejlepší. Jeho lesk zůstane v koupelně po celou dobu používání skříně.

Plastové armatury však začnou působit velmi rychle. V tomto případě budou úspory bokem.

Vnější vlastnosti nástěnných skříní v závislosti na typu konstrukce

Nástěnné skříňky v koupelně můžete vidět na fotografii, ve vhodném interiéru je možnost splnit požadovaný model.

Kdo má rád standardní nástěnné skříně

Klasické modely mohou být upevněny v jakékoliv výšce a umístění lze pro ně snadno určit: vyloučíme polohu nad vanou a vybereme si libovolný volný prostor v blízkosti umyvadla nebo nad ním.

Standardní nástěnná skříňka v koupelně s bílým leskem odpovídá klasickému interiéru

.

Dvojité a trojité skříně, kdy je výška instalace 50–60 cm nad úrovní dřezu, jsou nepříjemné, když potřebujete dosáhnout na objekt na horních policích, pokud vaše výška nepřekročí průměr.

Standardní provedení s jedním dveřem na šířku by mělo být 50-60 cm, a pokud jsou dva listy, tato hodnota dosáhne 85 cm a jsou zde vlastní modely, které jsou široké 110-120 cm.

Pro klasická řešení vždy v ceněpod dřezem je skříňka

Je velmi výhodné, když je nástěnná skříňka v koupelně umístěna nad pračkou

.

Koupelnová skříňka: Vnější pohled

Všechny skříně jsou rozděleny do tří typů:

  • otevřený;
  • uzavřeno;
  • .

Ne všichni mají rádi otevřené skříňky, protože veškerý obsah polic je k dispozici pro celkový přehled. Uzavřený typ naopak skrývá všechno, nic nezanechává v dohledu.

Nejzajímavější je kombinovaná stavba. Na otevřených policích můžete často vkládat to, co používáte, a skrývat vše ostatní.

Horizontální nástěnné skříně

Pokud standardní modely vypadají spíše kompaktně, pak vodorovné jsou prodloužené na šířku s poklesem jejich výšky. Výška horizontální skříňky je v průměru 30-40 cm, což umožňuje porazit interiér zavěšením konstrukce na celou šířku stěny. Pro malou koupelnu to není nejlepší volba, i když se obvykle dveře otvírají nahoru, a to nezakrývá prostor. Můžete kombinovat vertikální i horizontální skříňky, hrát si s prostorem.

Horizontální verze nachází místo pod dřezem častěji

Za rohem: rohová skříň v koupelně

Pokud v koupelně rozhodně chcete koupit rohovou nástěnnou skříňku, pak chápete, co to znamená ušetřit použitelný prostor. Výrobek se může podobat trojúhelníku nebo vypadat jako lichoběžník, poněkud vyhlazujícírohu místnosti. A tady leží úlovek: špatný model je schopen narušit proporce koupelny není k lepšímu.

Majitelé rohového dřezu a instalatérské práce potřebují nad ní pohodlnou skříňku

A co je vertikální: když je skříň v koupelně úzká

Vertikální modely vypadají stylově, neukradou centimetr nadbytečného prostoru, ale jejich výška může být různá: existují modely po celé zdi.

Můžete vytvořit jeden soubor z vhodné sady umístěním vertikálních skříní na bocích

Sklopné pouzdro v koupelně jako druh svislé skříňky

Případ je pozoruhodný pro jeho pohodlný obsah: několik pater jednoduchých skříňkových polic dělá koupelnu vhodnou pro ukládání ručníků, koupelnových doplňků a osobních věcí.

Pouzdro na tužku je často součástí jediné náhlavní soupravy

.

Nástěnná skříň se zrcadlem v koupelně

\ t

Nejoblíbenější jsou zrcadlové modely. Nemá smysl malovat ctnosti koupelnových zrcátek. Promluvme si tedy o parametrech zrcadlové nástěnné skříně v koupelně.

Může se jednat o kombinovanou verzi, kde se za zrcadlem skrývají pohodlné police

.

Nejoptimálnější hloubka takového produktu je 25-35 cm, což je podstatně méně než u jiných typů. Zrcadla se budou muset umývat častěji, ale je možné zakoupit výrobky proti zamlžení.

Tip!Pokud má zrcadlo rukojeť, pak otisky prstůto bude občas méně.

Nástěnná skříň v koupelně pro instalaci pod dřezem

Je-li skříň v koupelně bez zrcadla a vypadá hlouběji než obvykle, je tento model pravděpodobně za účelem zavěšení pod dřez.

Originální sluchátko bude důležitým strategickým bodem místnosti, protože je schopno zapadnout do všeho, co potřebujete. Je-li to žádoucí, můžete pod pantem

vzít prostor.

Existuje mnoho verzí zavěšeného podstavce, není vůbec nutné kupovat jej s skříňkou nad umyvadlem, je to samostatná nábytková jednotka

Promluvme si o výhodách a nevýhodách montovaných konstrukcí pro koupelnu

V koupelně bez skříňky se objeví množství drobných věcí, které se budou neustále posouvat z místa na místo. Takový kus nábytku mobilizuje všechny věci a sbírá je uvnitř sebe, což každému z nich dává místo.

Zisk akvizice je zřejmý:

  • úspora místa;
  • možnost změny vnitřku místnosti z důvodu vhodného provedení;
  • účinný boj proti nepřehledným prostorám.

Nevýhoda však může být značná: křehkost materiálu. Pokud se spoléháte na kvalitu, pak je cenové rozpětí posunuto velkým způsobem.

Ne všechny modely mají vysokou cenu, koupi nástěnné skříňky v koupelně je poměrně levné. Všechny ceny jsou uvedeny v katalogech výrobců, ale pro jednotlivcepřání k objednávce bude muset zaplatit.

Jednoduché tipy: Jaký druh sklopné skříňky koupit v koupelně

První pravidlo: neprodávejte něco, co se zdá být velmi odolné a krásné. Klíčovým slovem je „zdá se“. Pečlivě studuje materiál a příslušenství. Stylová zlacená nebo barevná pera mohou snadno ztratit svůj jasný vzhled při kolizi se skutečnými vlhkými podmínkami.

Chromované armatury jsou připraveny odolávat mnoha letům boje s vlhkostí

V závislosti na budoucím umístění jsou uvažovány vnější vlastnosti konstrukce, odhadují požadovaný počet polic. Přítomnost nebo nepřítomnost zrcadla jsou osobní preference kupujícího.

Pokud jsou v místnosti ještě kusy nábytku, měla by nová součástka dobře zapadnout do souboru. Je lepší si předem pořídit fotografii vaší koupelny, aby bylo v obchodě pohodlnější a jednodušší.

Dodatečný bonus ve formě LED páskového nebo bodového osvětlení nebolí, pokud je volba provedena ve prospěch zrcadlových modelů

.

Vlastnosti instalace závěsných skříní v závislosti na povrchu stěny

Před nákupem modelů stěn studujte povrch a kvalitu stěn. Ne každý může vydržet těžké zatížení. Samozřejmě, že žádné sádrokartonové desky nemůže vyrovnat s tím, takže pojďme mluvit o betonové stěny a keramické nátěry.

Instalace skříně je věcí odpovědnosti

Zapojení by nemělo být pohřbeno pod vybraným místem. Na zdi spomocí značení úrovně budovy. Stojí za to pozvat domácnosti a požádat je, aby natáhli ruce: to pomůže zajistit, že každý bez problémů bude schopen dosáhnout nejvyššího regálu.

Pokud výrobek visí nad dřezem, je ze středu vytažena svislá čára. Skříň je zavěšena přímo uprostřed umyvadla

Po výpočtu výšky úchytů pro upevnění začnou vrtat stěny na správných místech vrtákem nebo perforátorem. Poté, co jsou otvory očištěny od prachu, vloží se do nich plastové zátky a upevňovací prvky.

Lehké malé výrobky mohou být zavěšeny na hmoždinkách a těžké na kotvě

Co když jsou stěny pokryty keramickými dlaždicemi? V tomto případě je nutné vytvořit mezery mezi klouby. Ne vždy velikost modelu vám umožní udělat takový trik, takže budete muset použít speciální vrták. Po tom, vezměte úder a proveďte všechny výše uvedené kroky pomocí spojovacích prvků.

Po této práci jsou stěny očištěny od prachu a upraveny.

Pokud se jedná o celý headset, práce se zvýší. Je důležité, abyste se nemýlili s měřeními a neudělali další otvory ve stěnách

.

Video: tipy od profesionálů při instalaci koupelnového nábytku

Nechte své skříňky pevně viset, ale sloužit po dlouhou dobu!