Vestavěná skříň 60 cm: tajemství volby designu

Výtah 60 cm zabudovaný do skříně je ideálním řešením pro každý interiér. To nejen čistí vzduch a absorbuje pachy, ale také dělá atmosféru atraktivnější. Hlavním problémem je volba spolehlivého a účinného zařízení. Pokud nevíte, jak se správně rozhodnout, pak vám naše hodnocení pomůže. Uvažujme o hlavních kritériích pro výběr takového vybavení a také o tom, jak jej správně nainstalovat.

Vzory vestavěného typu vypadají nepostřehnutelné a prezentovatelné

Jak si vybrat vestavěnou kapotu v kuchyni 60 cm

Ne každý žije ve velkých domech s prostornou kuchyní. Proto je pro malou místnost k dispozici ploché kukátko o délce 60 cm. V malé kuchyni je nutné minimalizovat potřebné vybavení a sady nábytku. Nejčastěji má deska šířku 60 cm, takže kapota musí být stejná. Podobné rozměry umožňují zvýšit produktivitu.

Varianta plochých zařízení

Konstrukce vestavěných výsuvných krytů do kuchyně 60 cm nejčastěji zahrnují princip recyklace. Kukly mohou být nejen vložené, ale také zavěšené nebo klenuté. Pro malou místnost je vhodná vestavěná a zavěšená varianta.

Při výběru kompaktních konstrukcí stojí za to zvážit různé typy řídicích systémů. Nejčastěji je to dotek a tlačítko. Je třeba mít na paměti, že doteková možnost se může rychle namazat a bude vyžadovat také pravidelné stírání. Pomocí tlačítka ovládání lze design zapnout okrajem dlaně.

Pokud používáte kuklu s krytem 60 cm pro kuchyň, musí být připevněna k závěsné skříni. Důležitým bodem je šířka kapoty, je lepší, když je větší než pracovní plocha.

Varianta konstrukce kupole

Stojí za povšimnutí následující výhody vestavěných konstrukcí:

 • ve srovnání s jinými variantami, prakticky nezabírají prostor a nedají se do oka. V tomto případě je hlavní část zasunuta do skříně a povrch navíječe zůstává otevřený;
 • některá zařízení mají posuvný panel, který umožňuje větší pracovní plochu;
 • Zařízení může mít jeden nebo dva ventilátory, což činí zařízení účinnějším a výkonnějším;
 • a zároveň šetří místo, můžete vytvořit funkční design v kuchyni;
 • Vestavěný design dokonale zapadne do jakéhokoliv stylu interiéru díky praktickému zařízení;
 • Hliníkový filtr zajišťuje vysoce kvalitní odvádění tuku.

Varianta uspořádání objemného zařízení

Ploché kukly jsou jako deska, mohou být připevněny ke stěně. Pracuje v režimu recirkulace vzduchu a čistí jej vestavěnými filtry. Vestavěné výrobky jsou umístěny v pracovní desce nebo v kuchyňské skříni. Dome modely jsou dražší. Odstraňování znečištěného vzduchu probíhá mimo místnost. Vestavná zařízení se montují do výklopné skříně. Konstrukce může být také instalována mezi skříněk s kloubovým závěsem.

Podobné vybavení je téměř zanedbatelné ve vnitřním prostoru

Video: doporučení pro výběr kapuce

Vestavěný kryt 60 cm ve skříni: jaká kritéria výběru zvážit

Rozměry kuchyňské digestoře 60 cm jsou ideální pro malou místnost. Tyto designy vám umožní vytvořit pohodlné uspořádání i v malých kuchyních. Pokud je zařízení umístěno mezi nástěnnými skříňkami, lze přední část umístit pod speciální panel. To může být revetted se stejným materiálem jako kuchyňský set.

Toto je způsob, jakým jednotka stanovena ve skříni

Při výběru správného vybavení byste měli věnovat pozornost následujícím charakteristikám:

 • Nejdůležitějším kritériem je výkon technologie. Tento indikátor ovlivňuje, zda se produkt může s daným úkolem vyrovnat. V cestovním pasu k zařízení se často uvádí plocha místnosti, pro kterou je zařízení navrženo;
 • motory představují pracovní část konstrukce. Mohou být zapečetěné nebo otevřené. V prvním případě bude zařízení produkovat méně hluku;
 • Oběžné kolo je zodpovědné za zachycení vzduchu a jeho vysunutí. Pokud se používá teflonový povlak, zabrání se hromadění tuku;
 • řízení může být prováděno senzorem, tlačítky, dálkovým ovládáním nebo pseudo-senzorem;
 • Filtry mohou být opakovaně použitelné nebo vyměnitelné. Indikátor na zařízeníchoznačuje, kdy je čas vyměnit. Trvalé filtry lze prát;
 • hladina hluku. V takových zařízeních se může pohybovat od 40 do 70 dB. Čím menší jsou záhyby, tím bude struktura bezhlučná;
 • Speciální regulace výkonu pomáhá regulovat požadovaný objem vzduchu.

Důležitým parametrem je výkon. Chcete-li zjistit, musíte nejprve spočítat objem místnosti. K tomu musí být šířka vynásobena délkou a výškou. Výsledný objem by měl být vynásoben 6. Tento koeficient odpovídá šesti výměnám vzduchu za hodinu. Chcete-li zjistit maximální výkon, musíte hodnotu vynásobit hodnotou 12.

Konstrukční znaky lze vidět na obrázku

Také v moderním vybavení může být poskytováno dodatečné vybavení. Například systém osvětlení desek a ovládání jasu. Mechanismus aktivace intervalu aktivuje kapotu.

Stylový design s podsvícením

Informace!Nepoužívejte příliš malé modely pro malé prostory, protože to může vést k odsávání vzduchu.

Druhy a charakteristiky průtokových a recirkulačních konstrukcí se vzduchovým kanálem a bez něj

\ t

Výpisy představují dva hlavní typy. Proud odváděného nebo odváděného vzduchu se odvádí přes ventilační šachtu. Recirkulační systém funguje jako uzavřená konstrukce. To jenení třeba přivádět speciální vzduchové kanály. Instalace takové techniky neznamená mnoho úsilí. Špinavé vzduchové hmoty procházejí filtry, které odstraňují špatný zápach a postříkání tukem.

Kukly s výfuky jsou silnější, ale mají určité nevýhody:

 • je nutné položit zpětný ventil ;
 • je důležité provést napojení na větrací šachtu;
 • vyžaduje konstantní průtok vzduchu. V tomto případě musí být okno otevřené;
 • je-li vstup do odvzdušňovacího otvoru umístěn daleko, vyžaduje se nákladnější instalace.

Rozdíly mezi konstrukcemi s retrakcí a recirkulací

Průtokové konstrukce jsou vhodné pro práci ve specializovaných kuchyních. Recyklační kryty jsou vhodné pro výškové budovy, kde je problém s větráním. Tato technika má zvláštní princip provozu. Ventilátor je umístěn nad varnou deskou a čerpá proudy vzduchu, které procházejí filtry a jsou čištěny. Tukové částice se ukládají na povrch oka. To také odstraňuje nepříjemné pachy. Poté se vzduch vrátí do místnosti. Tyto konstrukce jsou autonomní a nejsou vázány na větrací systém.

Informace!V každém případě musí být místnost odvzdušněna. To zajistí proudění vzduchu a obnoví místnost.

Kalkulačka pro výpočet požadovaného průměru kuchyňského potrubíodsávací digestoře v závislosti na objemu místnosti a výkonu zařízení

Všechny filtry jsou určeny k odlučování nejmenších částic tuku. Například při průchodu hliníkovými filtry pro odsávání se na rošty ukládají jemné částice tuku. Po určité době může být mřížka odstraněna a promyta.

Filtr pro vestavná zařízení

K očištění zápachu se používají následující filtry:

 • jednorázové vložky z netkané textilie, papíru nebo vycpávky;
 • jsou opakovaně použitelné. Musí být velmi pečlivě umyté a nevytékat;
 • uhlíkový filtr pro výfuk Folter má hustší strukturu, která vám umožní lépe zadržet pachy. U takových mechanismů lze účinně čistit vzduch. Kazety s použitými filtry nelze znovu použít, jsou nahrazeny novými.

Existují modely filtrů se speciálními ukazateli, které indikují ucpání.Existují filtry pro kapotu Krone a výrobky jiných známých výrobců.

Rozměry zařízení o šířce 600 mm

Užitečné informace!K vytvoření samostatných nálezů z bytu může vyžadovat zvláštní povolení.

Odrůdy kontroly

Funkční kuchyňské digestoře zabudované do skříně jsou nejčastěji vybaveny elektronickým nebo elektronickým zařízenímmechanické řízení. V prvním případě použijte tlačítko, které umožňuje nastavit rychlost a provoz zařízení. Práce můžete upravit pomocí speciálního posuvného přepínače.

Elektronicky ovládané kukly mají displej, který zobrazuje nezbytné informace o provozu zařízení. Speciální přednosti mají designové kapuce s vestavěným časovačem. Takový regulátor umožňuje kdykoliv vypnout odsavač a přepnout jej do požadovaného režimu. Snímače teploty umožňují, aby se zařízení ve vhodnou dobu vypnulo.

Výhody a nevýhody vestavěných digestoří 60 cm

Když si vyberete vestavěnou kapotu do kuchyně 60 cm, stojí za to pečlivě studovat její výhody a negativní stránky.

Zde jsou hlavní výhody zařízení:

 • Vzhled této techniky umožňuje její použití v jakémkoliv interiéru, protože se nedotýká oka;
 • zařízení zabere málo místa, což je důležité pro malé prostory;
 • pro provoz odsavače nevyžaduje velké množství elektřiny. Kromě toho funguje tiše.

Musí existovat určitá vzdálenost mezi kapotou a pracovní plochou

Stojí za povšimnutí některé nedostatky:

 • výkon není příliš velký, protože kompaktní zařízení má kompaktní rozměry;
 • v omezeném rozsahu.

Co je nejkrásnější kuchyňská digestoř vestavěná skříň 60 cm

Volba specifického designu, stojí za to zkoumat jednotlivé modely a jejich vlastnosti. Stojí za to prozkoumat informace o různých výrobcích. To vám pomůže z různých modelů vybrat nejvhodnější variantu pro vás.

Možnost posuvného zařízení

Můžete uvažovat modely šikmých kapot 60 cm do kuchyně, stejně jako další možnosti. Stojí za to porovnávat modely od italských, německých a čínských výrobců:

 • produkty z Itálie jsou zastoupeny společnostmi jako Zanussi, Faber a Smeg;

Funkční model

 • Německé společnosti nabízejí modely z jiného cenového segmentu. To může být Siemens, Kupperberg a Krona;
 • jsou populární modely švédské společnosti Electrolux;
 • vysoce kvalitní práce rozlišuje tuzemské vzory Elikor;
 • ve Španělsku je značka známa Cata.

Podívejme se podrobněji na informace o některých modelech.

Tabulka uvádí některé modely.

Obrázek Modely Vlastnosti Cena, rub.
Elikor Integra 60 Ukazatel maximálního výkonu - 400 cu. m za hodinu

Existuje mechanické ovládání a tichý motor.
4500
Kronasteel Slim MB 600 Má tichý motor a optimální výkon.

Pro osvětlení se používá přídavná halogenová žárovka. V soupravě je zpětný ventil a tukový filtr.
6000
Hansa OTP 616 IH Kovové pouzdro je vyrobeno ve stříbrné barvě. V přítomnosti tlačítka mechanické ovládání. K dispozici je také tukový filtr. 5300
Bosh DWK 67 HN 60 Model je vybaven elektronickou kontrolou typu. Šikmá konstrukce je připevněna ke stěně. 32800
Gefest BO-10 K 44 Ovládací mechanismus je tlačítkový a mechanický. Zahrnuty jsou dva filtry. 4700
Kaiser EA 642 N K dispozici je posuvné ovládání, dodatečné osvětlení a optimální úroveň hluku. 9500

Recenze

Elikor Integra 60

Dunaevsky Yuri, 45, Krasnodar:„Byl jsem přitahován cenou a vynikajícím vzhledem. Mohl by to být sám. Mohu říci, že to není těžké. V konfiguraci je pouze tukový filtr a uhlí muselo koupit. Nastavil jsem režim klepnutím, takže vše jde do ventilace a filtry nejsou zvlášť potřebné. Není moc hluku a dobré síly. "

Hansa OTP 616 IH

Elena Alekseeva, 37 let, Novorossijsk: „Uspořádané ceny a dekorativní vlastnosti. Kvalita strojů a kvalita zpracování. Zařízení zvládá svůj úkol, ale podle mého názoru je to trochu hlučné. Jsem s nákupem docela spokojen. “

Kaiser EA 642 N

Nikolai Dobrukhin, 32, Zernograd:„Myslím, že je to velmi mocná kapuce. Podsvícení můžete zapnout bez stisknutí celé jednotky. V sadě jsou uhlíkové filtry, což je pro mě velmi užitečné, protože jsem nekoupil kapotu. Skvělý stroj pro malou kuchyňku. “

Související článek:

Výfukové digestoře pro kuchyně s odvětráním pro větrání jsou považovány za účinnější, vyzařují méně hluku a zajišťují cirkulaci vzduchu požadovanou stavebními předpisy. Jak si vybrat a provést vlastní instalaci - přečtěte si materiál.

Vestavná digestoř Krone: modely, vlastnosti a ceny

\ t

Vynikající možností by bylo zakoupení kuchyňské digestoře Krona, která se vyrábí v Německu. Při jeho výrobě se uplatňují nejlepší technická řešení a používá se ultramoderní design.

Z uvedeného rozsahu je možné zvolit vhodnou variantu, která bude vyhovovat všem charakteristikám a bude také dostupná. Výroba kuchyňských digestoří Vestavěný typ Crohn je firemní trumfovou kartou. To je skvělá volba pro malé pokoje.

Kompaktní provedení

Mnoho kukly pro kuchyň Krone vybavenozačátek systému intelektu.Tento vývoj vám umožní automaticky nastavit režim a zjistit intenzitu vaření.Mnoho modelů lze ovládat pomocí dálkového ovladače, stejně jako pracovat ve vzdáleném režimu.

Vestavěná kapota Krone Camilla 600 je oblíbená, model je vybaven dvěma ventilátory a její kapacita může dosáhnout až 550 cu. m za hodinu

Parametry modelu Camilla

Kapuci Krone si můžete koupit do 9 tisíc rublů. A pokud přidáte trochu peněz, můžete si zakoupit vybavení se senzorem, displejem a časovačem.

Pokud se varná deska vyznačuje velkými parametry, je možné zvolit modely s tukovým filtrem a výsuvným panelem. V nových modelech je k dispozici režim automatického vypnutí, zpětný ventil a nastavitelný časovač. Elektronické nebo tlačítkové ovladače jsou také součástí dodávky.

Informace!Ne všechny modely tohoto výrobce jsou vybaveny uhlíkovými filtry, takže je nutné je zakoupit zvlášť.

Ve videu níže vidíte celý proces instalace zařízení této společnosti:

Vestavěná kukla Bosch 60 cm: Volby pro výběr

Další možností je vestavěná kapota Bosch 60 cm, která účinně čistí vzduch před znečištěním a nepříjemnými pachy. Výrobky tohoto výrobce jsou vybaveny výkonnými motory. Všechny komponenty jsou vyrobenyNěmecké továrny. Výtažky pro kuchyň Bosch 60 cm se vyznačují pohodlným designem a konfigurací.

Pro plynový sporák s režimem EcoSensor existují speciální konstrukce. Používá inteligentní senzor, který pomáhá monitorovat znečištění místnosti. Kupu s kapotou pro 60 cm kuchyňskou linku tohoto výrobce si můžete zakoupit s atraktivními kvalitními prvky. Zároveň jeho cena začne od 8,5 tisíce rublů.

Jednotka s vysokou produktivitou

Modely Bosch jsou kompaktní. V kovovém pouzdru lze namontovat i dva ventilátory. Důležitým parametrem je funkční design. Standardní kryt může mít vysoký výkon. V drahých modelech je časovač automatického vypnutí a je zde dálkové ovládání a dotykový displej. Takové kuchyňské digestoře Bosch 60 cm mohou fungovat jak v režimu recirkulace, tak v režimu sání vzduchu.

Výběr vestavěných krytů Elikor

Pokud jste fanouškem domácí techniky, můžete si koupit ruskou kapotu Elikor. Toto zařízení se zároveň neliší od evropské kvality a má také originální design. Výhodou této firmy je neobvyklý dekor. To může být nejen různé barvy, ale také použití zlacení a řezbářství. Každý model má konstruktivní charakterfunkce, které poskytují pohodlné a pohodlné ovládání zařízení.

Použití dvou barev v designu

Zavěšené kapuce o délce 60 cm do kuchyně tohoto výrobce mají nejčastěji tlačítkové ovládání. Průměrná kapacita je 400 cu. metrů za hodinu. Existují modely v řadě společnosti, které fungují téměř tiše. Mnohé kapoty Elikor 60 cm jsou schopné recyklace. Není nutné žádné spojení s větracím hřídelem.

Téměř všechna zařízení mají tukový filtr a posuvný panel. Tyto kukly lze použít v místnosti s velkými varnými plochami. Konstrukce je zároveň vybavena posuvným ovládáním, které umožňuje zvýšit účinnost čištění vzduchu.

Jak si vybrat vestavěnou digestoř 60 cm Hephaestus

Dobrým řešením by bylo koupit vestavěnou kapotu do kuchyně 60 cm od běloruské společnosti Hephaestus.Toto zařízení je známé svou funkčností, konstrukčními vlastnostmi a kvalitními materiály.

Tyto modely se snadno ovládají a mají také původní podsvícení. Jejich produktivita je dostačující pro malé kuchyně. Konstrukce mají optimální úroveň šumu.

Cena extraktu z Hephaestus nezklame šetřící kupujícího. Toto zařízení je schopno pracovat v režimu recyklace. Současně se provádí ovládání pomocípřepínač. V tomto případě můžete zvolit různé rychlosti zařízení.

Rozměry konstrukce Hephaestus

Nuance výběru vložené kapuce Hans 60 cm

Můžete si také koupit kapotu pro kuchyň Hansa. Má nízkou cenu a výrazný výkon. Takové kompaktní zařízení lze snadno zamaskovat v sadě nábytku. Při výrobě extraktů se používá kvalitní doplňky. Těleso je vyrobeno z ekologických materiálů. Většina modelů patří do rozpočtových produktů. Jsou zde návrhy se dvěma ventilátory, které mohou pracovat po dlouhou dobu.

Vestavná verze Hanse

Tento výrobce nabízí nejen teleskopické modely, ale také standardní provedení s filtry. Kapuci si můžete koupit v kuchyni 60 cm dle individuálních přání a potřeb.

Jak si vybrat Kuppersberg vestavěnou kapotu

\ t

Všechny modely kapot Coopersberg 60 cm jsou sestaveny z komponent nejvyšší kvality. Pokud je plocha vaší kuchyně malá, doporučujeme zvolit model F 601. Má kapacitu 500 metrů krychlových. m. za hodinu, což je dostačující pro vysoce kvalitní čištění vzduchu. Tento model používá mechanické ovládání a tlačítka jsou umístěna na přední straně. Také poskytuje podsvícení.

Konstrukce může pracovat ve dvou režimech: recirkulace vzduchu a odsávání vzduchu do ventilace.Lze nainstalovatzařízení v místnostech s nebo bez ventilačních kanálů. Modely řady Slimlux se vyznačují zatahovacími klapkami, mechanickým ovládáním a dvěma ventilátory. Produkty řady Inlinea v jejich vzhledu připomínají kopule.

Původní model

Volba vestavěné kapoty Kaiser 60 cm

Na přání si můžete koupit kapotu Kaiser. Tato společnost nabízí velkou záruku a údržbu. Produkty jsou certifikovány a odpovídají evropské kvalitě. Zařízení firmy je vyráběno v několika velikostech. Proto, pokud zvolíte vhodnou možnost, měli byste se zaměřit na kuchyňský kout a rozměry varné desky.

Výrobky Kaiser nejsou horší než návrhy dražších značek. Dekontaminace se provádí kovovým filtrem. Současně může být vzduch odváděn z místnosti ventilačním kanálem a může být také čištěn pomocí filtračního systému uhlíkového typu.

Kompaktní provedení

Současně dvojitý filtrační systém zajišťuje vysoce kvalitní čištění zápachu v místnosti. Charakteristickým znakem provedení je, že externí filtr lze čistit sám. Vnitřní uhlíkové filtry lze vyměňovat každých 2-4 měsíce. Kromě toho jsou konstrukce vybaveny neonovými, standardními nebo halogenovými žárovkami. Kukly na tlačítkovém ovládání nejsou tak běžné. Užívá siPopulární produkty s dotykovým a elektronickým ovládáním. Mnoho modelů má další funkce. Kukly mohou mít různé barvy, konfigurace a rozměry. Moderní modely mohou být doplněny dekorativními vložkami ze skla a kovu.

Související článek:

Pro ty, kteří nevědí, jak si vybrat kuklu v kuchyni, rady odborníků, o nichž pojednává tento článek, vám pomohou učinit správnou volbu. Dozvíte se podle jakých kritérií je nutné provést výběr zařízení, což usnadní orientaci v nabídce produktů nabízených výrobci.

Jak nainstalovat vestavěnou kapotu do skříně: zpracování videa

Pokud nevíte, jak se provádí instalace vestavěného krytu, přečtěte si následující tipy a tématické video. Struktura by měla být umístěna přesně nad povrchem vaření. Současně by měla být vzdálenost od elektrického sporáku 70 cm a 80 cm od plynového, instalace obvykle nezpůsobuje žádné komplikace.

Nejčastěji je zařízení vloženo do nástěnné skříně. Šířka konstrukce by měla odpovídat rozměrům kapoty. Pro instalaci jednotky je třeba odstranit spodní stěnu skříně a upevnit kryt pomocí šroubů.

Při instalaci průtočných modelů je také nutné instalovat potrubí, které připojuje zařízení k ventilačnímu otvoru. V tomto případě musí být namontován zabudovaný zpětný ventil. On to dovolízabraňují vnikání zpětného vzduchu do místnosti.

Informace!Pokud ventilační šachta nepracuje správně nebo si nejste jisti její výkonností, pak je možné provést odsávání ihned venku. Pokud je kapota s posuvným panelem, je důležité zvolit správné dveře skříně, které nebudou rušit jeho volný chod.

Zde jsou uvedeny hlavní fáze práce:

 • odstranění spodní stěny, stejně jako řezání všech požadovaných otvorů;
 • demontáž střední police, stejně jako vrtání otvorů pro průchod kabelu;
 • umístění upevňovacího prvku;
 • instalace odsavače na připraveném místě.

Možnost montáže

Při instalaci krytu 60 cm zabudovaného ve skříni se doporučuje dodržovat pokyny dodané výrobcem.

Informace!Instalace spotřebičů ve skříni s otočnými dveřmi může vyžadovat pohyblivé závěsy.

Pokud se budete řídit všemi doporučeními našeho přehledu a pokyny výrobce, budete si moci vybrat funkční model a správně jej nainstalovat. Před rozhodnutím si prostudujte vlastnosti a vlastnosti různých modelů a porovnejte ceny jednotlivých modelů.

Některé montážní pokyny naleznete zde:

Video ukazuje, jak připojit zařízení k ventilaci: