Skříň s vlastníma rukama: fotografie, kresby a schémata zajímavých řešení

Každá žena sní o vlastní šatně. Zde můžete pověsit všechny šaty, dát boty a umístit jiné věci. V soukromých domech se ve fázi vývoje projektu předpokládá vhodný prostor požadované plochy. Ti, kteří žijí v moderním bytě, se mohou pochlubit také takovou místností. Pokud chybí, je snadné situaci napravit. Pro ty, kteří mají fotky, kresby a diagramy, se brzy objeví šatník s vlastníma rukama. Nabízíme možnost seznámit se s populárními řešeními a jejich možnou implementací.

Každá žena sní o prostornou šatnu

Pravidla správy úložišť: Základní ustanovení pro pomoc při nastavení prostoru

Postup při umísťování věcí do šatny do značné míry určuje snadné používání místnosti a životnost všech instalovaných předmětů. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost gramotnosti organizace vnitřního prostoru šatny. Pro tento účel je předem vytvořeno schéma a výkres, ve kterém jsou zóny určeny pro ukládání určitých věcí nebo předmětů.

Namontovaný systém by měl být rozdělen do funkčních oblastí, přičemž je třeba zdůraznit:

 • Dolní prostor pro boty, drobné doplňky (deštníky, tašky) a kalhoty. Výška této plochy by neměla překročit 70-80 cm, u bot by měly být k dispozici speciální šikmé výsuvné police. Jejich výška bude záviset na cíli. Pro letní boty by výška měla být asi 30 cm, v zimě - 40-45 cm;

Boty by měly být umístěny na šikmých výsuvných policích

 • Průměrný oddíl pro věci, které se nejčastěji používají. V této oblasti jsou umístěny sběrače, tyče a zasouvatelné police, na které mohou být umístěny malé předměty.toalety. Výška střední zóny závisí na délce věci. Průměrné rozměry jsou v rozmezí 1,4 - 1,7 m. Pro umístění bund a košile stačí pouze 1 m odstup.

Příležitostné nošení by mělo být dostupné

 • Horní prostor pro položky sezónního použití a rozměrové věci. Na takové regály můžete umístit polštáře, přikrývky, kufry, hromadné tašky, domácí a sportovní vybavení.

Přikrývky lze umístit výš

Při konstrukci šatny byste měli dbát na dostupnost inovativních součástí. S pomocí speciálních držáků můžete umístit kalhoty, sukně, opasky, kravaty, šály, boxy na různé drobnosti a mnoho dalšího.

Inovace pomohou najít místo pro každou věc

Uspořádání šatny s rozměry

Systém budoucího systému je vytvořen před zahájením prací. Před přípravou výkresu stojí za to rozhodnout, jaké bude uspořádání šatny (s rozměry a měřítkem).

Provádíme režim a výkres s rozměry

Zvláštní pozornost je věnována možnému naplnění skříní a šaten v závislosti na počtu osob žijících v daném prostoru a na vyhrazeném prostoru. Příklad výkresů a schémat hotových řešení.Rohové šatny na chodbě

Při uspořádání šatny v předpokoji stojí za to rozumně mít čtverce. Tím, že preferujete rozložení rohů, můžete použít tato místa, přístup k nim je obtížné nebo ne racionální. Například úhel, který sousedí s oknem a dveřmi, často nezůstane v činnosti. Pokud v tomto místě zařídit šatní skříň, bude možné efektivně zlikvidovat dostupné kvadratury.

Výkres rohového šatníku

V závislosti na tom, v jaké oblasti bylo rozhodnuto o přidělení šatníku, se může měnit uspořádání prvků namontovaného systému a pořadí jejich oddělení od hlavního prostoru. S velkým čtvercem, můžete vytvořit výkres a instalaci sádrokartonové příčky. Pokud je prostor relativně malý, měli byste věnovat pozornost otevřenému úložnému systému. Místo oddělené šatny malé velikosti si můžete nainstalovat rohovou skříň. Fotografie konstrukcí sestavených vlastníma rukama mohou být dobrým příkladem při tvorbě vlastních výkresů.Vnitřní výplň skříně, oddělená od hlavníhoprostory, lze provádět různými způsoby: na jedné stěně nebo okamžitě na obou. První řešení předpokládá kompaktní uspořádání všech konstrukčních prvků podél jedné stěny. Police a police pro hospodárnější nakládání s otevřeným prostorem. Volný prostor je někdy používán jako montážní místnost.

Místo pro montáž

Chcete-li dosáhnout maximální kapacity s komparativní kompaktností, stojí za to použít dvě stěny, což je optimální pro rodinu složenou z několika lidí. Sada rohových komponent zajistí dostatečnou ergonomii montované konstrukce s omezeným prostorem. Nicméně stojí za to zvážit, že použití takové šatny jako šatny nebude fungovat.

Použitím dvou stěn se zvětšuje skladovací plocha

Pozor!Montážní konstrukce může být opřena od zbytku prostoru instalací dveří.

Dveře pomohou izolovat strukturu

Lineární typ šatních skříní

\ t

Takové projekty jsou poměrně populární díky své jednoduchosti a kompaktnosti. Apartmá je umístěno podél jedné zdi, což vám umožňuje vybrat minimum, ale dostatek místa pro nábytek. Následující fotografie pomohou pochopit podstatu lineární šatny a rysy vývoje schématu a výkresů.Pro zakrytí instalované konstrukce se často používají dveře . Stačí dostat plátno na stranu nebo otevřít, abyste získali přístup k věcem. Fotografie možných řešení:Zatahovací závěsy se často poskytují v lineárních skříních. Stačí udělat jednoduchý pohyb, takže věci uložené uvnitř konstrukce jsou v přístupné oblasti.

Fotografie zatahovacích závěsů

Paralelní typ

Vzhledem k snadné implementaci a funkčnosti je požadováno paralelní uspořádání. Chcete-li vytvořit šatnu tohoto typu vlastníma rukama, stačí, když máte k dispozici dělicí soupravu a oddíl. I přes svou zdánlivou jednoduchost toto řešení není vždy nejlepší. V některých případech by mělo být upuštěno, pokud je například studováno uspořádání stavby v hluchém pokoji. Pro takovou místnost by nejlepší volbou bylo rozvržení ve tvaru písmene U, které vám umožní efektivněji spravovat dostupný prostor. Pro průchod místnosti je však preferován paralelní typ.

Pro průchozí místnost je relevantní paralelní režim

Při navrhování výkresu a systému je třeba vzít v úvahubudoucí šatna. Vzdálenost mezi stěnami by neměla být menší než 1,6 metru. Menší šířka vytvoří vážné potíže při používání místnosti.

Vzdálenost mezi regály je uvedena na výkresu

Varování!Vzdálenost mezi namontovanými stranami by neměla být menší než 0,8 metru.

Instalace koncových závěsů vám umožní optimálně spravovat volný prostor. Je také možné namontovat toaletní stolek a zrcadlo.

Plnění se volí individuálně

Záchodové skříně tvaru L

Uspořádání ve tvaru l má specifičnost. Když instalujete skříň podle tohoto schématu, můžete odmítnout instalaci všech oddílů, protože regály jsou ve skutečnosti součástí místnosti, ve které budou umístěny. Vzhledem k tomu, že náklady na výstavbu příček často tvoří 50% z celkové částky nákladů, dává přednost tomuto typu, můžete výrazně snížit jejich náklady.

Ve ​​tvaru písmene L se montují bez přepážek

Stojí za to věnovat pozornost takovému uspořádání, je-li požadována šatna o velikosti 2 m2 M. Fotografie hotových projektů ukazují, že otevřený regál je nejčastěji vybírán, aby bylo možné efektivně spravovat dostupný prostor.ve tvaru písmene U

Od zařízení ktypický byt šatníku ve tvaru písmene „P“ většinu odmítá, protože věří, že takový systém lze realizovat pouze ve velkých prostorách. Se správným přístupem, vývojem výkresu a schématem však můžete kompetentně spravovat i relativně malý prostor, který tvoří úložný prostor v rohu jedné z místností.

U-tvar bude pomáhat racionálně řídit oblast

Snad toto řešení dodá vytvořenému interiéru extravaganci, ale plně splní ergonomické požadavky. Samotný soubor je monolitický. Pro zajištění dostatečné funkčnosti je nutné zajistit uzavřené zásuvky, závěsy, speciální sekce.

Monolitické náhlavní soupravy jsou ergonomické

Je-li rozhodnuto, že pro uspořádání šatny bude vybrána celá místnost a ne pouze její část, měli byste věnovat pozornost obdélníkové místnosti. Podlouhlý tvar zjednoduší proces vývoje schématu a výkresu, jakož i následnou instalaci konstrukce vlastníma rukama.

Pro šatnu ve tvaru písmene U stojí za to obdélníková místnost

Skříně v ložnici

Při zahájení kresby a určování polohy šatny se nejčastěji věnuje ložnici . Takové místo pro ukládání oblečení lze nazvat nejúspěšnějším. Proto fotografie hotových řešení nejčastěji ukazuje šatnuložnice.

Jak racionální je takové řešení pro konkrétní místnost, lze určit ve fázi návrhu výkresu po výpočtu plochy prostoru pro spaní. Pokud vám rozměry místnosti umožňují nastavit lůžko požadované velikosti a je zde ještě místnost - můžete bezpečně převzít montážní práce vlastníma rukama.

Jaké schéma uspořádání vnitřního prostoru bude upřednostňováno, je rozhodnuto ve fázi návrhu výkresů. Nejlepší volba je považována za tvar písmene U, což umožňuje naplnit police co nejvíce a poskytnout dostatečný prostor pro pohyb. Často se však vyskytuje ve tvaru písmene L nebo rovnoběžně.

Systém tvaru L v ložnici

Zvláštní pozornost si zaslouží design rohové skříně v ložnici. Fotografie hotových řešení ukazují, že pro jeho realizaci stačí nainstalovat přepážku v čele postele a oddělit malý roh. Toto řešení je však vhodné pouze pro místnosti s velkou plochou.

Rohová skříň ve velké ložnici

Související článek:

Šatní místnosti: projektové projekty, foto. Ve speciální publikaci jsou uvedeny tipy na skříň zařízení a příklady úspěšných rozvržení.

Zřízení šatny z komory v Chruščově

Porovnáme-li sklad a šatnu, hlavní rozdíl bude v systému skladování. V poslednímezaniny, regály, věšáky, zásuvky a další komponenty jsou k dispozici pro pohodlné skladování různých předmětů. Díky promyšlenému uspořádání jsou všechny věci přístupné a předvídatelné. Možnost umístění závisí na rozpočtu a podlahové ploše.

Komora, která se může stát funkční a ergonomickou

Aby byla malá šatna z komnaty pohodlná a funkční, měli byste se nejprve seznámit s možnými řešeními plánování, která jsou relevantní pro malou místnost. Pomocí nejmodernějších technologií je snadné se stát majitelem optimálního úložného systému, který může harmonicky zapadnout do prostoru, který má. Se zaměřením na fotografie připravená řešení, můžete zpočátku vyvinout schéma pro budoucí šatnu, a pak detailní výkres. Poté bude mnohem jednodušší sestavit a sestavit konstrukci vlastními rukama.

Nabízíme Vám možnost seznámit se s fotkou šatní místnosti vlastními rukama ze spížů, které již byly realizovány:Správné osvětlení šatny

Osvětlení by mělo být dobré. Přímé sluneční světlo však může způsobit změnu barvy látky. Je nutné opustit přírodní zdroje ve prospěch umělých. Nestojí to za toomezeno na jediné stropní svítidlo. Jeho světelný tok nebude stačit.

Přítomnost dalších světelných zdrojů je povinná

Nejlepším řešením je instalace zavěšeného stropu s bodovým osvětlením nebo instalací velkého počtu malých svítilen umístěných po obvodu instalované konstrukce. Na fotografii šatních skříní můžete vidět zářivky upevněné na přepážkách, což umožňuje zajistit odpovídající úroveň osvětlení.

Zářivky jsou velmi populární

Požadavek na větrání šatny

Aby se zabránilo vzniku zatuchlého zápachu, je ve skladovacích prostorách uspořádána dobrá výměna vzduchu. K tomu slouží nejen přirozené, ale také nucené větrání. První poskytuje pohyb vzduchu fyzikálními procesy, za předpokladu, že studený vzduch přicházející zdola stoupá. Pro jeho realizaci je nutné zajistit v dolní části přívodu a v horním výfukovém potrubí. Je-li větrací kanál veden v blízkosti instalovaného systému, je nutné k odtahovému otvoru zajistit odbočku.

Nevýhodou přirozeného větrání je nízká rychlost výměny vzduchu. Instalace systému přívodu vzduchu, který zahrnuje instalaci ventilátorů do přívodu nebo odvodu vzduchu, pomáhá tuto situaci napravit. Nejčastěji se však upřednostňujenucené odsávání s přirozeným čerstvým vzduchem.

Aby se do místnosti dostal dostatek čerstvého vzduchu, určuje se velikost vstupních otvorů na základě rychlosti pohybu vzduchových hmot a rozměrů místnosti. V souladu s regulačními dokumenty by měla být zajištěna jednotná výměna vzduchu.

Výměna vzduchu by měla být dostatečná

Dveře do šatny

\ t

Při zahájení montáže byste měli rozhodnout o typu dveří, které mají být instalovány. Jejich rozměry lze vypočítat z výkresu. Volba může být provedena ve prospěch posuvných, kupónových, harmonik, houpaček, montovaných. Někdy můžete bez nich. Fotografie šaten za závěsem vám sdělí, jak tuto možnost provést.Při volbě dveří do šatny byste se měli zaměřit na šířku otvoru a celkový styl místnosti. Namontovaná konstrukce by měla harmonicky zapadnout do prostoru. Šířka ventilů a jejich konstrukce se volí individuálně.

Konstrukce ventilů může být různá

Skladovací systémy v šatně

\ t

Skladování by mělo být vybíráno opatrně. Nezáleží na tomPouze umístění věcí v procesu skladování, ale také pohodlí používání designu. Fotografie, výkresy a schémata šaten vlastníma rukama naznačují, že existuje velké množství hotových skladovacích systémů, se kterými byste se měli seznámit při tvorbě dokumentace.

Možné uspořádání úložného systému

Systémy pro skladování oděvů

\ t

Pro pořádné skladování oděvů lze použít nejen krabice nebo police, ale i speciální systémy. Volba může být provedena ve prospěch sukní nebo štětin: speciální vodítka s příčnými lamelami, na kterých může být uložen pojmenovaný prvek skříně.

Závěs pro sukně nebo štětiny pro skladování

Závěs s několika příčníky umístěnými nad sebou může být alternativou k obrubě. To nemusí být velmi pohodlné použití, ale stojí mnohem méně.

Závěs s několika příčníky je alternativou k výrobci sukní

Muži, kteří preferují obchodní styl, se zajímají o design pro ukládání vazeb.

Zařízení pro spojky

Související článek:

Systémy pro skladování šaten .Z tohoto přehledu se dozvíte, jaké typy struktur existují, možnosti vyplnění, nuance správné volby, jak vypočítat a vyrobit vlastní výrobu.skladovacích systémů.

Systémy pro skladování bot

Různé systémy jsou určeny pro skladování věcí. Volba může být učiněna ve prospěch:

 • Špendlíky s moduly pro boty;
 • Minikomody;
 • Pozastavení organizátoři;
 • Speciální mřížky.
Varování!Volba systému závisí na typu a velikosti uložených bot.

Můžete ukládat boty různými způsoby

Popis konstrukcí

Základní návrhy lze rozdělit na:

 • Kabinet.Na fotografii jsou skříňové systémy modulární vlastními rukama. Zahrnují boční, horní a dolní stěny. Sekce jsou umístěny blízko u sebe. Rozpočtové řešení;
 • Panel.Základ tvoří dekorační panel pevně namontovaný na stěně, na kterém jsou namontovány různé úložné prvky. Nákladná možnost;
 • Rám.Skládá se z kovových vodicích regálů, na kterých jsou uspořádány různé upevňovací prostředky pro uložení zásobníků;
 • Síť (buněčná). Univerzální typ.Základem je vodorovně uložená nosná kolejnice, ke které jsou namontovány vodicí kolejnice určené pro uložení polic, košů nebo závěsů.

Konstrukce sítě - univerzální řešení

Kde nakupovat: ceny pro oblíbené modely

\ t

Před nákupem hotových systémů nabízíme možnost seznámit se s průměrnými cenami nejoblíbenějších modelů:

Fotky Model /Výrobce Průměrná cena, rub.
Děti /ELFA 43300
Komora /ELFA
55800
Šatna /ELFA 47400
Elvarli /Ikea 20950
Algot /Ikea 15420
Číslo šatníku 34 20200

Samoinstalace

Pořadí montáže závisí na konkrétním provedení. Instalace systému ELFA může být provedena v následujícím pořadí:

Foto Popis práce
Upevnění horní vodicí kolejnice, na které budou zavěšeny zbývající prvky.

Sklopná vedení jsou umístěna podle zvoleného schématu a výkresů. Průvodci nejsou připojeni.
Instalace zbývajících prvků.

Udělat šatnu vlastníma rukama: diagramy, kresby a fotografie

Hotové projektové projekty šatních skříní se nemusí vždy hodit do výfukového prostoru. V tomto případě lze požadovaný systém sestavit ručně, po přípravě potřebných nástrojů, materiálů,a také vypracování schématu a výkresů.

Jak si vyrobit šatnu vlastníma rukama: podrobné pokyny

Chcete-li se stát vlastníkem jedinečného systému, je lepší dělat veškerou práci sami. Jak si vyrobit vlastní šatnu z komory, zvýšení prostoru? Můžete postupovat podle následujících pokynů:

Fotky Popis prací
Odstraňte vše z komory. Zbouráme dveře.
Montujeme vodítka o šířce 100 mm pod pěnové bloky.
Montujeme pěnové bloky.

Příprava podlahy a stěn pro dokončovací práce. Provádíme povrch.
Zajistěte otvor pro ventilaci, který bude poté ozdoben grilem.
Pokoj můžete vybavit. Montujeme a montujeme nábytek se zaměřením na výkresy a schémata.

Designové projekty šatny: fotografie zajímavých nápadů

Když vlastní vývoj projektu pro šatnu fotografie hotových řešení pomůže najít vhodnou možnost. Hlavní věcí je rozhodnout, který systém bude připojen, a pro uložení toho, co bude použito. Doporučujeme věnovat pozornost následujícím fotografiím, které lze použít jako nápad při tvorbě výkresu nebo schématu:Video: Vše o šatnách a skladech