Léto je za námi, přišla zima - pomůže to teplému filmu

O zařízení teplé podlahy bylo mnoho řečeno, vlastnosti tohoto druhu jsou známy. Elektrická instalace se snadněji instaluje a voda je hospodárnější. Pokud však plánujete zařízení pod laminátem, parkety nebo linoleum, není vždy vhodné elektrické nebo vodní podlahové vytápění. A je s nimi spousta potíží. Pak dobrá volba by byla teplá filmová podlaha. To vyžaduje méně práce, není třeba mokré a špinavé práce s potěru, a domácí řemeslník bez dovedností může udělat instalaci v 5-6 hodin. Dnes budeme hovořit o vlastnostech tohoto typu vytápění, technických vlastnostech a pokusíme se zjistit, jak instalovat takovou teplou podlahu, aniž by přitahovali odborníky.

Infračervené podlahové vytápění vytvoří v domě pohodlnou teplotu

Tam, kde se používá filmová teplá podlaha

Fólie se používá nejen k vytápění podlahy v obývacím pokoji nebo chodbě. Je umístěn na lodžii, v koupelně. Mobilní možnosti se vplují do interiéru pod koberec nebo se montují na zeď. To trvá 2-3 minuty, ale takové ohřívače nedávají výsledek, který domácí řemeslníci očekávají od filmu na 100%.

Instalace trvalého infračerveného (IR) podlahového vytápění bude vyžadovat čas a úsilí. Ale nejsou srovnatelné s prací, která musí být provedena při instalaci jiných typů.

Instalace podlah vytápěných vodou je mnohem obtížnější než film

Je důležité vědět!Mobilní infračervené filmy vyžadují zvýšenou pozornost během provozu. Pamatujte, že síťové napětí je nebezpečné pro život a zdraví. To platí zejména pro byty, kde jsou malé děti.

Složení filmového podlahového systému

Systém se skládá z infračerveného filmu s teplotním čidlem a připojeným termostatem . Všechny komponenty jsou propojeny vodiči podle specifického schématu. Termostaty se mohou lišit tvarem, cenou a funkčností, ale vykonávají jeden úkol - sledování teploty podle údajů snímače a nastavení pro dané parametry.

Instalační schéma podlahového vytápění je velmi jednoduché

Nainstalujte termostat v blízkosti zásuvek , aby nedošlo k tažení kabeláže na žádném vhodném místě. V tomto smyslu neexistují žádná omezení. To je to, co uživatelé sítě říkají o instalaci filmu teplé podlahy v recenzích.

jeka7777, Kyrgyzstan, Bishkek:Dobrý den všem. Četl jsem mnoho recenzí o teplé infračervené podlaze, dobré a špatné. A rozhodl se nainstalovat sám doma. Chci se s vámi podělit o svá pozorování. Nejdříve chci poznamenat, že je to právě to, že v instalaci: je instalován velmi jednoduše, můžete řezat film ve velikosti, kterou potřebujete na isolon, připojit pásky mezi nimi, vést k termostatu, a od něj z elektrické sítě. Podlahu lze pokládat pod libovolný povrch: laminát, parkety, linoleum, koberec lze umístit i pod koberec nebo koberec ...Přečtěte si vícena Otzovik: http://otzovik.com/review_2636971.html

Pokládání laminátu na infračervený film bez korkového podkladu je nežádoucí

Princip fungování filmového podlahového prostoru

Princip fungování je obdobnýpráce infračervené topení. Mezi vrstvy je položen topný prvek a zadní strana fólie je pokryta tenkou vrstvou hliníku. Při zahřátí vzniká infračervené záření, které ovlivňuje objekty bez zvýšení teploty vzduchu v místnosti. Je-li na takový film položeno linoleum, parkety nebo laminát, zahřeje se a stane se příjemným vstoupit na takovou podlahu i s bosýma nohama. Podlaha vydává teplo okolnímu vzduchu, čímž se místnost ohřívá.

Technické vlastnosti podlahy s infračerveným ohřevem: spotřeba energie

Po přemýšlení o koupi tohoto typu vytápění se dům pro domácnost pokusí objasnit všechny vlastnosti materiálu, aby se ujistil, že volba je správná. A parametry jsou následující:

  • Teplota topení závisí na spotřebě energie. Při 150 W se bude rovnat + 45 ° С, při 220 W - + 60 ° С a při 400 W - + 80 ° С;
  • Délka záření - tento parametr se pohybuje od 7 do 20 mikronů;
  • Provozní napětí - 220 ÷ 230 V;
  • Bod tání. Tento materiál je + 100 ° C 265 ° C;
  • Elektromagnetické pole není emitováno;
  • Procento dlouhých infračervených vln je 90,5%.

Film pro podlahové vytápění může být takový

Ziskovost tohoto vytápění je nepochybná. Recenze spotřeby elektřiny teplého filmu z velkého internetového zdroje jsou plně potvrzeny:

lyudmila1957, Rusko, Ulan-Ude:... Vpřipojení k síti, pokud je velká plocha pokryta, pak je lepší přivést ji na samostatný stroj, měli byste se poradit s elektrikářem. Podlahové vytápění probíhá okamžitě, za 5-6 minut. podlaha je již teplá. Programovací režim byl zvolen: ráno od 6-8 hodin, večer od 17 do 21 hodin a to je dost. V tomto způsobu použití nedocházelo ke spotřebě energie malého, významného zvýšení účtu. Tepletto infračervené podlahové vytápění splnilo všechna naše očekávání ...Přečtěte si víceo Otzovik: http://otzovik.com/review_552188.html

Takové vytápění je skutečně velmi hospodárné

Jaké typy fólií se používají pro montáž

Pro tento typ ohřevu se používají dva typy fólií - infračervené (uhlíkové nebo grafitové) a bimetalické (hliník nebo měď). Rozdíl mezi nimi je jasný z názvu. Jsou spojeny pouze výrobním postupem - mezi vrstvami fólie je utěsněn plochý topný prvek.

Vlastnosti infračerveného filmu pro podlahové vytápění

Podle účinků na lidské tělo je infračervené záření podobné slunečnímu záření. Stejně jako na podzim, když je venku zima a exponovaná kůže je teplá. Stejně jako u infračervených paprsků. Pokud si je položíte do chladné místnosti, můžete to cítit.

U některých onemocnění mají paprsky terapeutický účinek. A pokud jsou infračervené sauny kontraindikovány pro nádory nebo idiosynkrázie, pak je v tomto ohledu lepší teplá podlaha. Ten mužnení vystavena přímým paprskům, podlahová krytina se z nich zahřívá.

Bude příjemné chodit po takové podlaze s holými nohami

Nevýhodou je nemožnost přesunu velkoplošného nábytku do místnosti. Pokud je povrch nad ohřívačem uzavřen skříní, paprsky se začnou vracet, což vede ke spalování termočlánku.

Fólie se prodává v rolích různých šířek - od 50 cm do 1 m. Pokud plánujete pokládat pod linoleum, parkety nebo laminát, měli byste zvolit hustší materiál.

Užitečné informace!Podlaha bez pevného upevnění působí na povrch ohřívače. Zároveň existuje (i když nevýznamné) tření. V důsledku toho může být tenký materiál nepoužitelný.

Někteří mistři tvrdí, že tlustší materiál „krade“ prostor. Ale to není jen chyba, ale spíše absurdní. Kdo si může všimnout 2-3 mm s výškou stropu 2,7 m?

Instalace je tak jednoduchá, že ji zvládne i křehká dívka

Výhody a nevýhody filmových podlah

\ t

Takové vytápění je zajímavé tím, že s množstvím pozitivních vlastností nemá negativní, s možnou výjimkou možná vysokých nákladů při nákupu kvalitního materiálu. Ale to nestojí za spasení.

Z výhod plyne zřetel na snadnost instalace, kterou zvládne i nezkušený mistr. Pohodlné a možnost topení, jako celeka jeho jednotlivých částí. Jen nemůžu, ale radují se, že i když jedna z desek vyhoří, zbytek bude fungovat.

Druhy infračerveného filmu podlahového vytápění

Pokud hovoříme o populárním uhlíkovém filmu, pak existují dva typy teplých podlah - jsou pruhované a souvislé. Oba druhy mohou být rozřezány na segmenty, ale když linie spaluje na proužkovaném uhlíku, přestane ohřívat celý segment, zatímco s kontinuálním postřikem je téměř nepostřehnutelné. Kromě toho film s kontinuálním uhlíkovým povlakem rozprašuje povrch rovnoměrněji. To může být stěží pociťováno při chůzi na takové podlaze, ale to jasně ukazuje termokamera.

Je vidět, jak je nerovnoměrné vytápění z vody vyhřívané podlahy

Nyní se objevily korejské samoregulační filmy. Při přehřátí určité části se přenos tepla v tomto bodě snižuje. Ale náklady na takové "potěšení" je vysoká - asi 3.400 rublů /m.

Nanášení instalace teplé infračervené podlahy pod různými podlahovými krytinami

Pokládání infračerveného filmu pod laminát, parkety nebo linoleum je téměř totožné. Rozdíly pouze v instalaci pod dlaždice. Stojí za to zvážit algoritmus takové práce krok za krokem. Pro lepší porozumění zředíme naše instrukce fotografickými příklady.

Filmové podlahové vytápění pod laminátem: instrukce krok za krokem

\ t
Foto Opatření
Tepelný izolátor lavsan je položen na suchý připravený povrch. Nedovolí, aby teplota byla použita na podlahové vytápění, což odráží teplo vzhůru.
​​ Tepelné izolační kusy instalují teplotní čidlo, které je připevněno lepicí páskou. Pod jeho drátem je také vyříznuta drážka.
Je čas položit film. Pokud se vejde několik proužků, měly by ležet blízko, ale neměly by se překrývat. V opačném případě mohou topné články vyhořet.
Ujistěte se, že jsou vodiče odříznuty. Speciální izolátor lepicí pásky je dodáván s infračerveným filmem.
Pod izolovanými místy také řezáme lavsan. Toto je děláno aby nechal žádné hrboly po. Izolované části jsou zcela zapuštěny do drážky.
Na druhé straně topného tělesa připojujeme vedení pomocí přiložených kontaktů, které jsou opatřeny kleštěmi (pokud není k dispozici speciální nástroj).
Také jsme „utopili“ kontakty do slotu a upevnili je páskou. Podobné akce se provádějí s jinou kontaktní lištou.
Povinná výroba chemického čištění. Po kartáčování filmu se doporučuje zakrýt celofánem.
Předposlední etapou je dřevovláknitá deska. To by mělo být prováděno opatrněNepoškoďte topná tělesa.
Zbývá pokládat linoleum a můžete si vychutnat teplo přicházející z podlahy. Jak vidíte, není obtížné namontovat podlahu fólie pod linoleum.

Související článek:

Teplá podlaha pod laminátem na dřevěné podlaze. V samostatné publikaci se můžete dozvědět, jak instalovat podlahové vytápění na dřevěnou základnu a všechny nuance instalace.

Filmové podlahové vytápění pod laminátem - nic není jednodušší

Je-li zřejmé, jak se provádí instalace fólie podlahového vytápění pod linolem, pak s laminátem nebudou žádné problémy. Provádíme stejné akce, ale místo MDF je třeba položit korkový substrát. Ačkoli každý mistr tuto práci vykonává svým způsobem. Nabízíme možnost sledovat krátké video o instalaci teplé filmové podlahy pod laminátem:

Stejná technologie pokládání fólií a parket.

Pokládání infračerveného filmu podlahového vytápění pod dlaždice

Technologie pokládání fólie pod dlaždice je poměrně složitá, a proto nestojí za takovou práci. Chcete-li začít s tím, že náklady na materiál bude poměrně vysoká, a síla investovat do práce bude muset slušně. Kromě toho se dlaždice nebo porcelánové dlaždice zahřívají rovnoměrně a je pohodlnější, jednodušší a levnější položením topného kabelu.

Pokládání filmu pod dlaždice je poměrně složité a iracionální

Související článek:

Podlahové vytápění pod dlaždicí, které je lepší? Z této publikace se dozvíte o nuancích použití TP pod dlaždicí, o jemnosti instalace, výhodách a nevýhodách různých typů podlah.

Připojení filmového podlahového vytápění k síti

Z instrukcí krok za krokem jsme se dozvěděli, jak je vedení připojeno k topným prvkům. Dále je kabel připojen k termostatu, kde je také připojen teplotní senzor. Nic složitého.

Velmi důležité!Nikdy nepřipojujte vodiče ke snímači živé teploty. Veškerá práce se provádí s vypnutým napájením! Postarejte se o svůj život a zdraví!

Instalace termostatu fóliového podlahového vytápění

Termostat je namontován přímo v blízkosti výstupu, takže není třeba tahat vodiče. Vedle hrdla se pomocí korunky vyvrtá podobný otvor, kde se kromě vedení z tepelného snímače a infračerveného filmu z patice vloží fáze a nula. Abyste pochopili, jak připojit infračervenou tepelně izolovanou podlahu k termostatu, musíte se podívat na diagram, který je součástí sady.

Termostat může vypadat takto

Bezpečnostní pravidla pro elektrickou instalaci

Jak již bylo uvedeno, základním pravidlem je uvolnit stres před zahájením práce. Ale i při uvolnění napětí je třeba chápat, že je nutná úplná koncentrace a pozornost. Nemůžete se odchýlit od schématu, i když to vypadálépe. Hrozí zkrat. V nejlepším případě některé byty zůstanou bez elektřiny, v nejhorším případě - požáru.

Základní pravidlo!Pokud alespoň na okamžik pochyboval o svých schopnostech sestavit schéma - zavolejte odborníka.

Elektrický šok je život ohrožující

Co je odporové podlahové vytápění

Podobný film již byl zmíněn. Struktura je podobná infračervenému záření. Rozdíl je v tom, že měď nebo hliník se používá jako topný prvek. Pracuje metodou konvekce . Jedná se o velmi křehký materiál, který se bojí zlomů a mechanických účinků. Z tohoto důvodu se tyto fólie prakticky nepoužívají.

Nejlepší výrobci fólií podlahového vytápění: Stručný přehled

Nejznámějšími značkami v Rusku jsou "Thermolux", "Q-Termín" a Caleo. Kvalita produktů těchto značek je nepochybná, popularita je vysoká. S náklady na své výrobky, budeme mluvit níže, a nyní nabízíme seznámit se s přezkumem jednoho z nich.

Caleo je poměrně známá společnost vyrábějící infračervený film

Kutepof, Rusko, Inta:Dobrý den, milí čtenáři. Chci vám říci o teplé podlaze Q-termín. Bydlím na severu poblíž Vorkuty, možná jsem o tomto městě slyšel, takže tady jsou velmi těžké zimy, a ne tak horké letní dny. (...) Tak jsem se poradil se svými kamarády a dozvěděl jsem se o nichnapř. teplá podlaha Q-term. Instalace je velmi jednoduchá, hlavní věc je připravit rovný povrch, a dopředu, můžete položit cokoliv shora, koberce, linoleum, laminát a tak dále. Co se týče ceny, ve srovnání s teplem je kabel mnohem výhodnější a spotřeba energie je obecně malá.Přečtěte si víceo Otzoviku: http://otzovik.com/review_1678572.html

Dražší filmy „Heatlux“ Slim Heat

Kde koupit film podlahové vytápění: cena materiálu

Infračervený film si můžete zakoupit na teplé podlaze v běžném obchodě nebo prostřednictvím internetu. V druhém případě budou náklady výrazně nižší - asi 15-20%. Dáváme nejslavnější značku s některými charakteristikami a výrobními náklady.

Mark Thermolux Q-Termín Caleo
Výkon, W 150-220 180-220 130-230
Tloušťka, mm 0,334 0,4 0,4
Šířka fólie, m 0,5 0,5 0,5-1,0
Délka pásu, m - až ​​150 8
Délka článku, m 0,25 - -
Napětí, V 220 220 220-230
t tání, 0С

- 110 110-130
Náklady, rubl /m2 1000 900 850

Ceny obdobného materiálu se mohou lišit v závislosti na regionu.

Závěr

Je bezpečné říci, že filmové podlahové vytápění je nejvhodnější aekonomická možnost záložního vytápění. Samozřejmě za předpokladu, že dům je řádně izolován. A jak to bylo dnes dokázáno, je to hračka.

Mobilní infračervené filmy jsou vhodné, pokud nechcete instalovat

Budeme rádi, pokud vám dnes předložené informace budou užitečné. Otázky, jsou-li nějaké, mohou být shrnuty v následujících diskusích. Náš tým se pokusí odpovědět co nejúplněji a co nejdříve.

A nakonec vám nabízíme užitečné video na dnešní téma:

Video: infračervená podlaha CALEO s teplým filmem