Pro Vaši oblíbenou kuchyni vybereme vhodný lustr

Zatímco kuchyně je renovována, jsme spokojeni s jednoduchou žárovku visící ze stropu, ale když je interiér připraven, musíte k němu přidat důležitý detail - osvětlení. Dnes v revizi vydání HomeMyHome budeme hovořit o tom, jaký druh lustrů do kuchyně jsou, jejich typy, volba, která přinese elegantní design.

Kuchyně bez slušného osvětlení se promění v bídnou místnost, takže jsme zmateni výběrem krásného lustru

.

Konstrukce lustrového designu pro kuchyň

Existují dvě zásadně odlišné struktury: zavěšené a stropní.

Když vezmeme v úvahu obě možnosti, můžete dospět k závěru, který je vhodnější pro osvětlení vaší kuchyně.

Pozastaveno

Klíčovým bodem tohoto návrhu je pozastavení. V kvalitěVýrobci suspenzí používají šňůry, struny, řetězy. Na špičce závěsu je jeden nebo více stropů.

Kdo má rád jeden titul a kdo má hodně

Stínidlo lze použít jako stínítko, které vycentruje osvětlení nad jídelním prostorem. V malé kuchyni to však bude dost. Pokud je prostor velký, pak ani několik stínítků nemůže dělat a bude muset přemýšlet prostřednictvím dalšího zdroje osvětlení.

Níže uvádíme verze pozastavené struktury, materiální a stylistické nuance.

Strop

Stropní varianty jsou nabízeny pro osvětlení místností s malou výškou stropu. Stropy speciální formy mohou být neprůhledné, průhledné a navenek je to obvykle geometrický obrazec.

Takové plafondy mohou být považovány za klasické, protože vyhovují různým stylům

Jak vybrat lustr do kuchyně podle stylu interiéru

Styl vždy diktuje svá vlastní pravidla a vyžaduje určitá konstrukční rozhodnutí. Pokud lustr nedoplňuje, ale pouze porušuje celkovou harmonii, nebude dlouho viset. Získejte plýtvání penězi a úsilím. Tak, že se neobjeví, že nakupování v obchodě vypadalo okouzlující, a pod stropem je děsivé a ošklivé, musíte předem zjistit, co osvětlení ve vaší kuchyni říká o osvětlení.

Klasická a moderní

Klasický design výrobku zůstává vždy trendy. Tyto lampy jsou vhodné nejen pro klasiku, ale i pro jinéinteriérů. Vzhled je sofistikovaný a design eliminuje sebemenší náznak domýšlivosti.

Krása, jednoduchost, elegance klasiky

V zásadě klasika vítá zavěšené konstrukce

.

Moderní se prezentuje jako chytlavý a naturalistický styl s odmítáním rovných čar a symetrie. Lustry pro moderní jsou rozhodně nádherné svou lehkostí a jednoduchou elegancí.

Moderní styl je dnes z nějakého důvodu chápán jako moderní interiér. To ale v žádném případě není. Lustr pro tento styl by neměl být „state-of-the-art“, ale dotekem stylu z počátku 20. století

Retro, Provence a Country

Lustry, které se vejdou do retro, země a Provence, mohou vypadat jako větvičky stromů, kovové vyřezávané konstrukce, stropní svítidla ve tvaru svíčky. Styl textilní lampičky se hodí do retro stylu a ve věku kovu v Provence.

Nápadný výrobek vhodný do kuchyně ve stylu retro

Jemná a poetická provence ozdobí závěs na kovovém řetízku bez jakéhokoliv zvláštního dekoru: v kuchyni se velmi brzy zašpiní, pokud je přetížen ozdobnými prvky

.

Dřevěné lustrové kolo nebo geometrické kované zavěšení se vejde do země s vysokými stropy

Související článek:

Provence styl v interiéru. Fotografie, základní kánony stylu, pravidla pro zdobení různých místností, výběr dekorativních a dekorativních materiálů, doporučení návrhářů a výběrnejsofistikovanější interiéry, foto příklady nejlepšího využití stylů - v naší publikaci.

Hi-tech, loft, minimalismus a ekologický styl

Lustry pro high-tech a minimalistické styly mohou být zvoleny tak, aby byly téměř identické. Jedná se o moderní stylové výrobky s výraznou geometrií.

Lustry pro high-tech a minimalismus mohou být vyrobeny z chromové oceli, skla, plastu

Minimalistický výrobek nemůže být proveden v jasných barvách nebo příliš přetěžován dekorem. Často se jedná pouze o jednobarevný odstín lampy

.

Vysoké stropy lofty a rysy tohoto stylu vyžadují zvláštní přístup. Zde, pod stropem, můžete lustr usazovat podle typu pouliční lampy, jako lampy z poloviny minulého století s originálními žárovkami.

Kov a sklo tvoří základ půdních svítidel

Související článek:

Lampy ve stylu podkroví : funkce, co jsou vyrobeny, odrůdy, kritéria výběru, osvětlení ve stylu podkroví v kuchyni, obývacím pokoji, předsíni a ložnici Loftovou lampu zhotovujeme vlastníma rukama.

Eko-styl je stále populárnější. Pokud je kuchyně vyrobena v tomto provedení, pak je lustr vybrán z vhodných materiálů: dřevěných prvků, textilu, papíru.

Materiály pro kuchyňské lustry: pohled z praktické strany

Je pochybné, že někdo chce koupit lustr na krátkou dobu. Proto je otázkou vhodných materiálůvelmi důležité. Ne všichni výrobci berou v úvahu praktičnost výrobku.

Značkové materiály se stanou nepoužitelnými rychleji, i když potěší nějaký čas s krásou. Proto stojí za to dávat přednost materiálu, který snadno odpuzuje nečistoty a vodu

.

Bez ohledu na to, jak vysoký je lustr, budou podmínky v kuchyni dělat své špinavé činy. V kuchyni je zaměření na vysokou úroveň vlhkosti, stříkající tuk, všechny druhy znečištění.

Nejlepší volbou je plast nebo sklo, které se snadno čistí a čistí

.

Odstíny papíru a tkanin se rychleji zašpiní a jejich mytí, mírné vyjádření, je obtížné, ne-li nemožné.

Dřevěné lustry by měly být lakovány, pokud to výrobce uložil, musíte tuto práci provést sami

Ztrácejí mezi materiálem papírové stínítka: taková lampa není ani umyta ani vyčištěna a takový balón nebude v každé kuchyni dobrý.

Barevná řešení

Co se týče barvy materiálu, pravidla zde nebudou diktována ani chutí majitele, ale vnitřkem.

Kdo se chce zaměřit na osvětlení, může vyzvednout jasné barvy, pokud se barva neshoduje se zbytkem designu místnosti

.

Jinak je barva lustru „částí posádky, součástí lodi“, takže se můžete spolehnout na základní barvy místnosti

.

Jaké velikosti může lustr mít

Je nepravděpodobné, že by velká lampa vypadala dobře v malé kuchyni.To je nevhodný přízvuk. Rozměry prostoru budou muset být vzaty v úvahu v každém případě, stejně jako jak bude svítidlo viset.

Velikost výrobku by měla být pohodlná vizuálně i fyzicky.

Pro výšku stropu 2,5 m je pro zavěšenou konstrukci vhodná šňůra o délce 0,5-0,6 m. Pro třímetrovou výšku stropu se hodí velikost zavěšení 0,7-0,75 m.

Typy lamp v lustru

Výběr lampy pro zakoupenou lampu může být dokonce zmaten: což je lepší, žárovky, fluorescenční, halogenové nebo LED?

Zobrazuje úlohu a typ osvětlovacího zařízení, jakož i jeho schopnosti používat různé světelné zdroje

Žárovka zvyklá na všechny. Cena je nízká, ale stále to není ekonomická možnost.

Fluorescenční žárovky zářivě svítí, což dokonce i pneumatiky oči. Když napětí klesne, světla začnou blikat.

Halogenové žárovky mají dlouhou životnost, vysoké teplo a vysokou cenu. Jejich likvidace podle pravidel vyžaduje zvláštní přístup.

LED světlo je drahé, trvanlivé, ekonomické a praktické. Ve skutečnosti se jedná o plnohodnotnou nezávislou lampu.

Související článek:

Jak si vybrat LED lampy pro domácnost. Technologie ICE stále více posiluje svou pozici na trhu s osvětlovacími zařízeními. Jak se nechat zmást ve všech různých možností a vybrat nejlepší lampy pro váš domov? Pojďmepochopit.

Abyste si vybrali správnou lampu, musíte vzít v úvahu výrobní materiál zařízení, jeho výšku, velikost, rozměry stropu a jeho finanční možnosti.

Konzultujeme s odborníky o výběru lustrů do kuchyně

Někdo zvažuje návrhy konkrétních společností, jiné se více zajímají o cenu, důležitý je pouze vzhled výrobku. A jak si vybrat ten nejlepší lustr? Za tímto účelem zvažte následující doporučení.

  1. Máme zájem o vysoce kvalitní materiál a po zvážení možností určíme požadovaný vzhled lampy.
  2. Zvažujeme otázky praktičnosti: specifičnost kuchyně je každému jasné, a proto, jak bylo uvedeno výše, zaměřujeme se na praktické materiály a formy. To znamená, že vše, co odolá vlhkosti, teplotním kapkám, se snadno čistí a zároveň zůstává krásné a celé.
  3. Čím více prvků a dekoru, tím méně je produkt praktický.
  4. Rozměry a rozměry výrobku by neměly způsobovat nepříjemnosti nebo vizuálně způsobit nepříjemný prostor.
  5. Vysoce kvalitní značkový výrobek nemůže být levný vůbec, ale mezi levnými modely, i když málo známými výrobci, můžete najít skvělou možnost.

Můžete si poslechnout doporučení přátel, kteří mají rádi lampu, přesně řeknou, zda výrobek stojí za vynaložené peníze nebo ne.

Nyní pojďme zjistit, která kuchyně je vhodná pro jeden nebo jiný typ lustru.

Pro čtvercové místnosti s malou plochou a nízkým stropem není nutnézískat velmi dlouhé zavěšené konstrukce. Pokazí celý dojem a zbytečně nepořádek v prostoru. Průměrná výška a velikost zařízení však bude vypadat skvěle

Dlouhé závěsy jsou vhodné pro prodlouženou místnost, stropní svítidla na samostatných závěsech tvořících jedinou kompozici

Masivní předměty vhodné pro velké kuchyně: svícen, křišťál, víceúrovňové stavby

Jaké jsou způsoby připojení lustru do kuchyně

V závislosti na typu stropního podkladu: beton, dřevo, sádrokarton se volí způsob upevnění lampy. V každodenním životě se používá známý hák, který se montuje do betonu, a kovová tyč, která může být lineární nebo křížová.

Důležité!Je zakázáno ponechat lustr visící na elektrickém kabelu i dočasně!
​​

Dobrý výrobce pomáhá řešit problém s instalací a poskytuje svým konstrukcím vhodné držáky.

Pro zakrytí držáku použijte podložku ze soupravy, objímku ze sádry nebo propylenu.

Co říkají o předních výrobcích

Dnes není problém koupit svítidlo od domácích i zahraničních výrobců. Katalogy jsou plné modelů pro každý vkus a peněženku. Kdo hledá kvalitu, je ochoten zaplatit.

Některé značky již získaly svou popularitu a dobrou pověst. Patří mezi ně česká společnost Elite Bohemia, která již asi jedno století vyrábí lustry. Společnost měladlouhou cestu od klasických křišťálových kompozic až po moderní řešení.

Ceny těchto značkových lamp se pohybují v rozmezí 15000-60000 rublů. Kupující obdrží v dodatku pětiletou záruku

Levné klasické lustry nabízí turecký výrobce Sevins. Jedná se o bronzové osvětlení s rozumnými cenami 8000-20000 rublů. Kvalita výrobků zůstává na nejvyšší úrovni.

Výrobce ze Španělska s názvem Mantra se zabývá výrobou stylových moderních lamp: je to nestandardní forma, originální design, neobvyklé barvy.

Kromě výše uvedeného existuje na trhu mnoho dalších výrobců, kteří zastupují své cenné výrobky. Jedná se o Maytoni, MW-Light, IKEA, CITILUX, Odeon Light, Arte Lamp.

Populární univerzální modely

Zvažte několik modelů, které mohou zkrášlit jak místnost, tak kuchyň. Kritériem bylo hodnocení spotřebitelů zveřejněné na internetu.

Savoy House Rosendal 1-250-6-307 je ve vlastnictví španělské značky Savoy House. Chic design přístup, stříbro. Nenechte se zmást textilními stínítky, jsou pokryty látkou odpuzující prach a nečistoty.

Přívěsky v podobě skleněných kuliček vypadají stylově, model sám vypadá aristokraticky a hodí se klasicky, moderně, vintage

Výhody modelu: měkkost barev, dobré řešení pro jiný interiér, úspěšné osvětlení velkého prostoru, vysoká kvalita. Pouze produkt stojí více než 80 000 rublů. Pro mnohé je to vážná nevýhoda.

Preciosa Vltava AS5406/00/005 vyráběné v České republice. Model je vyroben z kvalitních materiálů, přitahuje pozornost svým slušným vzhledem. Lustr svítí 15 m² s pěti žárovkami s kazetami E14.

Průhledné skleněné stropní lampy v kombinaci s křišťálovou výzdobou činí model velmi atraktivním

Chromovaný kov je ideální pro kuchyňské podmínky. Tento model dokonale zapadá do moderních stylů. Cena výrobku je poměrně vysoká, ale vše je odůvodněno designem a kvalitou.

Lightstar Diafano (MD7116-8A) 758084 je ideální pro high-tech styl. Tato krása dělá italskou společnost Lightstar.

Ačkoliv byl model původně určen pro obytné místnosti, používá se také v krásných kuchyních

.

Skleněné stropní lampy a chromované kovové pouzdro jsou vhodné pro kuchyňské podmínky. Cena je cenově dostupná pro každého.

Z levných modelů jsou dobré produkty od firmy Bizen. Sortiment je vhodný pro různé místnosti, to jsou slušné lampy pro malé peníze.

Můžete najít slušné modely z plastu, dřeva za velmi příznivé ceny.

Ačkoli model byl původně určen pro obytné místnosti, používá se i v krásných kuchyních

.

Video: krásné lustry do kuchyně