Co je to dům ze svislého pruhu a jaké jsou jeho výhody

Dřevěné domy jsou dnes oblíbené díky překrásnému vzhledu a módě pro šetrnost k životnímu prostředí. Budovy z válcových kulatin, dřeva a přírodních desek se každým rokem stávají stále populárnější, což lze vysvětlit přítomností energeticky úsporných vlastností. Při výstavbě bytů je nesmírně těžké vymyslet něco nového, rakouská technologie se však může ukázat jako nejinovativnější a nejneobvyklejší. Co je dům ze svislého pruhu, řekneme dnes v recenzi redakce Homius.

Obytné budovy z celých kusů dřeva se začaly stavět poměrně nedávno a jejich vertikální poloha je nejnovější technologií

.

Architektonické prvkyřešení ve výstavbě svislé tyče

Existuje velký počet již rozvinutých projektů, u nichž je možné vybudovat bydlení z přírodních materiálů, včetně dřeva. Vzhledem ke skutečnosti, že konstrukční prvky jsou uspořádány svisle, můžete provést libovolný projekt, učinit strop nízký nebo vysoký a zvolit dům obdélníkového, čtvercového nebo dokonce diamantového tvaru. Zákazníkům nabízíme několik vzorových projektů, z nichž si můžete vybrat, ale můžete si vytvořit jedinečný design.

Ve snaze o dosažení zisku dnes mnozí používají nové technologie. Obchod spojený s výstavbou soukromých domů z dřevěných přířezů se rychle rozvíjí.

Několik variant výstavby:

Jedno ze zajímavých řešení

Docela hezká chata

Budovy vyrobené ze svislých tyčí vypadají přirozeně

Velmi útulný dům

Související článek:

Projekty domů z baru pro trvalý pobyt. Zajímavé dispozice a výhody lepeného a profilovaného dřeva v samostatné publikaci našeho portálu.

Jaká je nová technologie dřevěné stavby ze svislé tyče

Jednou z nejpoužívanějších technologií je dnes Naturi. Jedná se o speciální rakouský způsob výstavby domů, jejichž tvůrci byli inspirováni samotnou přírodou. Dnes, tento způsob výstavby přinesl k dokonalosti mistrů, a všechnymožné chyby a nesrovnalosti jsou sníženy téměř na nulu.

K upevnění tyčí v jejich přirozené, vertikální poloze se používá speciální upevňovací systém. Je to složité, takže i jedna chyba může vést k tomu, že dům bude zakřivený

.

Často se používají zakřivené řezy. Celá budova za dva nebo tři dny má formu uvedenou v projektu. Smrštění v těchto domech je minimální. Výhodou tohoto způsobu upevnění je, že materiály neprasknou ani při velkém zatížení. Podlahy doma při použití technologie křivkových řezů mohou být různé, od jednoho do tří pater.

Požadavky na stavební materiály

\ t

Aby byla výstavba úspěšná, je nezbytné, abyste si vybrali vysoce kvalitní dřevo. Nejvhodnější variantou je modřín. Tento strom není prakticky deformován, je trvanlivý a nebojí se velkého množství vlhkosti. Další možností je cedr. Cedr dům bude drahý, ale obyvatelé tohoto domu, kromě všech zařízení, obdrží léčivé účinky cedrového dřeva.

Na svislý sloupek se ukládají tyto požadavky:

  • nepřítomnost trhlin, uzlů a jiných vad;
  • možnost vybudovat budovu neobvyklého tvaru;
  • nízké procento vlhkosti.

Kvalitní obrobky by neměly být příliš těžké. Práce s barem bez použití speciálního vybavení

\ t

Domy z baru nejsou zpracovány ničím uvnitř ani vně.Strom sám má krásnou strukturu.

Důležité!Dřevo musí být zpracováno v továrně, kde je stromu dán správný tvar. Nelze to opakovat ručně.

Před zahájením výstavby domu se kontroluje a třídí veškerý materiál.

Nejprve jsou připraveny tyče různých délek. Speciální otvory pro upevňovací prvky musí být opracovány

Související článek:

LVL dřevo: co to je, vlastnosti a výkonové charakteristiky, výhody a nevýhody použití, výrobní technologie a přední výrobci, vlastnosti značky Ultralam, jakož i přehled cen podobných výrobků.

Jaký základ se používá pro vertikální barové domy

Není nutné kopat jámu a připravovat zvláštní základ, protože dům se svou mocí nezatlačí na zem. Tradičně používané pásové základy pro stavbu dřevěných staveb. Tento design umožňuje vytvořit suterén v domě.

Další stejně populární možností je příprava sloupcových základů. Nejprve jsou sloupy instalovány, svázány a na nich je upevněno dřevo.

Je možné i postavit dům z baru na nebezpečných plochách s bažinami a pískem, ale v tomto případě je nutné připravit základnu z desek

Důležité!Hydroizolace základů je v některých regionech obzvláště důležitá. Jeho použití pomáhá předcházetpomalé ničení stěn před vlhkostí.

Jaká je technologie stavby domu ze svislé tyče

Stavbu můžete porovnat s hrou Lego, kde se detaily návrháře překrývají.

Jeden kus dřeva je položen na druhý a hřebeny by měly jít do drážek. Aby se zabránilo rozpadnutí konstrukce, je dodatečně vyztužena hmoždinkami

.

Je důležité používat úroveň budovy a kontrolovat polohu polen tak, aby byla respektována vertikální a horizontální rovina. Stavba domů z baru je odlišná v tom, že stavba trvá jen několik dní. Rohy mají speciální monolitickou strukturu. Tepelně izolační vlastnosti budovy jsou výrazně zlepšeny díky přítomnosti malých vzduchových kapes.

Lepené laminované dřevo, podobně jako svislé, je superponováno podle přesně definovaného vzoru, ale stěny tohoto dřeva budou velmi silné. Aby mohla budova dlouhodobě stát, používají se další hmoždinky, které jsou instalovány v rozích nad a pod.

Video: podrobnosti o technologii výstavby domu ze svislé tyče

Při stavbě budovy v mírně chladných zeměpisných šířkách a oblastech s dlouhými zimami a krátkými léty stačí použít kusy dřeva o tloušťce nejvýše 18 cm, optimální doba pro usazení je tři měsíce po stavbě domu.

Recenze vlastníků o výhodách vertikálních barových domů

Jak ukazuje praxe, zákazníci jsou velmi spokojeni s bydlenímsoukromé budovy a komplexy Naturi.

Mezi výhodami zjištěnými nájemci chalup stojí za zmínku téměř úplný nedostatek smrštění domu a vysoká rychlost výstavby budovy, což umožňuje provést požadovanou vnitřní opravu domu ihned po osídlení.

Je možné jezdit do domů z baru několik měsíců po jejich stavbě, přičemž je povoleno přestěhovat se do běžného dřevěného domu jen o rok později

.

Velkým plusem pro dřevěné konstrukce je dobrá úspora energie. Stěny jsou položeny tak, aby skrze ně nepronikl žádný průvan, vítr. Desky, položené napříč, umožňují přívod vzduchu do místnosti, v souvislosti s nimž silně ztrácejí na domech ze svislých tyčí. Tepelná vodivost se liší o polovinu.

Pokud je dům postaven správně, podle moderní technologie, není nutné používat dodatečnou izolaci ani lepidlo. Dřevo je ve stejné poloze jako v přírodě - ve svislé poloze, což znamená, že je velmi pohodlné dokončit dům.

Je velmi snadné sestavit dům vlastními silami, ale pro tento účel je třeba předem objednat tyče s upevňovacími prvky. Připojený montážní návod

Nevýhody domů ze svislé tyče

Navzdory všem zjevným výhodám nejsou domy ze svislého pruhu bez nevýhod, mohou nastat určité problémy. Hlavní nevýhodou je vysoká cena materiálu. Dřevo musí být řádně připraveno, sušeno a pakvyrobit spojovací materiál.

Mnozí z nich jsou zastaveni skutečností, že dům nelze přestěhovat na jiné místo.

Spoje hřebenů a drážek se poprvé a podruhé nespojí

.

Abyste nemuseli objednávat další díly, musíte jasně dodržovat pokyny pro montáž, protože v případě poruchy budete muset vynaložit dvakrát více peněz, než bylo původně plánováno.

Příklady projektů a cen vertikálních barových domů

Pomocí svislého dřeva je možné postavit klasické domy pravidelného tvaru i neobvyklé stavby různých geometrických tvarů. Návrháři v developerské společnosti nabízejí klientům různá zajímavá řešení. Zevně se doporučuje používat odolné dřevo odolné vůči vlhkosti, ale vnitřní stěny by měly být položeny z cedrového a borovicového polotovaru.

Foto-projekty domů ze svislé tyče na jednom patře

Nejčastěji si zákazníci objednávají jednopatrové chaty. Existuje několik příkladů, jak takový dům vybavit.Náklady na jednopodlažní budovu malé velikosti ze svislého pruhu podle technologie Naturi ve srovnání s byty ve městě jsou nízké. Náklady na dům začínají na dva miliony.

Dvoupatrové domy z baru svislé montáže

Obytné domy mohou mít dvě nebo tři podlaží s ohledem na výšku stropů do tří metrů a někdy i více.

Příklady fotografií:Domy ze svislé tyče jsou postaveny pouze na nových technologiích. Je nemožné přesně říct, jak takový dům bude vypadat za 100-200 let. Existuje však jedna nuance. Dřevěné domy nejsou provozovány po několik století, je však pravděpodobné, že technologie vertikální stavby významně prodlouží životnost dřevěných staveb.

Co si o tom myslíte? Napište komentář!