Nucené větrání v bytě s filtrací: nuance použití

D Pro normální provoz vícepodlažních budov postačuje jedna hodinová výměna místností za hodinu. Pro tento účel jsou standardní ventilační kanály nutně uloženy ve standardních provedeních. Výchozí průtok vzduchu by však měl být zajištěn štěrbinami oken, větracími otvory, stěnovými materiály propustnými pro páry. Pro mnoho vlastníků nemovitostí se ventilace v bytě s filtrací stává skutečnou nutností při instalaci okenních bloků z PVC s dvojitým zasklením, s použitím parotěsných obkladů nebo fólií pod nimi.

Organizace větrání pomocí ventilačních kanálů

Video: proč potřebujeme větrání v bytě

Požadavky, princip činnosti

Je nezbytné zvýšit pohodlí větrání obytných prostor v bytě s filtrací v nepřítomnosti nadměrného tlaku vzduchu v místnostech. Ventilační kanály zůstávají nevyužité, protože nemohou vytvářet chuť bez přívodu čerstvého vzduchu.zvenčí. Systém přirozené ventilace je klasický:

 • přívod vzduchu skrz stěny, okenní štěrbiny, větrací otvory v obytných prostorách;
 • pohyb vzdušných hmot do kuchyně štěrbinami peřejí;
 • odstranění nadměrně vlhkého odváděného vzduchu do větracích kanálů.

Klasický režim přirozeného větrání

Nicméně absolutně hermetické stěny, okenní bloky s dvojitými okny neumožňují vzduch. Frekvence frekvence je přerušena. To vede ke zhoršení zdravotního stavu obyvatel, ke zvýšení vlhkosti, ke zhoršení nábytku, interiérů a šíření pachů z funkčních místností (koupelna a kuchyně).

Porušení výměny vzduchu může způsobit velmi nepříjemné následky

.

Související článek:

Proč se plastová okna v domě potí? V samostatné publikaci si můžete přečíst, co způsobuje tento jev a jak se jich zbavit.

Problém je vyřešen vložením vstupních ventilů do oken, instalace ventilátorů do samostatných místností.

Přívodní ventil v okně

Druhy větrání čerstvého vzduchu

\ t

Pro různé rozpočty, potřeby vlastníků nemovitostí, průmysl vyrábí několik typů větracích zařízení. Největší ventilace v bytě je filtrována následujícími úpravami:

 • sání ventilátoruvenkovní vzduch, zabraňuje instalaci ventilačních kanálů, ale je vhodný pro lokální větrání;

Kompaktní ventilátor

 • okenní ventil - vložený mezi profily /okna s dvojitým zasklením, do verandy (samostatné dveře), uvnitř profilu nebo mezi stěnou /blokem, mají hodinový průtok 25-50 m3, neovlivňují zvukovou izolaci oken, mají příjemný design , přímé proudění vzduchu pro nedostatek průvanu;

Zařízení okenního ventilu

 • rekuperátor - podmíněně označuje nucené větrání, protože tato jednotka má také výfukové kanály pro ohřev nasávaného vzduchu, jsou zde jednodílné prefabrikované modely zařízení.

Princip činnosti výměníku tepla

Ke zlepšení vlastností vzduchu se používají ohřívače, chladiče, filtrační zařízení. Jsou zde elektrostatické, mokré, suché filtry, kapsa, panel, kazetový typ.

Různé typy filtrů pro ventilační systémy

Konstrukce, výběr prvků

Před nákupem /instalací větrání čerstvého vzduchu v bytě s filtrací je nutné určit vlastnosti ventilátoru nebo ventilu. Pro tento účel postačuje jednoduchý výpočet výměny vzduchu:

 • podle osob - v kancelářích se požaduje 40 kostek za hodinu pro každého zaměstnance, v bytech se standard snižuje na 20 kostek,průmyslové dílny budou vyžadovat 60 kostek, počet se vynásobí počtem lidí, kteří jsou v místnosti neustále přítomni;
 • násobností výměny - výpočet objemu místnosti vynásobením obvodu stěn výškou stropů, bude to optimální výkon ventilátoru /ventilu.

Před nákupem a instalací je nezbytné provést výpočet výměny vzduchu

.

V průměru je u typických bytů dostačující axiální, radiální výkon ventilátoru 100–500 m3/h. Zde se používají jednofázové nízkoenergetické kolorimetry 2 - 5 kW. Úpravy vody šetří elektřinu, ale je obtížnější instalovat, udržovat, maskovat v interiéru.

Vzduchotechnická jednotka s topnými články a filtrací

Instalační technika krok za krokem

V závislosti na zvoleném provedení je větrání instalováno v kuchyni v bytě s filtrací po dobu několika hodin /dnů. Nejjednodušší způsob je řezání ventilátoru v okně nebo instalace přívodního ventilu do PVC profilu. Pro instalaci tepelného výměníku je nutné vyvrtat nosnou stěnu, upevnit zařízení na svislém povrchu, protáhnout kanály kanálů.

Montáž větrací jednotky na vnější stěnu

Instalace vstupní komory

Vynikající možností pro byt je monobloková zásobovací komora, uvnitř které jsou instalovány filtry, topení, ventilátor, automatizace.

Kompaktnívzduchotechnická jednotka

Přístroj je dostatečně kompaktní, namontovaný v mezeře přívodního větracího kanálu (pro několik místností) nebo v otvoru uvnitř opěrné stěny (pro jednu místnost).

Jedinou nevýhodou jsou vysoké náklady, které jsou kompenzovány vlastní instalací, jednoduchou údržbou a přítomností automatických režimů ventilace.

Obvyklý ventilátor se obvykle používá v kuchyni, namontovaný na technologii:

 • místo instalace - mezi topnými tělesy nebo v jejich blízkosti;
 • otvor ve stěně - vyvrtaný diamantovým strojem nebo se dostane do zdiva perforátorem;
 • přívodní přívod - potrubí, které prochází pláštěm budovy, vnější otvor je chráněn žaluzií nebo mřížkou, vnitřní část je připevněna k vstupu ventilátoru;
 • utěsnění - mezery mezi stěnou a tryskou jsou naplněny montážní pěnou;
 • ventilátor - namontovaný na zdi uvnitř kuchyně, zapnutý dálkovým ovládáním nebo ručně.

Zařízení vstupního ventilátoru ve zdi

Nevýhodou konvenčního ventilátoru je ponor v důsledku absence topných zařízení. Být kolem něj v zimě není pro obyvatele pohodlný.

Montáž výměníku tepla

Při výběru rekuperátoru u mistra domu jsou problémy studené hlučné svěžesti a teplé dusnosti v místnostech zcela vyřešeny. Chlad, houby na stěnách, mizí,alergie, škodlivé exkrece z nábytku jsou odkloněny.

Pro výměník tepla stačí vytvořit otvor ve zdi, vyrovnat jeho hrany, namontovat speciální pouzdro, upevnit zařízení.

Pro instalaci výměníku tepla je nutné vytvořit otvor ve vnější stěně

Průměr otvoru je 22 cm, proto je nutné vrtání diamantem nebo vrtání malých otvorů podél obrysu s vytažením korku. Montáž je možná za každého počasí /sezóny, v závislosti na materiálu stěny trvá 30 - 90 minut.

Vrtání otvorů se speciální montáží

Vložení přívodního ventilu do plastového okna

Pro pohodlí majitelů moderních okenních jednotek z PVC je od výrobce dodáván sací ventil v jedné sadě se třemi těsněními.

Zařízení přívodního ventilu pro poklepávání do stěny

Související článek:

Tichý ventilátor koupelny s zpětným ventilem. Přehled moderních ventilátorů pro odsávání s pokyny pro instalaci ve speciální publikaci našeho portálu.

Vše, co potřebuje domácí řemeslník, je papírový nůž, šroubovák nebo šroubovák, čtvrt hodiny volného času a štafle (zařízení je namontováno na horní části křídla). Technologie se skládá z operací:

 • instalace žebříku v blízkosti otevřeného nosníku;
 • vypuštění na samostatném místěčást provozovaného těsnicího obvodu podél délky ventilu;
 • zajištění řezaného pryžového těsnění na hranách speciálními hmoždinkami z polymeru, třetí hmoždinka se instaluje uprostřed;
 • montáž ventilu na hmoždinky, přišroubování 3 samořezných šroubů do nich;
 • upevnění dvou krátkých těsnění mezi hmoždinkami;
 • sejmutí protilehlého těsnění v horní části okenní jednotky;
 • Namontujte místo toho speciální těsnění, které je součástí balení ventilu.

Složení odvzdušňovacího ventilu

Montáž sacího ventilu

Typ instalovaného ventilu

Výměna běžných pryžových těsnicích dílů za nové umožňuje vytvořit mezeru pod ventilem, do kterého proudí vnější vzduch.

Schéma zařízení sacího ventilu okna

Závěry

Rozpočtová metoda organizování regulační výměny vzduchu uvnitř bytu je tedy vstupním ventilem okna, který je namontován do jednotky v několika pohybech. v kuchyni mohou být instalovány ventilátory, které problém vyřeší pro jednu místnost. Rekuperátory mohou být použity zonálně, nebo mohou být zahrnuty do kanálu větracích systémů bytů pro normalizaci mikroklima ve všech provozovaných místnostech.

Video: instalace větrání v bytě