50 odstínů šedé nebo jak si vybrat tapetu do kuchyně: fotografie moderních nápadů 2017-2018

K modernizaci kuchyně není nutné měnit náhlavní soupravy a spotřebiče, zejména pokud jsou ve výborném stavu. Tapetu můžete jednoduše přichytit. Výrobci neustále vydávají nové kolekce široké škály barev a vzorů. Z různých textur v obchodě lze zmatit. Jak si vybrat prádlo do kuchyně, aby bylo hezké trávit čas v něm, pozvat hosty nebo uspořádat večerní rodinné oslavy? Podělíme se s vámi o některé designérské nálezy, o zásluhy každého materiálu, řekneme vám, jak si vybrat správnou tapetu pro kuchyni. Fotky moderních nápadů 2017-2018 vám pomohou najít váš sen.

3D-tapeta v interiéru kuchyně

Hlavní technické vlastnosti tapety pro kuchyň

Specifikace výrobci uvádějí na štítcích. Prodejci ne vždy pomáhají v místě prodeje kvůli zaměstnání nebo nezkušenosti. Znáte-li legendu, můžete přesně zvolit materiál role pro konečnou úpravu. Hladká plátna se vejdou na dobře připravenou základnu, aby se zamaskovala nepravidelnost, měli byste si vybrat těžké tapety s reliéfem. Správně zvolené vlastnosti skryjí malé vady na povrchu stěny.

Světlostálost

Parametr Lightfastness vám pomůže vybrat správný materiál pro sluneční nebo tmavou stranu. Pokud jsou okna obrácena na jih a kuchyň je plná světla po celý den, měli byste si vybrat tapetu s minimální citlivostí na ultrafialové záření.

Ikona Dekódování
Half-Sun Světlostálost nízká, zachovává barvu pouze v černé místnosti
Half-Sun with Plus Střední světlostálost, postupně klesá pod UV zářením
Slunce Vysoká úroveňsvětlostálost, UV odolnost
Slunce je plus Zvýšená světlostálost, nevyblednou ani při stálém kontaktu se slunečním světlem

Hustota

Charakteristiky hustoty umožňují vypočítat hmotnost tkanin na 1 m2. m. V tomto ohledu se dělí na:

 • plíce- hmotnost do 110 g na 1 m2 Km. m. Toto je nejčastěji jednovrstvá tapeta;
 • těžký- hmotnost vyšší než 110 g na 1 m2 Km. m., mohou být přičítány plátně s vícevrstvou strukturou. Přední vrstva tapety může mít různé textury a reliéfy.

Propustnost par

Indikátor propustnosti par není relevantní, pokud je v místnosti uspořádán dobrý ventilační systém, kvůli kterému nedochází ke stagnaci vzduchu a hromadění kondenzátu. Při organizování přirozené cirkulace proudění vzduchu je nutné zvolit plátna, která umožní průchod vlhkosti.

Netkaný materiál má nejvyšší propustnost pro páry díky struktuře lepených vláken, která volně prochází vodou. Naopak vinylové tkaniny jsou odolné proti vlhkosti, na povrchu sbírají kondenzát. Pouze pěnový vinylový vzhled má dobrou propustnost pro páry. Není však vhodný pro kuchyně díky nízké odolnosti vůči vodě.

Odolnost proti vlhkosti

Parametr odolnosti proti vlhkosti je důležitý pro místnosti s možnou kontaminací povrchů, které mají být pravidelně promývány. V našem případě, při výběru tapety do kuchyně, musímezvážit tato označení.

Ikona Dekódování
Jedna vlna Střední odolnost proti vodě, plátno vydrží pouze snadné odstranění stop lepidla vlhkým hadříkem
Dvě vlny Vysoká odolnost proti vlhkosti, můžete otřít tapetu vlhkým hadříkem z prachu
Tři vlny Omyvatelný, vydrží mokré čištění houbou čistícími prostředky
Vlna a štětec Omyvatelné a otěruvzdorné utěrky, čištění je možné při čištění štětcem pomocí čisticích prostředků

Kterou tapetu si vybrat do kuchyně: materiálové prvky a fotogalerie v interiéru

V dnešní době si můžete vybrat materiál pro dokončení kuchyňského prostoru pro každý vkus. Výrobci produkují zajímavé sbírky 2-3 kombinovaných vzorů a vzorů. Se správnou volbou budou aktualizovat design kuchyně. Každý typ má své výhody a nevýhody, které jsou nezbytné pro seznámení se s pořízením materiálu.

Je důležité při výběru následujících parametrů:

 • plátna plní v určité oblasti pouze dekorativní funkci, například v jídelně, nebo lepí celý prostor;
 • jak často budou stěny muset být vyprány;
 • který výfukový systém je instalován v kuchyni;
 • v jakém stylu je prostor vytvořen.

A teprve po určeníHlavní parametry, můžete začít nakupovat tapety v kuchyni. Fotografie interiérů 2017-2018 vám pomohou s výběrem.

Vinyl

Vinylové tkaniny se vyrábějí na papíře nebo netkané základně. Při výrobě substrátu se nanese vrstva vinylu (polyvinylchloridu). Tento film má tloušťku až 1 mm. To je díky vinylové tapety získat odolnost, odolnost proti slunečnímu záření a vodě odpuzující. Při čištění proto můžete použít vlhkou houbu a čisticí prostředky.

Válcovaný materiál je vhodný do kuchyně, nesmí se však lepit v blízkosti zdroje vody. Velký mínus takových tapet je, že nepropouštějí vzduch, proto v místnostech se špatně nastaveným větráním nestojí za to.

Geometrický vzor na vinylu přidává další objem

Netkaná textilie

Základ netkané tapety tvoří celulóza nebo syntetická vlákna. Materiál má vynikající propustnost pro páru, vzduch a vlhkost. Tapety jsou k dispozici v různých hustotách:

 • tenká tapetaje elastická, není nutné zarovnávat stěny před nalepením na absolutní ideál. Když je však mokré, plátno se táhne, což může být problém při lepení;
 • netkané médiuma vysoká hustota vyžadují předběžnější přípravu stěn. Lepidlo je docela snadné.

V současné době 100% netkané textilie nebozaložené na něm. Výrobci nabízejí hotový materiál nebo pro nátěry. Pro lepení je nutné získat speciální lepicí prostředek.

Harmonická kombinace 3 barev netkaných tapet

Sítotisk

Sítotisk je druhem vinylové tapety, nejjemnější hedvábné nitě se přidávají k horní vrstvě, která je ve výrobě. V prodeji materiálu přichází v různých barvách, hladké nebo s reliéfem. Tyto obrazy jsou v interiéru velmi příjemné, jsou odolné proti slunečnímu záření, vhodné pro místnosti s vysokou vlhkostí. Nevýhody sítotisku zahrnují obtíže při lepení. Po nanesení adhezivní kompozice se pás silně napne a během sušení se stlačí. To může vést k mezerám mezi pásmy.​​

Sítotisk vybraný pro jednu stěnu

Sklolaminát

Sklolaminát nebo sklolaminát je zakoupen pro další nátěry. Mezi hlavní výhody tohoto materiálu patří:

 • lze použít v místnostech s vysokou vlhkostí. Je důležité zvolit správný odstín barvy, který odpovídá celkovému designu kuchyně ;
 • udržují až 20 barviv;
 • životnost - do 20 let.

Tapetu lze označit za nejvhodnější pro zdobení povrchů v kuchyni. Speciální prokládání vláken činí tapetu parou, vodou a prodyšností. Je důležité vybratvysoce kvalitní nátěr, který neznižuje primární parametry vláken.

Sklolaminát, stejně jako jakýkoli jiný materiál, má některé speciální vlastnosti: je to malý sortiment a kancelářský vzhled. Při lepení je nutné použít speciální oděv, protože nejmenší částice skla se dostanou do vzduchu. Pro lepení tohoto materiálu použijte speciální lepicí prostředek.

Varianty vzorů střepů

Užitečná služba:

Speciálně pro naše čtenáře doporučujeme použít pohodlný online kuchyňský návrhář , který vám umožní uspořádat kuchyňský prostor podle Vašeho vkusu a rychle vypočítat náklady na kuchyňský set.

Fotografie moderní tapety do kuchyně: nápady 2017-2018

Aby bylo možné určit, co jsou nyní módní tapety, je to poměrně obtížné. Sortiment pláten je velmi široký jak v nízko nákladovém segmentu, tak v prémiové třídě. Proto je hlavní věcí při nákupu splnění zvoleného stylu.

Můžeme nabídnout několik doporučení:

 • výkres ve vertikálním směruzvedne strop, vodorovně - zvětší plochu;
 • velké vzorcevizuálně zmenšují velikost kuchyně, malé - zvýšení;
 • Kombinace tapety s pruhy a propojovacími vzoryvytvoří jedinečný efekt díky hře stínu a světla.Zajímavá řešení tapety v kuchyni jsou uvedena ve videu:

Výběr barevné palety tapet: fotografie, možnosti designu

Ne vždy tapetování je doprovázeno výměnou kuchyně a vybavení. Zpravidla právě pod hotovým nábytkem materiály jsou vybrány, a tam je určitá obtížnost v tomto. Než lepíte kuchyň s jinou tapetou, můžete vidět fotografii a vzít v úvahu několik návrhových triků:

 • kombinace odstínů by měla být klidná;
 • pro severní okna musíte použít teplé barvy: žlutá, cappuccino, oranžová;
 • Pokud okna směřují k jižní straně, můžete zastavit v mrazivých barvách, například v modré barvě;
 • kombinace 3-4 odstínů bude vyhovovat kreativním lidem, ale pouze v případě, že to kuchyňská linka dovolí. To dá interiéru jedinečné a individuální kouzlo.

Opakování barvy v dekorech a textiliích

Bílé barvy

Mezi základní tóny patří světlé odstíny, stejně jako bílé. To jsou nejvšestrannější barvy, které jsou vhodné pro jakýkoliv styl. Ve fotogaleriích 2017-2018 je kuchyňská tapeta v následující paletě považována za nejkrásnější a nejvýznamnější:

 • Ivory;
 • sněhově bílá;
 • barva slonoviny;
 • mléčný odstín.

Pro malé kuchyně budou tyto tóny dodávat vizuální objem, naplňovat ho vzduchem a světlem. Je také žádoucí zvolit panely v kuchyni ve světlých odstínech. Nebojte se, že jsou příliš snadno znečištěné, omyvatelné nebo netkané tapety lze snadno čistit vlhkou houbou.

To by mělo být známo!Prach, kapky vody a otisky rukou nejsou na světlých plochách tak viditelné.

Akcenty v bílé kuchyni jsou vyráběny v olivových tónech

Béžová a hnědá

Paleta v takových odstínech byla vždy relevantní. Tyto barvy zaplňují kuchyň pohodlí domova a teplo. Je vhodný pro tmavé, špatně osvětlené místnosti. Na konci roku 2017 se stalo módou vložit jednu stěnu kuchyně s nástěnnými malbami s obrázky relevantních témat. Zpravidla se vyrábějí v hnědé a zelené paletě.

Hnědé a béžové odstíny jsou ideální pro dřevěný nábytek pro klasický interiér.

Žlutá změkčuje hnědé odstíny

Světle modrá

Pastelová paleta ve světle modrých tónech v kombinaci s jemným růžovým, broskvovým, levandulovým, mátovým a fialovým odstínem. Registrace je vhodná do interiérů romantických lidí a designu ve stylu Provence. Můžete skončit jak v každém z tónů, tak v kombinaci s ostatními. V naší fotogalerii jsou prezentovány varianty tapet s květinami v interiéru kuchyně.

Nádherný doplněk k modrébarva bude akcenty ve formě obrázků v růžových odstínech

Světle zelené barvy

Pokud si vyberete odstíny zelené, pak v roce 2018 přichází do módy tlumený tón. Takové tapety v kombinaci se světle zelenou vhodnou pro moderní designové trendy. To je barva znovuzrození a radosti. Pro čela nábytku si můžete vybrat strom.

Vhodné jako kombinace se světle zelenou a zelenou následující paletou:

 • béžová a smetanová;
 • krémová a hnědá;
 • šedo-modrá a káva.

Všechny odstíny zelené by měly být měkké, nenápadné. Pozitivně ovlivňují psychický stav člověka.

Téma ovoce na bílém pozadí

Jaká tapeta k lepení kuchyně: možnosti fotografování a designu

Ne každý se může vzdát od klasických kánonů, zatímco zdobení mnoha neumožňuje přítomnost jasných fragmentů v designu kuchyňských stěn. Pomůžeme vám rozhodnout o zásadní změně v interiéru a povíme vám o zajímavých nových produktech od výrobců. Měla by začínat kombinací 2 barev. Můžete se podívat na vkládání stěn, provedené ve stylu patchwork. Koneckonců, každý v mezaninu má několik možností na tapetu, která zůstala z předchozích oprav.

Můžete si koupit speciální samolepky a tím osvěžit prostý interiér během několika hodin. Nebojte se experimentovat.

Patchworková tapeta v jídelně

Omyvatelné tapety do kuchyně: výběrová pravidla, malý katalog fotografií a orientační ceny

Omyvatelné listy na štítku jsou označeny třemi vlnovkami nebo vlnou se štětcem. Mohou být vyrobeny na bázi papíru nebo netkané textilie. Papír výrazně nižší v ceně, ale jsou krátkodobé. Flizelinovye s řádným lepením může trvat až 10 let, ale jejich cena je také vyšší každých 5

Pro lepení zdí v kuchyni se doporučuje zvolit následující materiál role:

 • z pěnového vinylu - textura bez ražení, výrazná. Navzdory vysoké hustotě jsou dobře lepené, zakrývají malou drsnost povrchu. Při čištění použijte kartáč, který je nežádoucí;
 • plochého vinylu pro lisování za tepla na papíře nebo netkané bázi. Patří mezi ně sítotisk. Hlavní výhodou materiálu je, že je dokonale omytý s použitím detergentů, má dobrou propustnost pro páry.

Aby bylo možné koupit nejlepší omyvatelnou tapetu do kuchyně, můžete si prohlédnout katalog fotografií zajímavých interiérů. Pomoc při výběru materiálu bude tabulka orientačních cen pro oblíbené materiály:

\ t \ t
Typ nátěruZemě výrobyMinimální náklady, rub.
Flizelin Belgie 1990
Netkaná netkaná textilie Spojené státy americké 9440
Vinyl na netkané textilii Francie 790
Kontaktní vinyl Spojené státy americké 3100
Skleněné vlákno Itálie 6400
Tapety na plochu Německo 28250
Tip!Než si vyberete tapetu, měli byste si pečlivě prohlédnout štítek a ujistit se, že jsou určeny pro kuchyni.

Péče o lehce omyvatelnou tapetu není složitá

Článek na toto téma:

Omyvatelné tapety do kuchyně: fotogalerie -ideas, která byla zkontrolována v našem přehledu, vám umožní vybrat nejlepší možnosti bez chyb od odrůdy, která je prezentována na moderním trhu .

Nástěnné malby 3D na stěně kuchyně: foto katalogu nejlepších řešení

Použití tkanin s 3D efektem je skutečným průlomem v designu pokojů, což je nový produkt v roce 2017 v interiéru kuchyňských prostor. Trojrozměrný povlak vytváří skutečný efekt přítomnosti. Pro konstrukci celé místnosti však takové materiály nejsou vhodné. Stačí s nimi vložit jeden povrch, například v blízkosti jídelny. Pro zbývající stěny se doporučuje zvolit nátěr v uklidňujících barvách.

Pokud kupujete tapetu s 3D efektem pro design kuchyně, neměli byste v kombinaci používat materiály s velkými vzory. Takový interiér se bude zdát příliš přetížený. Příklady harmonického designu s tapetou v kuchyni jsou k dispozici ve fotogalerii níže. Můžete si vybrat trojrozměrný obraz zdiva nebo krajinu, lesní cestu nebo město. Objemové nátěry jsou poměrně drahé.nejméně 10 let. To by mělo být zapamatováno při výběru.

3D tapeta s kávovými zrny vhodnými pro kuchyňský design

Související článek:

3D tapety pro stěny: foto katalog. V samostatné publikaci je prezentován zajímavý výběr fotografií objemných tapet s tipy na zdobení a výběr.

Nuance výběru kombinované tapety do kuchyně: fotogalerie krásných interiérů

Kombinace tapety v barvě, vzoru a textuře je oblíbenou metodou návrhářů. Lze ji použít i v malých místnostech. Správně zvolený materiál vizuálně zvýší objem. Při lepení stěny dvěma verzemi je důležité dodržovat symetrii. Všechny značky by měly být spuštěny z centra.

Ve ​​fotogaleriích níže si můžete vyzkoušet nápady kombinující tapetu pro malou kuchyňku. Zde je několik základních pravidel pro kombinování tapet:

 • materiály musí být ve stejné cenové kategorii. Nelze kombinovat rozpočet a prémiovou třídu;
 • je nutné zvolit tapety stejné tloušťky, jinak budou všechny tupé spoje zobrazeny;
 • jestliže jeden povrch je vyroben z jasných materiálů, ostatní jsou lepeny v tišším měřítku;
 • tapeta musí mít stejnou kvalitu.

Při výběru tapety 2 typů je důležité dodržet symetrii

Tapeta do kuchyně: fotomoderní nápady 2017-2018

Při výběru tapet je důležité je kombinovat do barvy a textury se základním nábytkem a dalšími předměty. Pro sněhově bílé fasády pomocí plátna světlých odstínů. U velkých kuchyní lze jeden povrch přelepit tapetou. Dají interiéru zvláštní náladu. Ve sbírce každého výrobce má tapetu na téma kuchyně. Šálky aromatické kávy naplní prostor okouzlujícím nápojem.

Photowall-papír s šálkem kávy dokonale zapadne do interiéru

Provence

Kuchyně, zařízená v teplém a útulném stylu Provence, je Francie v malém prostoru. Vyberte si plátno v pastelových barvách. Obraz by měl být v malém květu, tento roztomilý přízvuk zdůrazňuje hlavní myšlenku: kouzlo a něhu designu. Pro tento směr jsou vhodné následující barvy:

 • bílá;
 • krém;
 • Modrá;
 • písek;
 • barva levandule.

Je možné se soustředit na jednu plochu s květinami, ovocem, klecí nebo zajímavými kresbami, stačí se podívat na skutečné fotografie tapety v interiéru kuchyně, aby bylo možné si vybrat.Země

Béžové, pastelově růžové, tlumené zelené nebo žluté tóny jsou vhodné pro stěny v kuchyni. Fialové a terraktotovye odstíny jsou přípustné. Barvy, které potřebujete použít pouze jemné. Na jedné stěně můžete lepit tapetu se zvířaty nebo rostlinami.

Je také přípustné, aby země používala pásky s imitací přírodních materiálů, které budou ideálně doplňovat sadu dřeva.Japonský styl

Japonský styl znamená přírodní odstíny. Všechny odstíny by měly být čisté, směšovací odstíny jsou nepřijatelné. Hlavní rozsah barev pro tuto oblast:

 • olivová barva;
 • karamel;
 • káva;
 • mléko.

Naproti tomu lze použít černou. Při výběru dekoru lze zvolit jasné akcenty.


.

High-tech

V tomto směru jsou obsaženy studené odstíny v modrozeleno-modré škále. To je styl praktických lidí. Obrazy mohou být s reliéfní texturou. Můžete nalepit pásky pro malování nebo skleněné vlákno. Náš malý foto-katalog interiérů v high-tech stylu vám pomůže vybrat tapety do kuchyně tohoto směru.Pop Art

Tento směr je charakterizován hrou barev,prvky, které se navzájem doplňují, připojují se k jednomu obrazu. V grafickém stylu si můžete vybrat tapetu s kolážemi ve formě hamburgerů nebo fotografií celebrit. Je třeba mít na paměti, že přebytek akcentů negativně ovlivní vnímání kuchyně. Je lepší barevně malovat jednu stěnu, zbytek lepit tapetou z lehkého světla.Závěr

Každý vlastník si může nezávisle myslet na design své kuchyně, vytvořit jedinečnou kombinaci a realizovat nečekaná rozhodnutí. Jaké materiály budou nejlepší? Musíte si vybrat pouze podle osobních preferencí. Na internetu byly zveřejněny fotografie různých designových kuchyňských prostor. Při jejich prohlížení můžete získat nápady na vytvoření jedinečného interiéru.

Na co se zaměřujete při výběru materiálu pro povrchovou úpravu ? Co je pro vás prioritou - módní trend nebo individualita? Podělte se s námi o své poznatky.

Video ukazuje nejlepší trendy uplynulého roku: