Zajistíme nejtajnější místo v domě: design malé ložnice

Ložnice není jen místo na spaní. To je celý svět, svět naší duše, intimní myšlenky, touhy. Bylo by neodpustitelné nedávat v domě tak důležitou místnost náležitou pozornost. Redaktoři HomeMyHome obvykle nabízejí mnoho úžasných řešení pro transformaci a zlepšení interiéru, ale ne všechny mají obrovské byty. Proto jsme se dnes rozhodli komplexně diskutovat o designu malé ložnice.

Malý prostor může být vždy zajímavý k porážce

Které dokončovací materiály jsou vhodné pro opravu malé ložnice

Samozřejmě by se dalo předpokládat, že můžete ložnici ozdobit cokoliv. Částečně je to. Ale pokud opravdu chcete vytvořit útulné hnízdo podle svého vkusu, měli byste vyřešit problém konečných materiálů podrobněji.

Jak udělat krásnou podlahu, strop a stěny

Ti, kteří zažili opravu, věděli, jak je tento čas obtížný. Je však ještě obtížnější, když si není dobré představit, které materiály jsou pro zvolený styl nejvhodnější.

V závislosti na stylu je lepší zvolit úsek stropu, lesklý nebo tkaninový

.

Strop textilie lze použít pro ekologický styl, Provence, pokud není možné vyzdobit stropy dřevěnými trámy.

Stretch stropy jsou vhodné pro všechny moderní styly, jejich možnosti jsou velmi široké

.

Stuccoing nestojí za přidávání do malé místnosti, i když je to váš sen. Výsledkem nakonec bude, jako byste se usadili v obchodě muzea.

Podlaha musí odpovídat stylu. Porcelánové obklady v ložnici jsou vítány pouze v hi-tech, minimalismu, podkroví.

Vrstvy barevného dřeva jsou vhodné pro mnoho stylů

Dřevěné podlahy budou vyhovovat zemi a Provence

Nástěnná výzdoba je vždy zajímavým povoláním. Na výběr je různých typů tapet, panelů, dekoračních omítek. Část zdi malé místnosti je přípustná až pod freskou. Ale 3-D tapeta pro takovou místnost nebude fungovat. Protože nebudou mít žádný účinek.

Okna a dveře

\ t

Úkolem okna v malé ložnici je propustit co nejvíce světla. Proto je lepší vyloučit parapety a okna s dvojitým zasklením.

Dvě okna v malé ložnici jsou umístěna dobře. Správně zvolené textilie učiní jejich interiérový design

.

Bílé dřevěné dveře zdůrazňují volný prostor.

Můžete si vybrat jak lesklé, tak matné dveře, a ne nutně bílé

Dveře pod dřevem jsou tradiční, snadno se vejdou do mnoha stylů. Ale zbytečně dekorativní dveře by měly být ponechány pro větší místnost.

Jak nejlépe porazit přestavbu malé ložnice

Malý prostor ložnice lze rozšířit, a to nejen vizuálně. Povolena možnost přestavby, kterou je třeba nejprve navrhnout a dohodnout se na všech pravidlech. To je v mnoha případech vynikající řešení a můžete také zjistit, jak vypadají hotové verze.

V kombinaci s obývacím pokojem

Pokud potřebujete kombinovat ložnici s obývacím pokojem, můžete použít různé způsoby zónového prostoru. Níže uvedená fotografie ukazuje některá úspěšná konstrukční řešení.

Úzké dlouhé obývací pokoje se proměňují ve dvě sousední místnosti. Je dobré, když mají různé výšky podlahy

Někdy je menší část prostoru oddělena od obývacího pokoje. Řešení však bude úspěšné, pokud je televizor namontován ve stěně, která se může otáčet kolem své osy

.

Část stěny se stává průhlednou, aby neztmavila obývací pokoj

V kombinaci s lodžií

Lodžie se často používá k rozšíření prostoru. Proč ne, pokud to dělá život pohodlnějším? Pro zvětšení plochy ložnice připojte další metry lodžie. Ale pro začátek se zahřeje a zeď je kompletně zbourána nebo odstraněna rám okna s dveřmi.

Když se odstraní pouze rám a dveře, není třeba se zabývat přenosem baterie. Objektivně je místnost vnímána jako prostornější

.

Pohodlné a prostorné

Jaké barvy jsou nejlepší pro malou ložnici

Milovníci tmavých odstínů si budou muset vybrat, co je pro ně důležitější: vizuální prostor v místnosti nebo sebeuvědomění v takových odstínech. A v tomto případě jsou dobré možnosti.

Krémové odstíny, béžové, pastelové barvy jsou dobré pro interiér v klasickém stylu. Proto v ložnici, skříňky a mezaniny nebudou vypadat velké a těžké

Jasné odstíny by měly být ředěny neutrálními tóny, aby nedošlo k přetížení.

V malém obytném prostoru není třeba používat mnoho barev, stačí dva nebo tři. Pokud je centrální místo zvýrazněno tmavším tónem, je možné vyhrát vizuálně extra metry

Známý pro mnoho odstínů kávy má příznivý vliv na nervový systém a po práci nedráždí unavené oči

V případě potřeby lze uspořádat malou ložnicijak v červené, tak ve žluté barvě, ale to nebude velmi dobré rozhodnutí právě kvůli malému čtvercovému záběru. Světlé je lepší se zaměřit na některé prvky interiéru, takže pozadí je klidné.

Co tvoří interiér malé ložnice

Chci rychle dát nábytek do nové místnosti, zavěsit textil, spojit krásné lampy a začít žít v této velkoleposti. Ale není třeba spěchat, protože situace je vybrána na dlouhou dobu. Proto začínáme s nábytkem a textilem, a pak pokračujeme do výzdoby a osvětlení.

Nábytek a textil

\ t

V ložnici kromě postele, umístěte skříň, police, stůl, židle. Na požádání můžete opustit lůžko. Ale chci, aby byly metry stále užitečné.

V jednolůžkovém pokoji je vhodné uspořádat úzké jednolůžko, ale s užitečným úložným prostorem

.

Nábytek lze umístit velmi kompaktně, pokud si vyzvednete úzké krabice a mezaniny, které se dokonale konají za postelí

.

Vynikající možností by bylo umístit nábytek kolem hlavy postele, která spadá do výklenku

.

Je lepší vyloučit přebytek z malé místnosti. Pokud není potřeba silná židle nebo stůl, není třeba tuto oblast rušit. Optimálně koupit lůžko se skladováním nebo noční stolek, ve kterém můžete složit potřebné věci.

Co se týče textilu, styl zde diktuje všechno. Pro každý směr má vlastní tkaninu. Obal azáclony mohou být speciální akcenty, pokud si pro ně vyberete jasnější nebo barevnější materiál. A naopak, načechraný neutrální koberec změkne obraz místnosti.

Dekor a doplňky

Dekor v ložnici je vybrán tak, aby se v něm člověk cítil uvolněně. Mohou to být malé sochy na policích, pokojové rostliny, zajímavé, nástěnné panely s klidným příjemným spiknutím.

Někdy místo dekoru volí jen jednu stěnu a soustředí se na ni veškerou pozornost plakátem, zbarvením a reliéfem - jakýmkoliv způsobem

Knihy se stávají součástí interiéru, jsou-li vhodné barvy a velikosti. Několik obrazů a plakátů učiní místnost výraznější proti světlým odstínům zbytku místnosti

.

Vybíráme osvětlení

Světlo pro ložnice může být jak světlé, tak tlumené. Je dobré, když existuje možnost umístit několik světelných zdrojů nebo vytvořit dodatečné tlumené osvětlení v oblasti spánku.

Podsvícení předpokládá nejen osvětlení, ale také dekorativní funkci, přehrávání světel a stínů

Stropní lustr je dokonale kombinován s nástěnnými svítidly. Je možné zvolit jeden soubor

.

V blízkosti postele jsou umístěny dobře umístěné stojací lampy, lampy pro noční stolky, které díky stínítku a konstrukčním prvkům dodávají měkké světlo.

V ložnici by tedy mělo svítit osvětlenílampy lépe vzít měkké, teplé světlo.

Zásady umisťování nábytku a technologií do malé ložnice

Prostory jsou čtvercové, úzké, protáhlé a atypické. Pro každý typ existuje několik tipů a nápadů na nejúspěšnější umístění nábytku.

Prostorná místnost

Náměstí stojí za to porazit, což činí postel centrálním místem. Vyznačuje se nejen polohou, ale i světlou dekou polštáři, čelo postele.

Čelenka přitahuje pozornost, takže ložnice vypadá harmonicky

Moderní řešení jsou někdy netriviální. Například, postel může mít pokračování do zdi, obracet se do krytiny

.

Úzká ložnice

Úzká ložnice má tu výhodu, že jedna její strana je krásně obsazena nábytkem jako skříň regály. To vše může být umístěno u okna nebo dveří, ale v každém případě je místo skladování kolem otvoru.

Na jednom konci místnosti je dobře uspořádaný psací koutek, který není tak snadné zapadnout do čtvercového prostoru

.

Úzký prostor lze vizuálně rozšířit zavěšením světlého příslušenství na protilehlých stěnách a označením lůžka ve středu

Design a interiér malé ložnice: práce s různými styly

Styl není jen kombinací barvy, tvaru a prvků, ale je to také směr duše, mysli. Aby ložnice odpovídala naší podstatě, je navržena podle stylu, který nám vyhovuje. Jen v tomhlepřípad je zaručen pohodlný pobyt v tomto prostoru.

Klasika

Klasická ložnice se usadí nejsnadněji. Výzdoba a vybavení jsou vybrány v odstínech šedé, pastelové, béžové, s odstíny hnědé a bílé. Nábytek bez přepětí: klasika vládne elegantní a elegantní jednoduchosti.

Grace leží přesně v jednoduchosti

Přehrávání barev je velmi důležité, světlé akcenty nemusí být v objemu významné

Provence a země

Lehkost těchto stylů se jeví jako energická. Provence potěší svými jemnými barvami a květinovým motivem, zatímco country hudba věnuje velkou pozornost dřevěným předmětům.

Ložnice ve stylu Provence by měla být vzdušná, jemná, s nádechem jižní francouzské hravosti. To vytváří květinové tisky, bílé a modré odstíny, fialové a světlé odstíny máty.

Modro-bílá gama dá majiteli této ložnice stejné kouzelné sny a baldachýn je součástí dekoru a slouží jako přízvuk na lůžku

Související článek:

Provence v interiéru. Fotografie, základní kánony stylu, pravidla pro zdobení různých místností, výběr dekorativních a dekorativních materiálů, doporučení návrhářů a výběr z nejsofistikovanějších interiérů, foto příklady nejlepších možností použití stylu jsou v naší publikaci.

Země je na první pohled jednoduchá, ale použití dřeva v interiéru, trámů na stropě a zručně vybraných textilií nelze označit za jednoduché.

Země může být velmi jemná, pokud vezmete světlý nábytek, například borovice a textil, aby odpovídaly tónu nábytku

Přírodní dřevité barvy a „rustikální“ textilie vytvářejí pravou zemi

Loft a hi-tech

Loft je velmi obtížné organizovat v malých místnostech, protože zpočátku tento styl zahrnuje velké plochy s vysokými stropy. Pokud ho ale chcete opravdu použít, musíte jít v souladu s požadavky, které můžete splnit.

Je reálné organizovat zdivo na alespoň jedné stěně

Cihla může být bílá nebo přirozená a stěny nebo její části mohou být dřevěné.

Nechte postel obsadit celou plochu, požadavky na styl jsou stále splněny

Mnoho lidí miloval mnoho lidí. K vybavení ložnice v moderním stylu je nutné odstranit všechny druhy „něhy“ tím, že do interiéru vložíte jednoduché a stylové věci, vybavení.

Hnědou barvu lze doplnit šedivým pistáciovým odstínem, který je považován za hlavní pozadí stěn

Hnědé odstíny mohou být velmi mnoho, vypadají velmi stylově i v nepřítomnosti některých technických požitků

Související článek:

Loft styl - co to je. V přehledu se podrobněji podíváme na vlastnosti interiéru v tomto stylu, na to, jak jej vytvořit a jaké materiály jsou lepší.použití, stejně jako hodnocení fotografií z nejlepších loftových studií nebo apartmánů.

Minimalismus a Scandi

Minimalistické tendence vyžadují optimální uspořádání všech prvků dekoru. To je rozhodně moderní styl, nic zbytečného a chytlavého.

Je žádoucí, aby nábytek byl bez zbytečných detailů, jednoduchá geometrie by měla vládnout kolem

Malá ložnice s okny s plnou délkou bude přínosem, pokud bude pod nimi umístěn dlouhý stůl.

Skandinávský styl dává množství bílé v interiéru, světlé barvy přírodního dřeva, příjemné teplé textilie.

Kombinace odstínů bílé, šedé činí ložnici baštou tepla a severního komfortu

.

Skandinávský styl je pro malé ložnice úspěšný

Vybavte svou malou ložnici teplem a láskou, protože vám poskytne příjemný odpočinek, relaxaci a sladké sny.

Video: jak jinak můžete uspořádat malý prostor na spaní: