Virtuální realita na zdi: vyberte si stereoskopickou tapetu a studijní ceny

V případě potřeby můžete vytvořit 3D realitu v rovině stěny: pro tento účel již byly vytvořeny stereoskopické tapety. Cena za ně zůstává mírně vysoká, ale vizuální efekt takového povlaku je obrovský. Dnešní recenze editorů HomeMyHome.ru je věnována 3D tapetám. Chápeme, co je to stereoskopická tapeta, co způsobuje takové volumetrické vnímání obrazu a jak si vybrat takový nástěnný kryt v odlišném stylu a účelu místnosti.

Vliv přítomnosti, nebo dům v lese bez zdi?

Stereoskopické tapety - co to je a proč jsou potřeba

Každý je zvyklý na to, že slovo „stereo“ je spojeno se zvukovým parametrem: když zvuky současně zaplňují místnost ze všech stran, vyplňují s nimi celý prostor. Zde se stereofonním obrazem stejný efekt vyplnění, vnímáme pouze vizuálně.

Nejdůležitější je nepokoušet se dostat na pohovku s runem - takový úžasný design, že se prostor zdá být mnohem širší

Člověk vnímá svět jako trojrozměrný, a pokud se podíváte na objekt se dvěma očima najednou, obraz je vidět v objemu. Díky tomuto pohledu mohou výrobci na základě nového vývoje a materiálů vytvořit na stěnách trojrozměrná mistrovská díla.

Motivace k rannímu běhu po zalité cestě

Není nutné zůstat v minulosti a udržovat monotónní zdi v úzké chodbě : dnes můžete vytvořit portál do jiného světa v kterémkoli místě domu. Vnímání zde jde proti logice - pokud si člověk uvědomí, že je v bytě a ani na okraji města, pak je těžké pochopit, že obrovské květiny kolem nejsou realitou, ale pouze obrazem v celé zdi. Zpočátku takové pokrytí ocenilo návštěvníky útulné kavárny. Dnes si můžete dát snídani a podívat se na jiné město, a to i bez otevření internetu, ale jen vzhlédl ke zdi.

Prošli jsme dveřmi a ... byli nemluvní: to je u takových tapet normální

Související článek:

Jak použít 3D tapetu na stěny. Foto-katalog úspěšných interiérů, návrhové triky, typy a vlastnosti trojrozměrných pláten, cen, kladů a záporů - přečtěte si naši publikaci.

Provozní vlastnosti stereofonních tapet pro stěny

\ t

Při výběru 3D tapety je třeba vzít v úvahu výhody a nevýhody tak drahého nákupu. K provozním výhodám připisujeme iluzi rozšiřování prostoru a jen speciální dekoraci. Jako materiál je odolný, odolný proti vyblednutí a omyvatelnému povlaku. Navíc je velmi obtížné škrábnout. Tato ekologická dekorace vydrží velmi dlouho. Nemůžeme říci, že je těžké se držet.

Tip!Nedoporučuje se lepit plátno ve velmi malých místnostech - ztrácí se celý stereo efekt.

Řada podobných tapet je skvělá: pro každý vkus a barvu!

Jaké a jak jsou vyrobeny stereoskopické tapety pro stěny: video

Produkce stereoskopických obrazů na stěnách je věcí spolupráce mezi designéry a techniky. Přečtěte si více o vytváření krás krásy stěn v malém videu.

Jak je vytvořen stereofonní efekt

Aby se stereofonní efekt zobrazil, musíte se pohybovat o několik metrů od obrazu. Blízko je jen plochý obraz. Objem je vnímán okem v důsledku nanesení vzoru na základnu po vrstvě, s ohledem na odraz světla a sled tónů. Tmavé odstíny vidění tlačí na pozadí.

Vzhledem k tomu, že polyester je základem, zajišťuje plnost vnímání a stálost barev. Počítačové modelování vám umožní doplnit hloubku a objem obrazu. Základem pro tisk je také vinyl, mezivrstva a papír.

Iluze reality díky optickým zákonům fyziky

Druhy stereofonních obrazů s fotografickými vzorky

Každý den se stávají populárnější stereoskopické snímky na stěnách. A návrháři přicházejí se všemi novými vzorky vizuálního efektu v bytě. Existuje několik typů stereofonních tapet, z nichž každá nabízí obrovské množství vzorků.

Jednotlivé snímky, panoramatické pohledy a abstraktní vzory

Využití těchto zajímavých obrazů napomáhá prostorovému zónování a vytváření iluze jiné reality.

Jednotlivé snímky jsou zaměřeny na účinek velkých prvků a jsou umístěny na stejné stěně

Sádra? Putty? Ne, stereo!

Panoráma je schopna pokrýt desítky metrů.

Abstrakce vždy zůstává něco zvláštního: každý v něm vidí něco skrytého před ostatními

Související článek:

Foto tapeta rozšiřující prostor. V samostatné publikaci vám sdělíme, jak si vybrat a aplikovat fototapety s trojrozměrnými výkresy pro malé místnosti.

LED a fluorescenční stereo

Zde jetoto je místo, kde fyzika a design skutečně propletené: vybavení nástěnné krytí pomocí LED diod a dálkového ovládání činí život jasnějším a krásnějším. Světlo mění vnímání obrazu na zdi, obzvláště to je velkolepé a úžasné v noci.

Ani nechci jít ven, pokud můžete obdivovat takovou krásu v domě

Cena takovéto stereoskopické tapety, jako je tomu na fotografii, zůstává vysoká, kromě toho je někdy nutné zachovat povlak.

Noční festival každý den

Na tapetu byla aplikována kompozice nátěru, která se nazývá fluorescenční, díky čemuž se na určitou dobu vyskytuje noční záře, i když během dne je to jen obraz

.

Krásné daleko, které je na dosah ruky

Varianty a vlastnosti výběru obrazu

Stereobooby přicházejí v geometrickém jasném vzoru, který vypadá stylově a vejde se do moderních stylů. Obrazy květin jsou ideální pro výzdobu mnoha pokojů. S jasnými barvami velké květiny, můžete okamžitě získat pozornost.

Všechny stěny s takovým nátěrem budou vypadat domněle a jedna stěna s vhodným nábytkem - účinně

Příroda, krajiny, akvárium umožňují člověku relaxovat od každodenního života ve svém pokoji

Rovněž realita a neskutečnostoriginály

Jak integrovat stereoskopickou tapetu do interiéru různých místností

Aby bylo možné 3D tapetu integrovat do ideálního poměru se zbytkem interiéru a designu místnosti, můžeme doporučit kombinace, jako jsou tapety a samonivelační podlaha ve stejném stylu. V této kategorii si můžete vyzvednout a nábytek.

Téma pláže se nehodí do každého interiéru. Vhodnější by byl ratanový nábytek

Stereoskopické tapety v obývacím pokoji a v kuchyni

Obývací pokoj vypadá skvěle v každém provedení. Není nutné ji zdobit obrazy květin, ale existují vynikající možnosti.

Porcelánové květiny - elegance a chuť na zdi

Na první pohled se zdá, že se balón pohybuje

Nikdo nezrušil zbytek u moře. Dokonce i ve všední dny po práci

Pohled odborníka
Jaroslav Galaiko
Vedoucí projektant a vedoucí studia Ecologica Interiors
Položit otázku
"Při umístění stereofonních obrazů na několik stěn, v žádném případě nemíchejte styly."

Stereooboky mohou vizuálně zvětšit prostor každé kuchyně. Volba často padá na les, kvetoucí zahrady, ulice měst.

Stereo zvuk si můžete koupit v kuchyni v obzvláště jemné barvě, což vytváří příjemnou atmosféru v kuchyni

Související článek:

Kombinovaná tapeta vhala V publikaci naleznete kritéria pro správný výběr pláten, pravidla pro kombinování barev, základní nuance a pravidla pro lepení v kombinaci, doporučení odborníků.

Stereoskopická tapeta v dětském pokoji a ložnici

Chcete-li dobýt představivost dětí, potřebujete trochu: efekt a jas. Děti ne vždy očekávají design svého pokoje přímo ve stylu kreslených, i když výběr takových obrazů je velký. Někdy bude dítě spokojeno s prostorovými stěnami nebo abstraktní vzory.

Pokud dítě očekává, že v interiéru bude jasná dovolená, můžete ozdobit zeď svými oblíbenými postavami

V ložnici lidé odpočívají a odpočívají. Křičící obrazy nepodporují odpočinek. Zde umístíme mraky, nebe, vodopády, přírodu, květiny.

Mír ... kontemplace a mír

Výrazný účinek kombinace barev a designu

Jak si vybrat stereoskopické tapety - doporučení naší redakční rady

Existuje několik doporučení pro výběr stereo obrazu na zdi:

  • berou v úvahu styl interiéru. I když se vám líbila tapeta, která „porušila vaše srdce“, ale v žádném případě se nehodí do interiéru místnosti, budete muset litovat, že ji kupujete velmi rychle;
  • kreslení by mělo být přinejmenším oblíbené - s největší pravděpodobností visí na zdi déle než jeden rok;
  • zbarvení by nemělo být depresivní, ale pouze pro potěšení;
  • , pokud zaostříte pouze na tapetu, vyjma zcelkový obraz nábytku, pak místo očekávaného efektu bude nedorozumění;
  • Pokud parametry stěny a stereoskopická tapeta, kterou chcete koupit v obchodě nebo v katalogu, neodpovídají, je lepší provést individuální objednávku.
Důležité!Stereo efekt se objeví pouze ve vzdálenosti 2 ma striktně na rovných plochách!

Výběr materiálu je také důležitý: s levnějším papírem, větší obtíže s lepením . Povlak papíru je schopen rychle vsáknout, poškrábat. Netkaná základna silnější a odolnější proti opotřebení.

Související článek:

Tapeta na stěny: katalog fotografií zajímavých řešení pro obývací pokoj, ložnici, dětský pokoj, kuchyň a chodbu. Základní pravidla pro výběr obrazů a doporučení designérů - přečtěte si naši recenzi.

Jak držet stereoskopickou tapetu

Stereoskopické snímky jsou vytvářeny jako oddělené čtverce. Když jsou lepeny, jsou vzaty v úvahu některé nuance:

  • budete potřebovat asistenta, který bude následovat klouby - tato podmínka nesmí být v žádném případě porušena, jinak výkres nevytvoří žádný vizuální efekt;
  • bude muset strávit určité množství času na lepení, nemůžete být rozptýleni: lepidlo rychle chytne, což vytvoří vážné potíže při spojování čtverců.
Ilustrace Popis akce
Připravte si potřebné nástroje. Včetně úrovně budovy, válečků, speciálního lepidla pro stereo.
Před prací by měly být stěny pečlivě vyrovnány a vyčištěny. Obrázek vyložen a ukotvit na podlaze. Změřte jeden čtverec a na zeď umístěte značky.
Na povrch naneste lepidlo. Navíc je jeho pásek širší než čtvercový formát. Požadovaný čtverec tapety je přitlačen ke zdi, válcování podél nich.
Začneme lepení shora dolů, spojujeme roh, okraj stropu a značení na stěně.
Tapeta lepidlo tupého spoje, ale plátno není ve spěchu k tisku, je důležité správně spojit kloub.
Lepidlo zcela schne do 24 hodin, během této doby by v místnosti neměl být žádný ponor.

Za jakou cenu si můžete koupit stereoskopickou tapetu

Trojrozměrná plátna se nakupují v prodejnách stavebních materiálů, které nabízejí katalogy výrobků. Pokud společnost spolupracuje s polygrafickým průmyslem, můžete si objednat vlastní skicu. Odpověď na otázku, kolik nákladů na stereoskopické tapety závisí na oblasti, složitosti obrazu, plátně.

Lesklý povlak je levnější než matný, imitace tkaniny nebo štuku je ještě dražší. Cena 3D tapety začíná od 700 rublů na 1m2 . Velikost vzorku je 53 × 1000 a 106 × 1000 cm, ceny za kresby v abstraktním nebo geometrickém stylu jsou 1400-1800 rublů.

Panoramatadosahují 10 metrů, což bude pěkný cent. Fluorescenční tapeta stojí 1200-1400 rub. /M2 . LED tapeta je nejdražší –– 2000-2500 rub. /M².

Spotřebitelská zpětná vazba o výhodách a nevýhodách stereoskopické tapety

Mnozí z našich spoluobčanů již vyzkoušeli některé typy takových tapet ve svých interiérech, zde jsou názory některých z nich:

Recenze DIVINO stereoskopické tapety:

Přečtěte si více v iRecommend: https://irecommend.ru/content/kak-vybirali-3d-oboi-na-stenu-v-kvartiru-kak-kleili-naskolko-khorosho-sluzhat-spustya -polgod? expand-all-comments

Recenze KLV stereoskopické tapety:

Přečtěte si více na adrese Otzovik: http://otzovik.com/review_1407660.html

Udělej si svůj dům krásnější, pokud máte vlastní názor na to, zda byste měli ve svém bytě používat stereoskopické tapety a které byste měli použít, možná máte fotografie. Řekněte nám o svých zkušenostech s ostatními čtenáři našeho online magazínu.