Co je to přeprava: tajemství norské technologie a vlastnosti kvalitního materiálu

Pokud si vyberete kvalitní materiál pro svůj domov, pak vám naše hodnocení řekne, co je to kočár a jaké výhody to může přinést. Tato verze řeziva je populární při stavbě domů. Podobnou možností je norská technologie. Současně se používají speciální pevné spoje, které zajišťují spolehlivost návrhů. Pojďme pochopit výhody a nevýhody stěžně, stejně jako zkoumat její vlastnosti.

Luxusní konstrukce tohoto materiálu představují nejen typické projekty

Přeprava - co to je: použití ve stavebnictví

Za prvé, zjistěte, co je přeprava ve stavebnictví. Tento materiál je vytesán z protilehlých stran. Používají se speciální zámkové spoje, které zajišťují vysokou tepelnou izolaci a pevnostní vlastnosti konstrukce. Zaprvé, obrovské desky používaly skandinávské stavitele a pakuzávěry vynalezené v Norsku.

Budovy ze stožáru a uvnitř vypadají velmi dobře

Výhodou těchto budov je, že nepotřebují další oteplování, ale tloušťka je 20-24 cm. 39) bar. Může se jednat o řezané dřevo, které je instalováno ve vodorovné rovině a také ve formě překrytí lag.

Jak vypadá tato struktura ze všech stran, můžete vidět na videu:

Nyní se podívejme, co je to přeprava v dřevozpracujícím průmyslu. Pro jeho výrobu se používá modřín nebo borové dřevo a průměr kmene může být od 40 cm, aby byla konstrukce pevná, je nutné použít špendlíky ze dřeva.

Tyto struktury mohou být dále ukradeny krásnými řezbami

Při výrobě stěžně existují určité požadavky na jakostní charakteristiky:

 • Při vytváření materiálu se používá vysoce kvalitní les;
 • Tabulka by měla mít jednotnou strukturu bez nesrovnalostí po celé délce;
 • Použije se les s optimálním indexem vlhkosti - 12-15%.

Podobný materiál vyžaduje dodatečné zpracování

Postup montáže štítového nosníku je poměrně pracný. Výroba probíhá v několika fázích:

 • provádí se odstranění ploch z protokolu. To znamená konec a pak pomocí pásové pily odstraní vrstvu dřeva. Současně jsou vytvořeny další neosazené části;
 • poté se z ostatních zaoblených prvků odstraní veškerá drsnost a vrstva kůry.

Možnosti řezání kulatiny

Související článek:

Panely CIP: co to je? Proč se tento materiál stal tak populárním? Jaké jsou jeho výhody? Kolik je dům SIP panelů? Přečtěte si více v samostatné recenzi.

Kácení vepřů: výhody a nevýhody, hlavní charakteristiky

Na níže uvedené fotografii je řezba z Norska. Hlavním rysem takového rámu je upevnění dílů mezi sebou, které má název - norský hrad. Mimo budovu vypadá jako tradiční vazba. Ale uvnitř - je odolný a originální řez. Tento mount má mnoho cílů. Mnoho speciálně pevných rohů zvyšuje pevnost budovy. Velká kontaktní plocha obou částí zvyšuje třecí sílu v páru. Tato technika přispívá k správnému rozložení zátěže uvnitř svazku. Pokud k tomu nedochází, dojde k nadměrnému napětí.

Masivní srub je postaven z velkých klád

.

Uvědomme si výhody tohoto materiálu:

 • přírodní a bezpečné suroviny. Snadné zpracování;
 • vnitřní stěny vypadajípovrch kalibrované tyče a nevyžadují obložení;
 • během montáže nejsou zapotřebí žádné kovové upevňovací prvky, stejně jako náklady na elektřinu;
 • Speciální upevňovací prvky pro korunky zpevňují svazek při rozrušování a zvyšují zátěž na stěnách;
 • tloušťka dřeva 240 mm srovnatelná tepelná vodivost 380 mm zděných cihel.

Vzhledem k pevnostním charakteristikám je materiál odolný vůči mnoha vnějším faktorům

Existují také určité materiální nevýhody:

 • komplikovaný, drahý a časově náročný stavební proces;
 • Stavbu je třeba plánovat na několik let, aby bylo možné pro ni připravit materiál;
 • každé 2-3 roky, musí být léčen antiseptiky a po 3-6 letech nosit těsnění.

Proces montáže kulatiny může zabrat mnoho času

V tabulce níže vidíte, kolik stojí kočár. Cena za kostku závisí na výrobci a na vlastnostech materiálu.

\ t .
Foto Druh a vlastnostiCena, rub. na metr krychlový
Průměr vozíku je 200 mm, šířka drážky je 140. 15000
Ze severní borovice. Tloušťka stěny je 190, výška nosníku je 240. 13000
Závěr přirozené vlhkosti. Tloušťka stěn je 140, výška protokolu je 140 10500
poznámka!Dokonce i konstrukce stěžně podléhá mnoha problémům s jakýmkoliv dřevem. Například procesy úpadku, vlhkosti a invaze hmyzu.

Volba projektu stavby stěžně

Od stožáru je velký výběr projektů. Aktuální jednopatrové budovy. Používají se k trvalému pobytu a jako budovy pro venkovské domy. Jsou prováděny v různých stylech. Plocha se může pohybovat od 75 do 80 m2.

Vynikající možnost bydlení mimo město

Existují klasické verze se čtvercovými konstrukcemi a projekty s štíty a střešními střechami. Trvanlivé budovy jsou z cedru. Projekty mohou být realizovány v Provence, ve stylu country, modern nebo chalet.

Jednoduchý projekt v tradičním provedení​​

Varianta ve venkovském stylu

Budova ve stylu chaty

Existují projektů s panoramatickými okny. Takové struktury činí konstrukci dražší.

Kombinovaná verze s panoramatickými okny

Spolehlivé návrhy dvoupodlažních projektů. Současně lze stavět budovy v ruském stylu, a to nejen v norském nebo venkovském stylu. Vynikající volbou je budova s ​​podkrovím. Taková stavba nepotřebuje složitý základ.

Stavba v ruském stylu

Informace! Takové budovy nepotřebují oteplování, protože tloušťka stěny 20-25 cm pozoruhodně drží teplo.
Nemovitosti - Lafeta: Starobylý dům: 220 m²

Projekty domů ze stožáru se liší svým promyšleným a stručným designem. Současně zůstává přední část ve své přirozené formě a nevyžaduje další obložení. Pomocí impregnace je možné dřevu dodat neobvyklou barvu. Toto řešení je směsí barvy a antiseptiky. Oválné klády jsou druhem dekorativního prvku. Vozík skvěle vypadá ručně.

Původní design je doplněn vyřezávanými ornamenty a doplňkovými prvky

.

Vnitřek uvnitř lze vyrobit vlastníma rukama. Zároveň je třeba přemýšlet o všem do nejmenšího detailu. Pro takové prostředí je vhodný krb . Dokonale doplňuje dřevěné stěny. Vnitřní povrchy stěn také nemohou být dokončeny.

Níže uvedená tabulka uvádí některé z projektů přepravy a cen:

Obrázek Domov a společnost Popis Cena, rub.
Dům 99 m² (Severní dům) Borovicový vozík. Součástí projektu je obývací pokoj, dvě ložnice, terasa, kotelna, hala a koupelna. 1180000
Koupaliště borovice 100 m2. m. (Severní dům) Projekt se skládá z obývacího pokoje, sprchového koutu, parní lázně, \ tchodba a terasy. 1150000
Stavba 280 m2 (Severní dům) Je zde několik ložnic, obývací pokoj, šatní skříň, kuchyň, terasa, koupelna a předsíň. 3900000
Srub 8 * 8 (Srubdom) Má šestistěnnou konfiguraci 1454000
Dům Adonija (Willow) 368 m2. m. Budova je dvoupodlažní. 5420000

Podívejme se také na posudky od majitelů domů.

Elena, 36 let. Penza:„Máme dům od stěžně, zatímco používáme rok. Poté, co se začali potopit, šly malé trhliny, ale to se děje v budovách ze dřeva. Ale protože naše rodina má rád jen dřevěné stavby, tato nevýhoda nás nevadí. Ale podnebí: vůně, vlhkost a vzduch nelze přirovnat k ničemu jinému.
Eugene, 43, Jaroslavl:„Jsme velmi spokojeni s budovou ze stožáru. Existují praskliny, ale vytváří zvláštní kouzlo, protože budova je naživu a dýchá. Dlouho jsme snili o srubu a nyní si užíváme. Existuje názor, že takový dům nedýchá, ale postupně se zhroutí, ale tento proces je zpožděn na mnoho let. “
Maria, 30 let, Tambov:„Dům ze stožáru je velmi praktický. Moji rodiče měli ve venkovském domě kuchyňku ze dřeva, takže je jí již 40 let a drží se dobře. Takže v těch letech nebyla ani impregnace, která je nyní. Asi před třemi lety postavili kůlnu kočárového vozu. Zatím se jen radujeme. “
Informace!Pokud je to správnézpracování vozíku, pak malé trhliny přidají dekorativní vzhled a nezpůsobí žádné škody.

Jak můžete udělat auto na kolo

Je populární projektová lázeň ze stožáru s podkrovím. Konstrukce, vyrobená touto technologií, má nejen unikátní vzhled, ale může být skladována déle než deset let. Projekty těchto budov jsou vyvíjeny s ohledem na vlastnosti tohoto materiálu.Vozík zajistí dokonalou vnitřní mikroklima a přirozenou vlhkost.Tyto budovy jsou navíc odolné a mají tepelně úsporné vlastnosti.

Původní provedení lázně

Vlastnosti norské technologie

Nyní se budeme zabývat technologií norského kácení přepravy. Jeho rysem je vytvoření norské mísy, tedy speciální metody spojení, ve které voda neproniká do konstrukce. Současně se štípají štíty a střecha má strusku. Všechny díly jsou vybaveny velmi vysokou přesností.Stojí za to zvážit, že řezané konstrukce také musí utěsnit mezery a praskliny.

Speciální upevňovací prvky poskytují konstrukční pevnost

Norský cedrový vozík má speciální hradní kloub, který se postupem času stává hustějším a nezpůsobuje kroucení kmene. Vzniklé trhliny nejsou problémem, protože nepronikají. Takové spojení je jedním z nejodolnějších, spolehlivých ateplý. V procesu smrštění takové blokovací zařízení samo-zaklíněné.Navíc může být použit zvláštní tajný bodec, který je zárukou tuhosti srubu, a také zvyšuje tepelně izolační vlastnosti konstrukce.

Vlastnosti norského hradu

Jak si vyrobit kočár pro kutily

Stavba rodinných domů je často prováděna ze severní borovice. Jeho průměr však může být 29-37 cm a po zpracování - 22-23 cm. Vozík se provádí pomocí speciálního vybavení. Nosná část stožáru je provedena po nanesení značky.

Robustní kutilská instalace

Zde jsou hlavní etapy práce:

 • značení by měl provádět pouze odborník. Potom je zámek vyříznut;
 • označuje podélnou drážku. Současně je peklo nakresleno;
 • brusky se brousí, aby se vytvořily hladké povrchy;
 • také provádějí řezání rohů z vozíku;
 • všechny části jsou ošetřeny antiseptikem, aby se zabránilo hnilobě a plísním.

Varianta komplexního projektu v kontextu

Po přípravě materiálu se stavba staví. V tomto případě je vytvořen základ, pod kterým je nutně položena vrstva hydroizolace. Při montáži struktury se provádí přesné nastavení detailů. Pro otvory oken a dveří je vybrána drážkaŠířka 50 mm. Pro instalaci stropu jsou vybrány velké nosníky.

Před dokončením je nutné zvolit styl. Povrchy mohou být ošetřeny průsvitnými ochrannými látkami. Často se používá speciální tónování.

Se správným přístupem se jedna z nejspolehlivějších stavebních konstrukcí stane z vozíku. Tato volba se doporučuje pro oblasti se studeným podnebím. Unikátní technologie umožňuje vytvářet pevné budovy, které vydrží desítky a stovky let.

Související článek:

Projekty rodinných domů, fotografie a ceny. Co je tak oblíbené u technologie rámů? Kolik stojí takový dům? Přečtěte si více v samostatné publikaci našeho portálu.

Video: technologie budov bez jediného hřebíku