Jak si vybrat kuklu v kuchyni: profesionální poradenství nebo nezávislá volba?

Výrobci domácích spotřebičů nabízejí velký rozsah výfukových zařízení, lišících se designem, funkčností a velikostí. To může být obtížné najít vhodnou volbu pro konkrétní kuchyni a headset. Pro ty, kteří nevědí, jak si vybrat kuklu v kuchyni, vám rady odborníků pomohou učinit správnou volbu. Je důležité vědět, podle jakých kritérií se provádí výběr zařízení, aby se usnadnila navigace v rozsahu nabízeném výrobci. Zvýraznění základních parametrů, správná volba není obtížné.

Bez hostitele je pro hostesku obtížné

Jak si vybrat digestoř v kuchyni: odborné rady, chyby při výběru

I když ventilace v domě funguje dobře, je to obtížné bez výfukového zařízení. V procesu vaření smažených nebo dušených pokrmů proniknou do obývacího pokoje různé vůně. Než se rozhodnete, která kapota je lepší, měli byste se seznámit se všemi možnými verzemi.Je důležité pochopit, že pokud je jeden model ideální pro jeden interiér, pak ve druhém nebude vhodný.

Výfukové zařízení je nezbytné

Zásada fungování kuchyňského digestoře je důležitým kritériem výběru

Při výběru digestoře v soukromém domě je třeba mít na paměti, že se princip zařízení může lišit. Výrobci nabízejí dva typy:

 • Recyklace.Neventilované odsávací digestoře zahrnují speciální filtry a systém nuceného větrání umístěný uvnitř skříně. Během provozu tyto přístroje procházejí znečištěným vzduchem přes filtry a po čištění jej vracejí zpět do místnosti. Koupit odsávací digestoř s uhlíkovým filtrem bez odtoku je pro místnost, kde je těžké se připojitodsávací digestoř;
 • Tekoucí.Předpokládá připojení potrubí. Prostřednictvím výstupu vzduchu pro extrakt je do kuchyně přiváděn čerstvý vzduch a znečištěný je násilně odstraněn;
 • Kombinované.Tyto modely mohou střídavě pracovat v jednom z uvedených režimů. Můžete přepnout do režimu recirkulace nebo odvzdušnit vzduch.

Průtokové systémy jsou poměrně populární

Čištění znečištěného vzduchu v zařízení připojeném k potrubí se provádí v následujícím pořadí:

 • Silný čisticí filtr, umístěný na dně skříně, udržuje vstupní nečistoty a tvoří saze;
 • Motor umístěný výše zajišťuje ventilátory;
 • Vzduchové potrubí připojené k horní části zařízení zajišťuje odvod vzduchu mimo dům nebo uvnitř větrací šachty.

Princip fungování je velmi jednoduchý

Pokud máte na výběr, měli byste dávat přednost odsávacímu krytu s uhlíkovým filtrem. Tento model se rychle zbaví nejen sazí a tuku, ale také vůně.

Uhlíkový filtr a odtok - nejlepší řešení

Seznámení se základními typy kuchyňských digestoří

Výfukové zařízení musí harmonicky zapadnout do interiéru. Výrobci nabízejí celou řadu modelů, mezi nimiž je vždy snadné vybrat tu správnou volbu pro vášdoma. Se správným přístupem se kapota stane stylovým interiérovým prvkem, který dodá výraznému vzhledu místnosti nebo nebude patrný ostatním.

Interiér se stal stylovým

V závislosti na způsobu instalace může být výfukové zařízení:

 • Nástěnná montáž.Jsou umístěny přímo nad varnou deskou u zdi. Mnozí dávají přednost vestavěné kapotě do kuchyně. Je namontován přímo do kuchyně, což umožňuje efektivnější správu stávajícího pracovního prostoru. Preferovaná volba pro pokoje s nízkým stropem. Stěnové modely mohou být také částečně zapuštěné nebo teleskopické.
 • Ostrov.Instalační práce mají nejvyšší náklady. Stropní kapota ostrova pro kuchyň se nachází v centru. Tato možnost platí pro velké prostorné pokoje. Výfukové zařízení ostrova je připevněno ke stropu a je připojeno ke svislému potrubí. Často vystupují jako designérská kuchyňská dekorace;
 • Úhlový.Kryt je připevněn ke zdi v rohu místnosti. Malý sortiment výrazně snižuje poptávku po těchto produktech.

Ostrovní model pro velkou kuchyň

Pro ty, kteří se rozhodnou, kterou kapotu si vybrat do kuchyně, pomohou recenze učinit správnou volbu. Doporučujeme znát názor těch uživatelů, kteří ji již nějakou dobu používalizařízení. Díky jejich názoru bude možné pochopit, jak je konkrétní zařízení v provozu. Někteří, kteří se dozvěděli o názoru jiných lidí, se rozhodnou odmítnout koupit zařízení, které má specifický design.

Schopnosti modelu bez kohoutku jsou omezené

Mezi modely nabízenými mnoha výrobci si můžete vybrat design:

 • Dóm.Namontováno nad desku, tvořící jakýsi kopule. Má poměrně velkou velikost a atraktivní vzhled. Ideální pro ty, kteří dávají pozor na funkčnost zařízení, chce vidět krásnou kuchyni. Tato kapuce vypadá jako drahý krb;
 • Skryté.Praktický model namontovaný přímo do kuchyňského nábytku. Uživatel může s ovládacím panelem vidět pouze malou část výrobku. Se správným přístupem lze skříňku, ve které je přístroj umístěn, použít pro jiné účely. Poměrně levná varianta, která ocení ty, kteří se snaží ušetřit volný prostor;
 • Teleskopické.Skryté. Během provozu se panel rozšiřuje, na něm jsou umístěny tukové filtry;
 • Letadlo.Konstrukce pracuje v režimu cirkulace. Nejjednodušší možnost. Instalace nezpůsobuje žádné zvláštní potíže, protože připojení k ventilačnímu systému může být zrušeno. Namontováno rovnoběžně s deskou přímo na stěnu;
 • ve tvaru písmene T.Charakteristickým tvarem, který činí kuklu jako převrácený „T“. Připojeno k poměrně široké krabici;
 • Box.Volba milovníků minimalismu. Vypadá to jako trubka nebo jednoduchý box. Instalace se provádí ve středu místnosti metodou ostrova.

Model ve tvaru T je populární

Velikosti kuchyňských digestoří - jak vybrat ten správný?

Aby mohl instalovaný přístroj účinně zvládnout úkol, který mu byl svěřen, měl by si zodpovědně zvolit své rozměry.Při určování velikosti kuchyňského digestoře byste se měli zaměřit na parametry sporáku nebo varné desky.Vzhledem k tomu, že šířka tohoto zařízení je v rozmezí 45 - 90 cm, výrobci výfukových zařízení nabízejí modely se standardními parametry 50, 60, 90 a 120 cm.

Rozměry desky musí odpovídat

Pozor!Rozměry vestavěné kapoty musí odpovídat nebo překračovat plochu vaření.

Pokud jsou rozměry výfukového zařízení menší než rozměry sporáku, nebude schopna zajistit vysoce kvalitní čištění vzduchu. Do obytného prostoru bude proudit malé množství znečištěného vzduchu. Při větší šířce bude veškeré odpařování plně absorbováno.

Šířka musí být větší než ​​

Kromě příčných rozměrů by měla být věnována pozornost výšce přístroje.Podle předpisové dokumentace by měl být přístroj umístěn 0,75 m nad povrchem plynové varné desky. Když je instalován elektrický vařič, vzdálenost může být snížena na 0,65 m. V tomto případě velikost odsávacího boxu umožňuje odstranění dostatečného množství vzduchu pro zajištění optimální úrovně čištění. Také se nemusíte obávat náhodného vznícení tuku nahromaděného na stěnách zařízení.

Rozměry krabice jsou

Materiály používané při výrobě digestoří

\ t

Jak obtížné bude péče o výfukové zařízení závisí do značné míry na typu materiálu, který byl použit při jejich výrobě. Pokud odstraníte tuk z jednoho povrchu není obtížné, pak čištění ostatní bude muset tvrdě pracovat.

Model z hliníku

S ohledem na fotografii kapoty pro kuchyň v interiéru je snadné vidět, že pro výrobu hlavních prvků výrobku lze použít:

 • Plast;
 • Slitiny hliníku;
 • Nerezová ocel;
 • tvrzené sklo;
 • Smaltovaná ocel.

Nerezová ocel je vždy patrná

Mezi nejvyhledávanější položky patří výrobky, pro které byly použity slitiny hliníku. Tato popularita je způsobena snadnou údržbou. Péče o výrobek je volitelnávyužívat nákladné finanční prostředky. Jednotlivé položky lze umýt v myčce.

Tvrzené sklo dodává jedinečnost

Nerezové kukly - stylové a drahé výrobky. Jsou schopni harmonicky zapadnout do jakéhokoliv interiéru. Zejména v poptávce v designu high-tech kuchyně.Když si je kupujete, nezapomeňte, že musíte trávit spoustu času na péči. Lehký dotek ruky bude stačit k tomu, aby se na povrchu objevily známky, které jsou jasně viditelné pro všechny kolem.

Péče o model z nerezové oceli je složitá

Pouze přístroje s kaleným sklem mohou soutěžit se zařízeními vyrobenými z nerezové oceli kvůli složitosti údržby a nákladů. Skleněné výrobky budou přínosem ve všech pozicích. Pro čištění čelního povrchu musíte použít speciální nástroje, které mohou sklo čistit vysokou kvalitou, aniž by zanechaly skvrny.

Vyčistěte tvrzené sklo speciálními prostředky

Pozor!Pokud chcete do interiéru přidat jedinečnost, věnujte pozornost výrobkům z tvrzeného skla.

Model tvrzeného skla: je vždy stylový

Vlastnosti výpočtu výkonu kapoty pro kuchyň

Abyste zajistili kvalitní čištění celého objemu vzduchu v místnosti, měli byste se zaměřit na výkon jednotky. DánoIndikátor ukazuje, kolik vzduchu může odsavač odsát za jednotku času.Čím větší je prostor místnosti, tím účinnější musí být kryt.

Produktivita je zvolena dostatečná

Pokud vás zajímá, jak vypočítat výkon kapoty, pak potřebujete znát rozměry kuchyně.Je-li to standardní pokoj, je požadována délka, šířka a výška. Vynásobení těchto hodnot, vyjádřené v metrech, vám umožní zjistit celkový objem vzduchu uvnitř.U kuchyně nepravidelného tvaru se její plocha a výška stropu násobí. Nalezená hodnota objemu by měla být vynásobena 12 a zaokrouhlena na nejbližší vyšší výkonnostní hodnotu.

Velikost ovlivňuje výkon

Varování!Odborníci doporučují nákup zařízení s kapacitou nejméně 350 metrů krychlových za hodinu, i když je kuchyňský kout relativně malý.

Minimální hodnota je nastavena na

V moderních čističkách vzduchu je nejběžnější výkon 1020, 851 a 702 kostek za hodinu. Čím větší je hodnota, tím rychleji bude vzduch čištěn a čím více bude spotřeba energie.

Pro malou kuchyňku je relevantní malý model

Kalkulačka pro výpočet minimálního průměru kuchyňského vzduchového kanálu

Typy filtrů pro kuchyňský digestoř

Míra čištěnívzduch závisí na použitém filtru. Výrobci nabízejí zařízení, která jsou vybavena pouze tukem nebo jen dvěma: uhlím a tukem.

Je lepší, pokud existují dva filtry

Kupte si tukový filtr pro kapuci, kteří často připravují domácí jídla pomocí různých olejů. Tyto produkty budou schopny pojmout nejmenší částice tuku, které se nevyhnutelně vytvoří během procesu vaření. Externě je tukový filtr mřížkou s malými buňkami. S jejich pomocí jsou ventilátory, motor a skříň chráněny před případným pronikáním tuku. Pro výrobu takovýchto výrobků se používá nerezová ocel, schopná odolávat velmi přísným provozním podmínkám.

Filtr tuků zachycuje hlavní nečistoty

Varování!Aby mohl digestoř pracovat správně, měli byste pravidelně čistit tukový filtr od nahromaděného tuku a sazí.

Nahromaděný tuk by měl být odstraněn

Pomocí filtru na dřevěné uhlí pro kuchyňský digestoř se můžete zbavit nepříjemného zápachu. Výrobek je určen pro jemné čištění znečištěného vzduchu. Při výrobě uhlí se používají granule absorpčního uhlíku. Používá se při provozu výfukového zařízení v režimu cirkulace. Umožňuje udržovat čistý vzduch se špatným větráním. Při odsávání vzduchu mimo dům se snižuje potřeba uhlíkového filtru.

Uhlíkový filtr - jemné čištění

Doba používání je omezena na určité období. V závislosti na modelu může být nutné vyměnit po několika měsících a roce. Průměrná doba užívání je 2 - 4 měsíce, po které se produkt zcela upchá a stává se nevhodným pro další použití.Moderní modely mají speciální indikátor, který signalizuje potřebu výměny filtru.

Ukazatel bude ukazovat potřebu výměny

Typ ovládání: Komfort obsluhy sestává z maličkostí

Odsávací kryt lze ovládat různými způsoby. Volba může být učiněna ve prospěch:

 • Mechanické.Posuvníky, tlačítka nebo spínače umístěné na předním povrchu zařízení slouží k zapnutí přístroje, osvětlení a přepnutí provozního režimu. Nejjednodušší volba;
 • Elektron.Uživatel se stává dostupným automatickým programem, řadou dalších funkcí, displejem, s nímž je pohodlnější sledovat provoz zařízení. Přepínání pomocí speciálních tlačítek. Tyto modely se mohou automaticky zapnout při vaření. Vyznačují se vyššími náklady ve srovnání s modely s mechanickým ovládáním;
 • Senzorické.Soukromá verze produktů s elektronickým ovládáním. Nejvhodnější proprovozu. Charakteristické pro drahá moderní zařízení.

Mechanická kontrola je nejběžnější

Poradenství!Volba ve prospěch určitého typu řízení by měla být prováděna na základě finančních možností.

Dotyková tlačítka jsou populární

Video: jak vybrat správnou kapotu

Související článek:

Extrakt ze 60 cm zabudovaný do skříně je ideálním řešením pro každý interiér. Pokud nevíte, jak se správně rozhodnout, pak vám naše hodnocení pomůže. Vezmeme v úvahu hlavní kritéria pro výběr takového vybavení, stejně jako naučíme se jej správně instalovat.

Jak nainstalovat kapotu v kuchyni vlastníma rukama

Aby se zajistilo vysoce kvalitní čištění vzduchu, je nutné nejen správně vybrat model, ale také jej sestavit.Pozornost by měla být věnována nejen kvalitě připevnění, ale také umístění zařízení. Je důležité vědět, jak vyrobit kapotu v kuchyni a v jakém pořadí instalace funguje.To může ovlivnit konečný výsledek.

Správná instalace je velmi důležitá

Je vhodné předem rozhodnout, jakou výšku zavěsit kapotu. Hodnota závisí na typu desky. Pro plynová zařízení je minimální vzdálenost 0,75 m, pro elektrický sporák 0,65 m.

Minimální vzdálenostregulované

Jak zavěsit kapotu nad plynový sporák sami

Výška krytu nad plynovým sporákem podle normy 0,75 m. Jedná se o minimální hodnotu, kterou lze zvýšit na požadovanou hodnotu.

Poradenství!Při určování polohy přístroje by se mělo zaměřit nejen na standardní hodnoty, ale také na růst hostesky.

Upevněte zařízení

Pokud vás zajímá, jak správně instalovat odsavač par nad plynovým sporákem, pak se práce provádějí v následujícím pořadí:

 • Stanovení polohy kapoty. Fyzické montážní zařízení podle svého typu;
 • Elektrické připojení. Je žádoucí, aby výstup byl umístěn v těsné blízkosti zařízení;
 • Připojení k ventilačnímu systému.

Hodnocení kuchyňských digestoří: loajální asistent při výběru

Výběr správného modelu pro váš domov, měli byste věnovat pozornost produktům předních výrobců. Tyto společnosti využívají inovativních technologií a materiálů, což výrazně zvyšuje životnost každého výrobku. Při rozhodování, která kapota je nejlepší koupit v kuchyni, byste se měli seznámit s hodnocením výfukového zařízení.

Rozsah je velký: je obtížné zvolit

Nejoblíbenější výrobky se tradičně vyrábějí pod takovými známými značkami, jako jsou Siemens, Krona a Bosch. Jejich výrobky jsou zastoupeny vlajkovými loděmi.modely a zařízení vztahující se k průměrnému cenovému rozpětí. Pozitivní zpětnou vazbu obdržely obchodní značky Gorenje a Hansa. Mezi ruskými výrobci mají produkty Elikor zvláštní popularitu. Vyznačuje se vysokou kvalitou a stabilním výkonem.

Nejoblíbenější značky

Není vždy při výběru, zda se zaměřit na cenu kuchyňské digestoře. Náklady jsou do značné míry ovlivněny jeho vybavením a výrobcem. Stojí za to se podrobněji seznámit s charakteristikami nejoblíbenějších modelů, aby bylo možné učinit konečné rozhodnutí.

Pozitivní hodnocení kukly Crohna

Pokud je vyžadován klasický vestavěný model o šířce 60 cm, měli byste věnovat pozornost kapotě Crohn Camilla 600. Zařízení má kapacitu 550 metrů krychlových za hodinu. Je doplněn tukovým filtrem. Může pracovat ve třech různých režimech, včetně recyklace.Po vypnutí si pamatuje zvolenou rychlost. I přes kompletní sadu dvou motorů téměř žádný hluk.Generovaný šum je 38 dB.

Camila 600: tři režimy činnosti

Krona Kamilla 600 Inox má kompaktní rozměry. Lze jej umístit do malé nástěnné skříně umístěné nad povrchem desky. Dřevěné čalounění umožňuje zařízení skrýt pod čela nábytku. Díky klasickému designu může výrobek harmonicky zapadnout do kuchyně zařízené v jakémkoliv stylu. Pro zvýraznění použité varné deskydvě žárovky o výkonu 25 wattů.

Výhody by měly zahrnovat:

 • Dostupnost zpětného ventilu;
 • Dva hliníkové filtry, které zajišťují primární čištění vzduchu;
 • Možnost provozu v místnosti až 14 čtverců.
 • Mechanické řízení.

Protichůdné Elikorové výňatky

Ti, kdo hledají možnost rozpočtu, budou mít zájem o extraktor Elikor Integra 60.Vestavěný model vybavený zatahovací clonou. Vhodný pro byt s malou kuchyňkou.Model je široký 60 cm, což ho činí vhodným pro plynový sporák standardní velikosti.

Integra 60 je vysoce kvalitní domácí model

ELIKOR Integra 60 je schopen se vyrovnat s úkolem čištění vzdušného prostoru, který pracuje v režimu cirkulace vzduchu. To je výhodné, pokud je připojení k ventilačnímu kanálu z nějakého důvodu nemožné. Model ruského výrobce se vyznačuje jednoduchostí designu a dostupnou cenou. Při volbě je třeba vzít v úvahu následující hlavní charakteristiky výfukového zařízení:

 • Produktivita je 400 kostek za hodinu;
 • mechanické řízení;
 • Dvoustupňové řízení výkonu;
 • Osvětlení dvěma 20W halogenovými žárovkami;
 • Maximální hodnota hluku je 55 dB.

Výhody Integra 60 zahrnují nízké náklady a snadnou obsluhu. Jednoduchý design však nedovolí, aby se produkt harmonicky hodil do kuchyně, zařízené v moderním stylu.

Trvale vysoká kvalita extraktů Siemens

Společnost Siemens nabízí vysoce kvalitní výrobky. Promyšlená konstrukce umožňuje pohodlné a pohodlné ovládání odsávacích zařízení. Model Siemens LI 67 SA 530 IX je vybaven dvěma BLDC motory IQDrive.Má tři výkonové úrovně. Práce je prováděna v intenzivním režimu, který umožňuje na krátkou dobu vymazat veškerý dostupný objem vzduchu. Intenzivní režim vypnutí je v automatickém režimu.

Siemens je populární

Výkon zařízení je 740 m3 /h. Manažerské tlačítko, elektronické. Pro osvětlení se používají tři 3W LED žárovky. Úroveň generovaného šumu závisí na režimu zařízení, ale nepřesahuje 68 dB. Model nemá zpětný ventil .

Kukly Bosch pouze na prvních pozicích

Výrobky slavného německého výrobce jsou vysoce kvalitní.Pro jeho výrobu se používají vysoce kvalitní materiály, které vydrží velmi drsné provozní podmínky. Při výběru byste se měli zaměřit na šířku a technické vlastnosti konkrétního modelu.Bosch DFS 067K50 může být zabudován do závěsné skříně o šířce 60 cm a má následující výhody:

 • Zatahovací síto s ozdobným kovovým panelem, vybavené dotykovým ovládáním;
 • Jediný styl se spotřebiči Bosch, který umožňuje, aby se přístroj stal součástí harmonicky zdobeného prostoru;
 • Hliníkové mazací filtry lze umýt v myčkách nádobí, což značně zjednodušuje údržbu výfukového zařízení;
 • Dodatečná hluková izolace, která usnadňuje provoz výrobku;
 • Tři hlavní provozní režimy a jeden další režim, který umožňuje zvolit nejlepší možnost čištění vzdušného prostoru. Speciální senzor, analyzující objem přicházejících par, automaticky zvolí požadovaný režim;
 • Kapacita 700 m3 za hodinu;
 • Indikátor udávající stupeň plnicích filtrů.

Bosch: trvale vysoká kvalita

Dalším modelem je kapota Bosch DWK095G60R, která má šikmou konstrukci. Jeho kapacita je 580 m3 za hodinu. Šířka modelu je 89,6 cm, což je optimální velikost pro plynová kamna standardní velikosti. V průběhu práce lze vytvořit šum 70 dB. Práce v režimu recyklace a demontáže činí přístroj relevantním pro byty a soukromé domy.

Přehled kukly Hansa: pomáhat při výběru

Společnost Hansa nabízí široký sortiment krytů. Než se rozhodnete pro konkrétní model, je nutné se seznámit s vlastnostmi jednotlivých modelů.

Hansa OKC 6726 IH - Krbový models atraktivním designem a dotykovým ovládáním. Skříň z ušlechtilé oceli a desek se používá k provedení případu. Šířka výrobku je 60 cm Produktivita - 620 kostek za hodinu.Práce ve třech režimech. Ukazatel znečištění filtru.

Hansa OKC 6726 IH: montáž kvality

U výfukového krytu Hansa OSC 611 WH s tradičním designem je výkon motoru 335 kostek za hodinu. Mechanické řízení. Je doplněn syntetickým tukovým filtrem a na přání i uhelným filtrem.

Hansa OWC 4778 IH: Moderní řešení

OWC 4778 I - válcový model. Maximální množství nasávaného vzduchu může dosáhnout 900 kostek za hodinu. Indikátor zápachu umožňuje automatickou aktivaci zařízení. LED displej usnadňuje proces řízení.

Oblíbené modely kukly Gorenje

Pod ochrannou známkou Gorenje jsou vyráběny různé modely s různými technickými vlastnostmi. Mezi populární by mělo být přičítáno:

Model Foto Vlastnosti
Gorenje DK 6335 RW Model komínové stěny 60 cm široký Produktivita je 780 kostek za hodinu. Mechanické řízení.
Gorenje DU5345W Vhodné pro malou kuchyňku. Lze jej namontovat s deskami o šířce 50 cm a je schopen čistit studnu v recirkulačním režimu. Ventilátor zařízení může pracovat ve třech režimech, které poskytujímaximální kapacita 300 kostek za hodinu.
Gorenje DT9SY2B Charakteristický tvar T. Nástěnný. Mechanické řízení. Šířka 90 cm

Související článek:

Kuchyňské digestoře s odvětráním pro ventilaci jsou považovány za účinnější, produkují méně hluku a zajišťují cirkulaci vzduchu požadovanou stavebními normami. Jak si vybrat a provést vlastní instalaci - přečtěte si materiál.

Závěry

Je to obtížné dělat bez odsávání v kuchyni. Vědět, jak si vybrat kuklu do kuchyně, je snadné si vybrat model sami, který bude vyhovovat:

 • velikostí;
 • funkční;
 • konstrukční prvky;
 • provedení.

Výběrem vhodného zařízení můžete vytvořit čerstvý vzduch uvnitř domu, a to i při vaření velmi voňavých jídel.